Samsun, Suudi Arabistan Medyasında

3 Haziran 2014 Salı | Haberler | |

Nisan ayında Samsun’u ziyaret eden Suudi Arabistanlı basın mensupları, ülkelerinde Samsun’u tanıtmaya devam ediyor...

Samsun, Suudi Arabistan Medyasında

Samsun'un turizm potansiyelinin artırılması ve yatırım alanlarının değerlendirilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın daveti üzerine, TC Cidde Başkonsolosluğu Basın Ataşeliği ve Samsun Basın Yayın Enformasyon İl Müdürlüğü’nün işbirliği ile Nisan ayı içinde Samsun'u ziyaret eden Suudi Arabistanlı basın mensupları, Samsun’a, sayfalarında geniş yer veriyorlar.
Suudi Arabistan yayımlanan çok sayıda gazete, dergi ve internet sitesinde çıkan haberlerde Samsun ile ilgili dikkat çekici başlıklara yer veriliyor. “Samsun, Cennetten Bir Parça...”, “Karadeniz’in Kenarındaki Saklı İnci...”, “Karadeniz’in Yanında Cennet Tabiatı”, “Güvenli, Huzurlu Şehir...” gibi başlıklarla yer alan Samsun'la ilgili haberlerde, ilin genel durumu hakkında bilgiler verilirken, turizm pastasından faydalanmasının gerekliliği üzerinde duruluyor. Suudi Arabistan’ın en seçkin medya kuruluşlarında yer alan haberlerde, özellikle bölge halkının misafirperver ve dost canlısı olduğu ifade ediliyor.
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın, Karadeniz’in en büyük metropol şehri olan Samsun'da başarılı çalışmalar yürüttüğünden söz edilen haberlerde, Başkan Yılmaz’ın tanıtıma verdiği önem vurgulanırken, emniyetli, huzurlu, tarihi, kültürel ve doğal özelliklere sahip şehrin dört mevsim boyunca güzelliklerle ve yeşil alanlarla kaplı olduğu kaydediliyor.
Haberlerde, Samsun'un ekonomik yapısı öne çıkarılırken, geniş ziraat alanlarının bulunduğu ve yatırımcılara büyük fırsatlar sunduğu belirtiliyor. Haberlerde ayrıca, özellikle Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın, Karadeniz'in kenarına kurduğu, engelli vatandaşlara yönelik hizmet veren tesislerden örnek bir çalışma olarak bahsediliyor.

Samsun, Suudi Arabistan Medyasında
Samsun, Suudi Arabistan Medyasında
Samsun, Suudi Arabistan Medyasında
Samsun, Suudi Arabistan Medyasında
Samsun, Suudi Arabistan Medyasında

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım