Bulgar Binicilerin Dresaj Gösterisi Büyük İlgi Gördü

19 Mayıs 2014 Pazartesi | Haberler | |

Bulgaristan Milli Takım sporcusu 4 bayan, Samsun Büyükşehir Belediyesi Atlı Spor Kulübü’ne ait atlarla 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Batıpark’ta gösteri düzenledi...

Bulgar Binicilerin Dresaj Gösterisi Büyük İlgi Gördü

Samsun Büyükşehir Belediyesi Atlı Spor Kulübü tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Batıpark'ta, gösteri düzenlendi. Atlı Spor Kulübü sporcularının eşlik ettiği gösteri için Bulgaristan'dan gelen Bayan Binicilik Milli Takım Başkanı Vaselina Vıladimirova ile sporcular Irına Nikolaeva, Katerina Lubomirova ve Boryana Dimitrova giydikleri kıyafetler ve atlarla yaptıkları gösterilerle beğeni kazandılar. Bulgar sporcular, amatör seviyeden olimpik seviyeye kadar turnuvaların düzenlendiği bir Atlı Spor dalı olan Dresaj'ı Türk binicilere alıştırmalar eşliğinde göstererek tanıttılar.

Yapılan gösteri ile ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Atlı Spor Tesisleri Baş Antrenörü Maria Todorovska Omarı, " Her şeyden önce bu etkinlik için Bulgaristan'dan buraya gelen misafirlerimiz, Soma olaylarından dolayı Türk halkının derin hüzünlerini anlıyorlar ve onlara başsağlığı diliyorlar. Bu önemli bayramda hem Bulgaristan hem Türk binicilerinin yeteneklerini göstermek istedik. Gelen misafirlerimiz Dresaj gösterisi yaptılar ve Türk binicilerimize olması gereken alıştırmaları göstermiş oldular.  Ben Atlı Spor Tesisleri'nde at binicileri yetiştirmek için 1 yıl önce davet edildim. Şu anda bizim çok sayıda Türk binicilerimiz ve öğrencilerimiz var. Biz gençlerin bu spora ilgi duymasını bekliyoruz ve onları tesislerimize davet ediyoruz. Bu arada, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz'a Samsun'da bu spora olan katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi.

Bulgar Binicilerin Dresaj Gösterisi Büyük İlgi Gördü
Bulgar Binicilerin Dresaj Gösterisi Büyük İlgi Gördü

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım