Canik Balıkçı Barınağı Protokolü İmzalandı

26 Haziran 2014 Perşembe | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü arasında “Canik Balıkçı Karasal Alan Düzenleme Protokolü” imzalandı...

Canik Balıkçı Barınağı Protokolü İmzalandı

Gıda, Tarım Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı arasında imzalanan protokol ile Canik Balıkçı Barınağı üst yapısında mevzuatlara aykırı inşa edilen 138 adet betonarme kulübeler yıkılarak, yerine balıkçılar için sosyal tesisler, ağ kurutma sahası inşa edilecek ve barınak karasal alanın peyzaj düzenlemesi yapılacak. Yapılan protokole göre, yıkım ve enkaz kaldırma işlemi ile karasal alanında yapılacak mekansal düzenleme, projelendirme ve yapım işi Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nca yerine getirilecek.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, “Projenin tamamlanması ile Canik Balıkçı Barınağı’ndaki gecekondu mahallesini andıran görüntü ortadan kaldırılacak, balıkçılar daha rahat ve konforlu sosyal alana kavuşacak ve şehrin estetik görünümüne katkı sağlanacaktır. İl Müdürlüğü olarak bizlere her türlü desteği sağlayan, Samsun Büyükşehir Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Canik Balıkçı Barınağı Protokolü İmzalandı

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım