Stso Yönetimi Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti

15 Mayıs 2014 Perşembe | Haberler | |

Samsun Ticaret Ve Sanayi Odası (STSO) Yönetimi, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette, başkanların gündeminde ise, Türkiye'yi acıya boğan, Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen maden felaketinden duyulan üzüntü vardı...

Stso Yönetimi Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, TSO Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu, Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Haluk Akyüz, Mustafa Kemal Şahin, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Yiğit Tören, Yönetim Kurulu Üyeleri Kadir Beytekin, Necdet Yeşilyurt, Orhan Bülbüloğlu, Ayhan Çakır, Samsun TSO Meclis Katip Üyesi Hüseyin Kurt ve Samsun TSO Genel Sekreteri Süleyman Karabük, yerel seçimlerde güven tazeleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

"MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN"

Yapılan ziyaretlerin gündeminde, Manisa'nın Soma ilçesinde bir maden ocağında meydana gelen felaket vardı. Ziyarette olaydan duyduğu büyük üzüntüyü dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Milletimizin başı sağ olsun. Maalesef Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yaşanan en trajik facialardan birisiyle karşı karşıya kaldık. Hepimizin yüreklerine ateş düştü. Yüzlerce insanımızı kaybettik. Bunun acısını her zaman yüreklerimizde taşıyacağız. Kalbimiz Soma'da. Milletimizi derinden üzen olayda hayatlarını kaybeden madencilerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı kardeşlerime acil şifalar diliyorum. Madende mahsur kalan kardeşlerimizin de bir an önce sağ salim kurtulmaları için dua ediyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun" dedi.

"HİÇBİR ŞEY İNSAN HAYATINDAN ÖNEMLİ DEĞİL"

Manisa'nın Soma ilçesindeki maden faciasına ilişkin, yaşanan acıyı tarif etmenin güç olduğunu belirten TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, "Facia haberi bütün yürekleri Soma'ya götürdü. Kalbimiz Soma'da. Soma'daki işçilerimiz ve ailelerinin yaşadığı büyük acıyı en derin hislerimle paylaşıyorum. Onların acısı, bizim acımız. Adeta sözün bittiği yer. Hiçbir şey insan hayatından değerli değil. İş dünyası olarak ülkemizi acıya boğan, yüreğimizi acıtan maden ocağı yangınında hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza rahmet, ailelerine sabır, yaralılara ise acil şifalar dilerim. Temennim ise halen maden ocağında mahsur kalan işçi emekçilerimizin sağ olarak kurtarılıp, ailelerine kavuşması" şeklinde konuştu.


Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım