Başkan Yılmaz, “halkımız Hizmet İhalesini Bize Verdi”

30 Nisan 2014 Çarşamba | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ilçelerde hayata geçirilecek yatırım ve proje çalışmaları kapsamında ikinci ziyaretini Terme'ye gerçekleştirdi...

Başkan Yılmaz, “halkımız Hizmet İhalesini Bize Verdi”

Terme Belediyesi'nde Başkan Şenol Kul ve meclis üyeleriyle bir araya gelen Başkan Yılmaz, yeni dönemin herkes için hayırlı olmasını temenni etti. 30 Mart Mahalli İdareler Seçimi'nde Samsun halkının hizmet ihalesini AK Parti'li belediye başkanlarına verdiğini dile getiren Başkan Yılmaz, ne koşulda olursa olsun mazeret üretmeye haklarının olmadığını kaydetti.

AK Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Muharrem Göksel, Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Coşkun Öncel, Fen İşleri Daire Başkanı Mustafa Yurt, İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Ömer Ulubay, İmar Şube Müdürü Zennube Albayrak'ın da hazır bulunduğu ziyarette seçimde kendisine büyük destek veren Termelilere teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, hizmet serüveninin başladığının altını çizdi.

Samsun'a hizmet ilahesini halkın bir kez daha kendilerine verdiğini hatırlatan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, " Hizmet ihalesini bize veren halkımız, şimdi bizi seyrediyor. Konuşmaya, yerim dar, param yok,  yan yattı çamura battı demeye, mazeret üretmeye hakkımız yok. Çünkü zaman çabuk geçecek. Ömrü olanlar 5 sene sonra yine meydanlarda otobüsün üzerinde çıkıp konuşacak. Konuşurken birisi el kaldıracak. 'Bir dakika bize 5 sene önce şöyle demiştin, ne yaptın' diyecekler. Bunu dedirttirmemek için üzerimizdeki sorumluluğun gereğini layıkıyla yerine getirmeliyiz. Hizmet ederken de hata yapmamaya özen gösterelim, titizlikle çalışalım. Bizi sevenleri hizmetlerimizle, gayretlerimizle, çalışmalarımızla, başarılarımızda sevindirelim. Sağlığımız olduğu sürece biz bu işlerin altından kalkarız diye düşünüyorum." dedi.

“ŞARTLARIMIZI ZORLAYALIM”

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ve belediye meclis üyelerine de tavsiyelerde bulunan Başkan Yılmaz, "Yeni dönemin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Görevlerimizde muvaffak olabilmek için dua ediyorum. Bu duygu ve düşünceleri hayata geçirebilmek de nasip işidir. Hasta olabiliriz, Allah göstermesin semavi bir afet olabilir. Bizim hesabımızın ötesinde ilahi bir hesabın olduğunu çok iyi bilen insanlarız. Biz planlarız ama Allah'ın da başka planları vardır. Ona da itaat etmekten başka hiçbir çaremiz kalmaz. Nasip bizim düşündüğümüz gibiyse Allah bizi muvaffak etsin. Şartlarımızı zorlayarak çok çalışalım. Elimizden geleni yapalım. En önemli sermayemiz, halkımızla kurduğumuz ilişki sermayesidir. Konuşarak, müzakere ederek, birbirimizi kırmadan, dökmeden çözemeyeceğimiz bir şeyin olduğuna inanmıyorum. Sonuçta bir şekilde çözeriz. O bakımdan birbirimizle olan nefsi tutumlarımızı bir kenara bırakıp samimi bir şekilde konuşalım. Küçük takıntılarımızı terk etmediğimiz sürece zihnimiz karışır, iş yapma aşk ve şevkimiz azalır." şeklinde konuştu.

2 AYDA BİR DURUM DĞERLENDİRMESİ

Seçim sürecinde konuştukları projelerle ilgili istişare toplantısı yapmak için geldiklerini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Şimdi bunları nasıl hayata geçireceğimizin planlarını yapmak için geldik. O gün ne konuştuk, bugüne kadar ne mesafe katettik bunları konuşacağız. 2 ayda bir bu toplantıları yapacağız. Böyle bir takiple çalışmalarımızı titizlikle sürdüreceğiz. Konuşup unutmayacak, durum değerlendirmeleriyle süreci yöneteceğiz." ifadelerini kullandı.

Terme'nin daha modern ve yaşanabilir bir ilçe olması için yol, su ve kanalizasyon gibi alt yapı yatırımlarından ilçe konforunun artırılmasına kadar birçok konunun masaya yatırıldığı basına kapalı toplantının ardından Başkan Yılmaz, ilçeden ayrıldı.

Başkan Yılmaz, “halkımız Hizmet İhalesini Bize Verdi”
Başkan Yılmaz, “halkımız Hizmet İhalesini Bize Verdi”
Başkan Yılmaz, “halkımız Hizmet İhalesini Bize Verdi”
Başkan Yılmaz, “halkımız Hizmet İhalesini Bize Verdi”
Başkan Yılmaz, “halkımız Hizmet İhalesini Bize Verdi”
Başkan Yılmaz, “halkımız Hizmet İhalesini Bize Verdi”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım