Saski’den Altyapı Atağı

6 Eylül 2010 Pazartesi | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Coşkun Öncel, 2010 yılında alt yapı çalışmalarına hız verdiklerini söyledi.

Saski’den Altyapı Atağı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Coşkun Öncel, 2010 yılında alt yapı çalışmalarına hız verdiklerini söyledi. Öncel, İlkadım İlçesi Fevzi Çakmak ve Tepecik Mahalleleri ile çeşitli cadde ve sokakların kanalizasyon ve yağmur suyu hattı projesinin 4,5 milyon TL’ye mal olacağını ve bu yıl sonuna kadar tamamlamayı hedeflediklerini belirtti.

Fevzi Çakmak ve Tepecik Mahallesi ile çeşitli cadde ve sokakların kanalizasyon ve yağmur suyu projesinin 4 milyon 500 bin TL’ye mal olacağını ifade eden SASKİ Genel Müdürü Coşkun Öncel,” Bu projenin yapımına yaklaşık 10 ay önce start verildi. Projenin amacı, bölgede eski olan kanalizasyon sistemini yenilemektir. Bölgede kanalizasyon ve yağmur suyunu tamamen yeniliyoruz. Proje tamamlandığında bölgede kanalizasyon ve yağmur suyu arızaları en asgariye inecektir. Hedefimiz projeyi 2010 yıl sonuna kadar tamamlamaktır” dedi.

Fevzi Çakmak ve Tepecik Mahallelerinin çeşitli cadde ve sokaklarında bu proje yapılmadan önce kanalizasyon ve yağmur suyu ile ilgili olarak büyük problemler yaşadığını kaydeden Öncel,” Proje de şimdiye kadar 23 bin metre kanalizasyon ve yağmur suyu hattı tamamlanmıştır. Yıl sonuna kadar da 2 bin 500 metre kanalizasyon ve yağmur suyu hattı daha yenilenecektir. Proje tamamlandıktan sonra toplam 25 bin 500 metre kanalizasyon ve yağmur suyu döşenmiş olacak. Bu büyük projenin tamamlanması ile bu bölgelerimizin kanalizasyon ve yağmur suyu problemi de büyük ölçüde ortadan kalkacaktır” diye konuştu.

Şehrin çeşitli bölgelerinde kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini altını çizen Coşkun Öncel, şunları kaydetti:”Şehrin çeşitli bölgelerinde çalışmalarımız devam etmektedir. SASKİ Genel Müdürlüğü olarak hizmet alanlarının çok büyüdü. Büyükşehir Belediyesi sınırları içersinde yer alan yerleşim yerlerine hizmet vermek için elimizden gelen çabayı vermekteyiz. Samsun’u altyapısı tamamlanmış yaşanır kent statüsüne getirmek için çabalıyoruz.”

Öncel, bu bölgede kanalizasyonlar eski olduğu için yenilendiğini ve yağmur suyu hattı döşendiğini ve belli kesimlerde doğalgaz hattı yapıldıktan sonra asfalt ve kaldırım imalat işlerinin, SASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılacağını sözlerine ekledi.

Saski’den Altyapı Atağı
Saski’den Altyapı Atağı

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım