Başkan Yılmaz,

30 Mart 2014 Pazar | Haberler | |

Başkan Yılmaz, uzun bir seçim kampanyasının sonunda oyunu kullanmanın mutluluğunu yaşadı...

Başkan Yılmaz,

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, eşi Semiha Yılmaz’la birlikte saat 11:00’de Samsun Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü binasına gelerek 2296 no’lu sandıkta oyunu kullandı. Yılmaz oyunu atarken sonuçların tüm ülke için hayırlı olması dileğinde bulundu.

Oyunu kullandıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Yılmaz, “Oyumu kullandım. Allah hayırlı uğurlu etsin. Her şeyden önce 30 Mart seçimleri bir 3 aylık kampanya dönemini kapsadı. Biz 4 aylık bir kampanya dönemi yaşadık. İlimizi kapsayan coğrafyada 1 milyon hektarlık bir coğrafya olduğu için köylerimizle birlikte oldukça geniş bir kampanya alanı içerisinde çok fazla enerji kullanarak koşuşturduk. İnsanımıza dokunduk, insanımıza demokrasinin gereği olan duygu ve düşüncelerimizi anlattık” dedi.

Seçim kampanyaları süresince diğer parti adaylarını incitmemeye büyük çaba gösterdiğini söyleyen Başkan Yılmaz, “Kampanya süresi içerisinde nezaketimizi ve karşı tarafların adaylarını incitmemeye çok büyük bir çaba gösterdim. Eğer ufak tefek hatam olduysa, o benim inisiyatifim dışında olmuştur. Kendi gündemim haricinde hiç kimsenin gündemiyle alakadar olmadım. Ben Samsun’un geleceğini, çocukların geleceğini dert ediniyorum. Benim bu derdim en büyük dert olduğu için içimde başka sorunları ve dertleri ya da problemleri onun önüne geçiremiyorum. Geçirmemeyi de amaçlıyorum. Dolayısıyla Allah memleketimize, milletimize bugünkü seçimi hayırlı etsin” diye konuştu.

“MEDYA İYİ BİR SINAV VERMEDİ”

“Samimiyetimle söylüyorum, iyi niyetli ve işini profesyonelce yapanlar hariç, Samsun medyası yine iyi bir sınav vermedi” diyen Yılmaz, şöyle konuştu: “Bu ortamın taraflarının söylediği veya söylemeye yeltendiği söz ve cümleleri, söyleyenin de ertesi gün gazeteleri açıp baktığında şaşırdığı, ‘Ben böyle söylemedim, bu kadar da iddiam yoktu ama gazetelere bak, ne kadar da boyutlarını değiştirmiş’ dediği tarzda gazetecilik yaptılar. Bu Samsun’un demokrasi kültürüne, Türkiye’nin ulaştığı demokratik düzey ve seviyeye yakışmayan bir şey olduğu için inşallah Samsun medyası da bundan sonra geçtiğimiz 3-4 aylık süre içindeki durumdan da ders alır ve kendini düzeltmeye çalışır. Allah bu ülkeye demokratik rejimi kazandıran, bu ülkeyi kuran, ülkemizi demokratik bir cumhuriyet haline getiren, demokratik cumhuriyetin demokratik değerlerini yükselten, bu güne kadar hizmet etmiş herkesten razı olsun. Daha güzel bir dünya, daha güzel bir gelecek demokrasi ile olur. Dünyanın en güzel rejimlerinden birisi olan, başka ülkelerin de keşke bizde de demokratik bir ülke olsak dediği demokrasiyi, tüm kavga ve gerilimlere rağmen bu kadar zor bir coğrafyada yaşatıyoruz. Allah bize demokrasi kültürümüzü geliştiren, büyüten, gelişmesine katkı veren herkesten razı olsun.”

Samsun’u ve Samsun’un çocuklarının geleceğini dert edindiğini dile getiren Başkan Yılmaz, “Bu içimdeki en büyük dert olduğu için başka dertleri, sorunları, problemleri onun önüne geçiremiyorum. Geçirmemeyi de amaçlıyor, buna özen gösteriyorum. Dolayısıyla Allah, memleketimize, milletimize bugünkü seçimi hayırlı etsin. Bundan sonra da artık demokrasinin diğer ayakları ve durakları olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerini sağlıklı bir şekilde geçiririz.” Dedi.

İNSANLARIMIZ KAVGACI ÜSLUBU SEVMİYOR

“ İnsanlarımız kavgayı, birbirlerine laf yetiştiren, gerilime sürükleyen, projelerini anlatmak yerine başkasının yapamadıklarının çetelesini tutan bir siyasi üslubu sevmiyor.” Diye konuşan Başkan Yılmaz daha sonra şunları söyledi, “ Bu aslında hayatın genelinde de geçerli. İnsan, iki kişi tartıştığında bunların ikisinin de kabahati vardır diye düşünüp kestirme bir yol arıyor. Dolayısıyla tartışan ve kavgaya zemin arayan tarafların her ikisi de zarar görebilir düşüncesiyle hiçbir zaman bu tartışmaların içine girmedim. Beni incitici şeyler söyleyenlerin de söylediklerini duymamazlıktan ve görmemezlikten geldim. Kötü söz her zaman olduğu gibi söyleyene aittir. Ben şehrimi germemeye, tartışma ortamından etkilenmemesine çok gayret ettim.  Biz toplumda bir ortalamada yaşıyoruz. Her şeyimizin bir ortalaması var. Bilimimizin, teknolojimizin, inançlarımızın, sosyal gelişmişliğimizin, kültürümüzün, sanatımızın, iletişim ve yaşam tarzımızın bir ortalaması, gelişmişlik düzeyi var. Bu gelişmişlik düzeyi altında kalan bazı unsurlar, bu kadar paranın, menfaatin, çıkarın, bu kadar küçültücü ilişkilerin içine giriyorlarsa eğer bu ortalamanın altına düşüyorlar, bu ortalamanın altında bir konumda konumlanıyorlar. Aynaya bakarak kendilerini bir kez daha düzeltme çabaları içinde olmalarını tavsiye ediyorum.”

Başkan Yılmaz,
Başkan Yılmaz,
Başkan Yılmaz,
Başkan Yılmaz,
Başkan Yılmaz,
Başkan Yılmaz,
Başkan Yılmaz,
Başkan Yılmaz,

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım