Kırkpınar’da Altın Kemer Samsun’un

22 Haziran 2014 Pazar | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediyesi sporcusu Fatih Atlı tarihi bir başarıya imza atarak Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Başpehlivan oldu...

Kırkpınar’da Altın Kemer Samsun’un

Kırkpınar’da 653’ncü Başpehlivanlığı Samsun Büyükşehir Belediyesi güreşçisi Fatih Atlı kazandı. Güreşler boyunca teknik ve güçlü performansı ile dikkat çeken İsmail Balaban ‘ın finalde Fatih Atlı ile yaptığı müsabakada nefesler tutuldu. 45 dakika süren oyunda altın puana geçildi. Seri ve sert oyunlarla önce boyunduruk yapıp sonrada çengel atarak İsmail Balaban’ı mağlup etmeyi başaran Fatih Atlı şampiyonluğunu ve başpehlivanlığını ilan ederek altın kemeri Samsun’a taşıdı.

RAKİPLERİNİ YENDİLER

Samsun Büyükşehir Belediyesi sporcusu Fatih Atlı, yarı finalde Recep Kara'yı, geçen yılın Kırkpınar galibi Antalya Konyaaltı Belediyesi pehlivanı olan İsmail Balaban ise Abdullah Güngör'ü yenerek finale kaldı.

GÜREŞ 18.34'DE BAŞLADI

Alt kademelerdeki güreşlerin tamamlanmasından sonra İsmail Balaban ve Fatih Atlı, güreş için meydana çıktı. Cazgırın 2 güreşçiyi tanıtmasından sonra İsmail Balaban ve Fatih Atlı, saat 18.28'de peşreve başladı. Balaban ve Atlı, saat 18.34'de de final güreşine başladı.

YARIM SAAT DENEMEYLE GEÇTİ

Final güreşinin ilk dakikalarında 2 pehlivanın üstünlük sağlayamadığı ve birbirlerini denediği gözlendi. İlk yarım saat bitince 19.05'de 5 dakika sürecek puanlama bölümüne geçildi.

Puanlama bölümünün de tamamlanmasından sonra "altın puan" bölümü başladı. Müsabakanın son bölümünde 2 pehlivan da biraz hareketlenirken kontrolü de elden bırakmadı. Fatih Atlı, boyunduruk denemesinde bulundu, ancak başarılı olamadı.

Fatih Atlı, müsabakanın sonunda ise İsmail Balaban'ı ard arda yaptığı oyunlarla mağlup etmeyi başardı.

ATLI: KAZANACAĞIMA İNANMIŞTIM

653. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanlık finalinde geçen yılın şampiyonu İsmail Balaban'ı süresiz uzatma bölümünde yenen Fatih Atlı, Kırkpınar'ı kazanmak için çok çalıştığını belirterek, "Kağıthanedeki güreşlerin ardından Kırkpınar'da birinci olacağıma iyice inandım. Şükürler olsun ki kazandım. Bundan sonra Kırkpınar'ı 2 yıl daha üst üste alıp altın kemerin tamamen sahibi olmayı hedefliyorum. Er Meydanı çok sıcak, seyirci baskısı da var. Süreler uzadıkça psikolojik olarak insan çöküyor. Antrenörüm sayesinde bunu atlattım, iyi bir kamp dönemi geçirmiştim. Samsun Büyükşehir Belediyesi sporcusu olarak bu gururu Samsun’a yaşattığım için çok mutluyum." dedi.

Kırkpınar’da Altın Kemer Samsun’un
Kırkpınar’da Altın Kemer Samsun’un

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım