Başkan Yılmaz’dan Olimpiyatlara Tam Destek

9 Haziran 2014 Pazartesi | Haberler | |

İlki gerçekleştirilen İşitme Engelliler Hentbol Dünya Şampiyonası için Samsun’da bulunan Türkiye işitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Osman Arslan ve beraberindekiler Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret ettiler...

Başkan Yılmaz’dan Olimpiyatlara Tam Destek

9-14 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan şampiyona nedeniyle şehirde bulunan heyet, aynı zamanda 2017 yılında yine Samsun’da gerçekleştirilecek olan 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları ile ilgili yapılan çalışmalar ile ilgili de Başkan Yılmaz’ı bilgilendirdiler.

Yapılacak olimpiyat ile ilgili bazı konularda Başkan Yılmaz’ın düşüncelerini alan ve önerilerini dinleyen heyet aynı zamanda kısa bir sunum gerçekleştirdi. Başkan Yılmaz, 2017 yılında gerçekleştirilecek olan 23. Defolimpik Oyunları’nın Türkiye ve Samsun’un tanıtımı ve prestiji açısından önemli fırsatlar yaratacağını ifade ederek, “Bu oyunların mümkün olduğunca geniş bir spor yelpazesinde yani dalında yapılması, aynı zamanda şehrimizin de bu oyunlar için sunduğu coğrafi olanakların da en iyi şekilde kullanılması önemli olacak diye düşünüyorum. Samsun böyle bir organizasyonu layıkı ile yerine getirip başarı ile tamamlayacak her türlü imkana sahiptir. Bunun için gerekli olan altyapı çalışmaları ve organizasyonda biz Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü desteği vermeye hazırız ve bu güzel spor organizasyonu için şehrimize gelecek olan binlerce sporcu, sporsever ve misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayacağımızdan da kimsenin şüphesi olmasın. Bu arada bugün başlayacak olan ve dünyada ilk defa Samsun’da yapılacak olan 1. İşitme Engelliler Dünya Hentbol Şampiyonası’nda emeği geçen herkesi de ayrıca tebrik ediyorum” diye konuştu.

Başkan Yılmaz’ı ziyarete gelen heyette Federasyon Başkanı Arslan’ın yanı sıra İşitme Engelliler Olimpiyatları Genel Koordinatörü Funda Özyurt ve Gençlik Hizmetleri ve Spor Samsun İl Müdürü Güven Özyurt yer aldı.

Başkan Yılmaz’dan Olimpiyatlara Tam Destek
Başkan Yılmaz’dan Olimpiyatlara Tam Destek

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım