Başbakan Erdoğan Samsun’da

5 Temmuz 2014 Cumartesi | Haberler | |

AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya yürüyüşü için ilk mitingini Gazi Mustafa Kemal’in Kurtuluş Savaş’ını başlattığı Samsun’da gerçekleştirdi...

Başbakan Erdoğan Samsun’da

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "ANA" ile saat 16.20'de Samsun'a geldi.

Erdoğan'ı, Samsun Çarşamba Havalimanı'nda Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, milletvekilleri ve diğer ilgililer karşıladı.

Başbakan Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da Samsun'a geldi.

 

KILIÇ, “BAŞBAKANIMIZ CUMHURBAŞKANI OLARAK EN YÜKSEK OYU SAMSUN’DA ALACAK

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası dolayısıyla Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingi öncesi halka seslendi.

"Bugün de her zaman olduğu gibi yine Başbakanımız, Genel Başkanımız ve şimdi cumhurbaşkanı adayımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıktınız, bugün Cumhuriyet Meydanı'nı yine doldurdunuz, Allah sizden razı olsun" diyen Kılıç, şöyle devam etti:

"Bugün artık Cumhuriyetimizin ve milletimizin gelecek yürüyüşü için Samsun'dan tekrar ve yeniden yola çıkıyoruz. Genel Başkanımız, Başbakanımızın cumhurbaşkanlığı yolculuğunda bizler yanında olarak, her zaman arkasında olarak destekleyeceğiz ancak sizlerin vereceği oylar var. 10 Ağustos günü ben inanıyorum Samsun'da her zaman olduğu gibi yine milli iradenin en büyük şekilde, en yoğun şekilde tecelli ettiğini göreceğiz ve Samsun'da inanıyorum ki nasıl yerel seçimlerde, 30 Mart'ta sandıklardan nasıl büyük bir başarıyla çıktıysak, Başbakanımız ve cumhurbaşkanı adayımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti'nin 12. Cumhurbaşkanı olarak Samsun'dan da en yüksek oyu alacaktır."


YILMAZ, “BİZE ONUR VERDİNİZ”

Cumhuriyet Meydanı’ndaki miting alanında Başbakan Erdoğan’dan önce vatandaşlara hitaben kısa bir konuşma yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da, “Bugün samsun bir başka güzelliğe daha tanıklık ediyor, güzel bir ramazan gününde, güzel bir duygusallığı yaşıyoruz. Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ev sahipliği yapıyoruz. Ne mutlu bize. Bu meydan bu güne kadar çok güzel olaylara tanıklık etti. Başbakanımız ve Cumhurbaşkanı adayımızın bu kutlu yürüyüşünde onu başarıdan başarıya taşımak üzere buraya geldiniz ve bize onur verdiniz. Hepinizden Allah Razı olsun. Ben Sözü fazla uzatmak istemiyorum gelmenizden ötürü bu güzel  beraberlikten ötürü hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor hayırlı iftarlar diliyorum. “ diye konuştu.

ERDOĞAN, “YENİ BİR TARİHİ YOLCULUĞA ÇIKIYORUZ”

AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya yürüyüşü için ilk mitingini Gazi Mustafa Kemal’in Kurtuluş Savaş’ını başlattığı Samsun’da gerçekleştirdi. Başbakan Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan on binlerce Samsunlu’ya seslendiği konuşmasında Samsun’dan yeni bir tarihi yolculuğa çıktıklarını söyledi.
Yağmur altında halka hitap eden Başbakan Erdoğan, “Bugün Samsun’dan yeni bir tarihi yolculuğa çıkıyoruz. Büyük başlangıçların şehri Samsun’dan biz de yeni ve büyük bir başlangıcın ilk adımını atıyoruz. Bundan 95 yıl önce 1919’da Gazi Mustafa Kemal Samsun’a ulaştı. Samsun’dan İstiklal Savaşı’nın ilk adımını attı. 95 yıl önce olduğu gibi bugün de Samsun’dan ‘bismillah’ diyoruz. Allah yolumuzu, bahtımızı açık etsin. Samsun’dan çıktığımız bu yolculuk ülkemiz, milletimiz ve demokrasimiz için hayırlara vesile olsun. İlk kez millet cumhurbaşkanını, başkanını, devlet başkanını, başkomutanını, yani Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı’nı 10 Ağustos’ta sizler belirleyeceksiniz” dedi.
Türkiye’nin yeni bir dönem başlattığının altını çizen Erdoğan, “İşte 10 Ağustos’ta bu seçim başlayacak. Artık vekiller cumhurbaşkanını seçmeyecek, asıllar seçecek. Devletin başını, başkanını, başkomutanı yani Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı'nı sizler belirleyeceksiniz. Cumhur reisini ve cumhurbaşkanını belirlemek de sizin hakkınız. Devletin en tepesindeki makama kimin geleceğini belirlemek elinde silah olanların değil, elinde güç olanların değil, para babalarının değil, bizzat milletin uhdesindedir. Bugüne kadar sizlerin cumhurbaşkanı seçmenize ve tayin etmenize izin vermediler. Çünkü onlar millete güvenmediler. Milletin tercihlerine itibar etmediler. ” diye konuştu.

BAŞBAKAN ERDOĞAN “SAMSUN’U SEÇMEM TESADÜF DEĞİL”

Halkın takdiri ile cumhurbaşkanı seçilip, ülkeye ve millete o makamda hizmet etmeyi sürdüreceğini dile getiren Erdoğan, “Samsun 12 yıl boyunca nasıl hizmet gördüyse, bundan sonra da hem şahsımın hem de Başbakan'ın gayretleriyle hizmet görecek. Cumhurbaşkanlığı makamı yol yapma makamı değildir diyebilirler. Kusura bakmasınlar cumhurbaşkanı makamı yapılan ve yapılacak olan havalimanı, yollarının yapımını da takip eder milletin milli ve bütünlüğünü de takip eder. Cumhurbaşkanı olacaksın yan gelip yatacaksın. Böyle şey olur mu? İlk mitingi Samsun’da yapmak bir tesadüf değildir. Samsun’u bilinçli olarak seçtik, ilk sıraya koyduk. 10 Ağustos’ta mutlaka sandığa gitmenizi istiyorum. Tatilde olanı arayın gelsin, ya da orada mutlaka oyunu kullansın. Türkiye’de 10 Ağustos’ta yeniden tarih yazılacak.” Şeklinde konuştu.

“SAMSUN KUTLU BAŞLANGICIN HAKKINI VERECEK”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye 12 yıl boyunca nasıl reformlar yaptıysa cumhurbaşkanlığımız döneminde de daha yüksek hedeflere doğru yürüyüşü devam edecektir. 2023 hedeflerimiz halkın seçtiği cumhurbaşkanı ile gerçekleşecek. Ekonomiyi daha da büyüteceğiz, dış politikayı aktifleştireceğiz. Türkiye’yi daha da büyüteceğiz. Cumhurbaşkanlığı seçimi için ilk mitingi Samsun’da yapmamız tesadüf değil. Bilinçli olarak Samsun’u ilk sıraya koyduk. Samsun ilk çok partili seçim döneminde CHP karşısındaki adaya yüzde 80’in üzerinde oy vermiştir. Samsun Ali Fuad Başgil gibi yürekli bir insan yetiştirmiştir. Özgürlüklerin, milli iradenin yanında oldu. 10 Ağustos’ta da Samsun kutlu başlangıcın hakkını verecek. Ali Fuad Başgil’e yapılanların sandıkta hesabını verecek” diye konuştu.
“10 Ağustos’ta mutlaka ama mutlaka sandığı gitmenizi ve sandığa sahip çıkmanızı istiyorum” diyen Erdoğan, “Tatilde olan varsa arayıp bulun. Orada oy kullanabiliyorsa orada kullanın. Sandığınızda oyunuzu muhakkak kullanın. Seçmen kütüklerinize bakın. Genç arkadaşlarınızı uyarın. Hanım arkadaşlarımız sahip çıkın. 10 Ağustos tarihinde tarih yeniden yazılacak. 30 Mart’ta Samsun bir kez daha tarih yazdı ve kendisinden bekleneni yazdı. Bu alan tıklım tıklım doluydu. Ogün bambaşka bir coşku vardı. Büyükşehir ve ilçelerde bir kez daha tercih ettiniz. Verdiğiniz yüzde 55’lik destek çok önemliydi” şeklinde konuştu.
Başbakan Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:
“Bazıları farklı dedikodular çıkarıyor. Ben aranızdan ayrılmıyorum. Hizmetlerimize ara vermiyorum, dinlenmeye çekilmiyorum. Tam tersine sizlere, aziz milletime daha iyi hizmet edebilmek için bir üst makama aday gösteriliyorum. Olay budur. Birlikteliğimiz, beraberliğimiz, yol arkadaşlığımız aynı şekilde devam edecek. Sizlerle yeniden beraber olacağız. Başbakanlıkta nasılsak, Cumhurbaşkanlığımızda da öyle olacağız.”
Başbakan Erdoğan, “Samsun’un en basit meselesinden en büyük projesi, her derdi yine benim derdim olacak. Çünkü biz o makamları istirahat makamları olarak görmedik. Böyle görüyoruz, böyle görmeye devam edeceğiz. Türkiye’yi şaha kaldırmaya devam edeceğiz. Türkiye’yi çok daha büyüteceğiz. Türkiye 2023 hedeflerine hızla ilerliyor.”
Mitinge; Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Medi Eker, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Samsun Milletvekilleri Mustafa Demir, Suat Kılıç, Tülay Bakır, Cemal Yılmaz Demir, Ahmet Yeni, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, AK Parti MKYK Üyesi Ahmet Demircan, Ankara Milletvekili Haluk İpek ve Cevdet Erdöl de katıldı.

Başbakan Erdoğan Samsun’da
Başbakan Erdoğan Samsun’da
Başbakan Erdoğan Samsun’da
Başbakan Erdoğan Samsun’da
Başbakan Erdoğan Samsun’da
Başbakan Erdoğan Samsun’da
Başbakan Erdoğan Samsun’da
Başbakan Erdoğan Samsun’da
Başbakan Erdoğan Samsun’da
Başbakan Erdoğan Samsun’da
Başbakan Erdoğan Samsun’da
Başbakan Erdoğan Samsun’da
Başbakan Erdoğan Samsun’da
Başbakan Erdoğan Samsun’da
Başbakan Erdoğan Samsun’da
Başbakan Erdoğan Samsun’da
Başbakan Erdoğan Samsun’da

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım