Yılmaz,”türkiye, Ak Parti İle İstikrarı Yakaladı”

7 Ekim 2010 Perşembe | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Eski Belediye Meclis Üyesi Serkan Er’in onuruna verdiği kahvaltıya katıldı.

Yılmaz,”türkiye, Ak Parti İle İstikrarı Yakaladı”

 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Eski Belediye Meclis Üyesi Serkan Er’in onuruna verdiği kahvaltıya katıldı.

 

Türk- İş Et Lokantası’ndaki kahvaltıya SASKİ Genel Müdürü Coşkun Öncel, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, Muhtarlar, Esnaflar ile çok sayıda işadamı katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kahvaltıdan sonra yaptığı konuşmada, Serkan Er’in organize ettiği kahvaltıda sizlerle birlikte olduğu için son derece mutlu olduğunu söyledi.

 

Bu kahvaltılar birlik ve beraberliğin günlük yaşamın hızlı temposu içerisinde birbirimize yeterince yaklaşamayışımızı biraz durdurup bizi birbirine yaklaştıran vesileler oluşturduğunu belirten Yılmaz,” Bir kahvaltı sofrasında sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duydum. Binbir türlü mücadelesiyle ve koşuşturması ile bir ömrü adım adım tamamlıyoruz. Fırsatını bulduğumuz her anda böyle bir araya gelip hayatın insani boyutlarını da beraber paylaşmamız gerekir. Ben sizinle birlikte bir sevgi sıcaklığı yüreğimde hissettim” dedi.

 

Türkiye de 2002 yılından bu yana AK Parti iktidarının tek başına ortaya koyduğu istikrarı yakaladığına dikkat çeken Başkan Yılmaz,”Ekonomide olan bir takım düzenlemelerle, enflasyonda, dış ticarette, büyümede olan bir takım değişim ve dönüşümlerle Türkiye birden bire bir hızlı ve yol aldı. Bu en son referandum hadisesinde kendini hissettirdi. Referandum öncesi stres yok üzerimizde farkındaysanız. Referandum sonuçlandı, şimdi geleceğe daha iyi bakıyoruz. Daha farklı umutlarla ve heyecanla bakıyoruz. Referandumdan 15 gün önce konuştuğumuz bütün girişimciler ve işadamları ile olan iş görüşmelerinin hepsi şu önümüzdeki 15 günü geçirelim de ondan sonra konuşalım şeklinde söyleniyordu. Demek ki istikrar çok önemli” diye konuştu.

 

Şuanda Türkiye’nin istikrarı yakaladığını ifade eden Yusuf Ziya Yılmaz,” Türkiye yakaladığı bu istikrarın gereği olan bir hızla geleceğe doğru gidiyoruz. Ben her şeyin daha iyi olacağına dönük umutlar taşıyorum. O heyecan içerisindeyim. Bütün samimiyetimle söylüyorum ki sanki 6 ay önce Belediye Başkanı olmuşum, yeni bir takım işlerin heyecanı içinde koşuşturuyorum. Sağlığımız da yerinde Allah’a şükür.Yakın bir zaman da değilse bile, 5-6 yıl içinde güzel şeyler olacak önümüzdeki periyotta.  Daha iyi bir Türkiye bekliyoruz. Bunun içinde hiç durmadan çalışmalarımıza devam edecek ve şehrimizi geliştireceğiz” dedi.

 

 

Şehrin gün geçtikçe büyüdüğünü ve kentin bundan 10 yıl öncesi Samsun olmadığını dile getiren Yılmaz,” Bütün çabalarımız çocuklarımıza iyi bir gelecek bırakmak. Çünkü bizden önceki büyüklerimizin de çabası bize daha iyi bir Samsun ve daha iyi bir ülke bırakmak. Allah onlardan razı olsun. Bize ellerinden geldiği kadar iyi bir şehir bıraktılar. Bizde onların bize bıraktığı şehre daha güzel şeyler yaparak gelecek nesillere çocuklarımıza bırakacağız. Ben Samsun’da belediye başkanı olduğumda Samsun’un nüfus tabelaların da  360 bin yazıyordu. Bugün ise 553 bin yazıyor.10 yılın içersinde 360 binden şehrin nüfusu 553 bine çıktı. Bir 10 sene sonra bununla orantılayarak bakabilirsiniz, geçtiğimiz 10 yıl içinde şehrin nüfusu 200 bin arttığına göre önümüzdeki 10 yıl içinde de kentin nüfusu 120 ile 150 bin arasında artış göstereceğini tahmin ediyoruz. Bunun büyük oranı 60-70 bini Atakum’a yansıyacak. Bugün Atakum İlçesi’nin nüfusu 108 bin ise önümüzdeki 10 içinde 170 binleri bulacaktır. 170 bin bugün neredeyse Trabzon’un nüfusu. Yani Atakum küçük bir yerleşim ve küçük bir ilçe değil Türkiye’nin 30- 40 ilinden daha kalabalık bir ili durumuna adım adım ilerliyor” şeklinde konuştu.

 

Bu yükselen nüfus ve gelişme trendi  kendisine başka görevler verdiğini vurgulayan Yılmaz,” Şehrin bu tarafını geliştiren bu olay bir denge, terazinin bir kolunun daha ağırlıklı hale gelmesi gibi bir hadise şehrimiz gelişmesine olumsuz etki yaratabilir. Bunun tedbirlerini de almamız gerekiyor. Şehrin büyümesini dengede tutmak lazım. Bu taraftaki gelişmenin hızını kesmeden, bakın bu tarafta böyle bir gelişme var. Sizde bu gelişmenin dışında kalmayın diye Tekkeköy, İlkadım ve Canik’i de Atakum’daki tempoya yakın oranda da olsa çıkarmak gerekiyor. Onun için ben önümüzdeki günlerde İlkadım, Canik ve Tekkeköy’de bu tür sohbetlerde Atakum’daki bu gelişmeleri takip etmelerini ve onun dışında kalmamalarını ve gerisinde kalmamalarını,  Atakum niye gelişiyor, gelişme dinamiklerinin içindeki tespitleri yapıp o tespitler ölçeğinde o taraflarda da gelişme dinamikleri yaratmamız gerektiğini oradaki hemşehrilerimize anlatacağım” dedi.

 

Son yıllarda Raylı Sistem projeler Atakum İlçesi’ne buradaki ilgi ve alakayı artırdığının kaydeden Yılmaz, şunları söyledi:

 “Özellikle Atakum’da Raylı Sistem, ilçesin gelişmesini büyük oranda sağladı. Raylı Sistem özellikle bir ulaşım aracı olmakta öteye bir gelişme düğmesi ve sihiri. Nereye giriyorsa , bir ulaşım modu olarak tesis ediliyorsa orada büyük bir gelişim yaratıyor. Bir yerin nüfus olarak artması inşaat, imalat, faaliyetlerin artması bir gelişmenin ayak sesleridir. O gelişmenin ayak seslerine uygun sosyal gelişmeyi de, kültürel gelişmeyi de başka o gelişmenin ihtiyaç duyduğu güvenliği de, eğitimi de sağlığı da beraberinde düşünmek lazım. Nüfus bu tarafa doğru kayıyor. Önlem almadığınız zaman çok kalabalık hantal bir şehir ortaya çıkabiliyor. Onun için burayı hakikaten sevimli, yaşam alanları ile yeşil alanları ile denizi ile bütünleşmiş, Ulaşımı, sağlık merkezleri ile eğitim kurumları ile asayiş olayları ile güvenliği ve huzurlu bir yeni şehir yapma yönünde gayretlerimiz var. İçinde olan bu değişimi anlayamıyor. dışarıda olan kişiler 5-6 yıl sonra geldiği zaman kentteki değişimi anlıyor. İnsanın içinde bir sabırsız bu gelişme ve değişimi hızlandırma yönünde devamlı bir talep olur. O almazsa zaten hayat olmaz. O değişim ve dönüşüm hayatın her kesiminde var. Bu değişim ve dönüşüm bundan daha niye hızlı olmuyor diye hep kendi kendimizle kavga ederiz. Bu kavga da gelişmenin altında yatan sihirdir. Ama bir her şeyi olması gereken hızla bir şekilde yaptığımızı da söylemek istemiyorum. Böyle bir şeyde mümkün değil. Bana sorarsanız daha iyi şeyler yapmalıyız. Daha hızlı gelişmeliyiz. Daha hızlı bir takım şeyleri hızlı dönüştürmeliyiz. Bunlar biraz imkanlarla sınırlı. Bu imkanlara da yaratmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Samsun’u layık olduğu yere getirmek için ne gerekiyorsa yapmaya kararlıyız.”

Yılmaz,”türkiye, Ak Parti İle İstikrarı Yakaladı”
Yılmaz,”türkiye, Ak Parti İle İstikrarı Yakaladı”
Yılmaz,”türkiye, Ak Parti İle İstikrarı Yakaladı”
Yılmaz,”türkiye, Ak Parti İle İstikrarı Yakaladı”
Yılmaz,”türkiye, Ak Parti İle İstikrarı Yakaladı”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım