Saski Derelerin ıslahına Hız Verdi

28 Eylül 2010 Salı | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Coşkun Öncel, ani yağışlarda sel ve taşkınların önüne geçebilmek için, derelerin ıslah ve temizlik çalışmalarına hız verdiklerini söyledi.

Saski Derelerin ıslahına Hız Verdi

      Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Coşkun Öncel, ani yağışlarda sel ve taşkınların önüne geçebilmek için, derelerin ıslah ve temizlik çalışmalarına hız verdiklerini söyledi. Öncel,” Hedefimiz,Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yer alan tüm derelerin ıslah ve temizlik çalışmalarını yıl sonuna kadar tamamlamaktır” dedi.
 
      SASKİ Genel Müdürü Coşkun Öncel, kentte yaşanacak olan ani yağışlarda sel ve taşkınların önüne geçebilmek için Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yer alan derelerin ıslah ve temizlik çalışmalarının Haziran 2010 tarihinde başlanıldığını ifade etti. Öncel, ”Tekkeköy İlçesi sınırları içinde yer alan Kirazlık Deresinin ıslah ve temizlik çalışmalarına 15 gün önce başladık. Ekiplerimiz tarafından titizlikle yürütülen çalışmalar aralıksız olarak devam etmektedir. Kirazlık Deresi’nin ıslah ve temizlik çalışmalarını 1 ay içerisinde bitirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

       SASKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon ve Atıksu Arıtma Daire Başkanlığı’na bağlı 25 kişilik deneyimli bir ekip tarafından derelerin ıslah ve temizlik çalışmalarını titizlikle sürdürdüklerini dikkat çeken Öncel,”Derelerin ıslah ve temizlik çalışmalarına 4 ay önce başladık. Ekiplerimiz çalışmalarına yıl sonuna kadar aralıksız olarak devam edecektir. SASKİ olarak derelerin ıslah ve temizlik çalışmalarına çok önem vermekteyiz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde yer alan derelerin ıslah ve temizlik çalışmalarını, büyük bir özveri içinde sürdürdüklerini sözlerine ekleyen Coşkun Öncel, Tekkeköy İlçesi’nin ortasından geçen Simenit Deresi'nin temizlik çalışmalarının geçtiğimiz ay içerisinde tamamlandığını ifade etti.

İlkadım İlçesi sınırları içerisinde yer alan Karanlık Deresi'nin, ıslah ve temizliğinin geçtiğimiz günlerde tamamlandığını kaydeden Öncel, şunları söyledi:
“Baruthane (Turkuaz) Deresi'nin temizlik çalışmaları devam ediyor. Canik İlçesi sınırları içinde yer alan ve Petrol Ofisi Bölge Müdürlüğü Tesisleri yanındaki Karaağaç Deresi'nin temizlik çalışmalarına ise önümüzdeki ay içinde başlanacak. Atakum İlçesi’ndeki Kamaz (Kurupelit) Deresi!nin, temizlik çalışmalarını ise geçtiğimiz ay içerisinde tamamladık. Hedefimiz, Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde yer alan derelerin ıslah ve temizlik çalışmalarını yıl sonuna kadar tamamlamaktır.”

 

Saski Derelerin ıslahına Hız Verdi
Saski Derelerin ıslahına Hız Verdi
Saski Derelerin ıslahına Hız Verdi

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım