Başkan Yılmaz, “belediye Kimliğini Taşıyan Herkes Benim Evladımdır”

22 Mart 2014 Cumartesi | Haberler | |

Başkan Yılmaz, seçimlerde nasip olursa bir kez daha seçileceğini söyleyerek, “Belediye başkanı seçilsem de seçilmesem de belediye kimliğini taşıyan herkesi ömrüm boyunca evladım gibi göreceğim.’’ dedi...

Başkan Yılmaz, “belediye Kimliğini Taşıyan Herkes Benim Evladımdır”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, belediyenin Makine İkmal Daire Başkanlığı Derebahçe şantiyesinde düzenlenen sabah kahvaltısında personelleriyle bir araya geldi. Makine İkmal ve Onarım Daire Başkanlığı personeli ve belediye üst yönetiminin tam kadro katıldığı kahvaltıda konuşan Başkan Yılmaz, seçim süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

15 yıllık belediye başkanlığı dönemine ilişkin düşüncelerini anlatarak, personelin özverili çalışmalarının belediyeye başarı getirip kurumsal kimlik kazandırdığını dile getiren Başkan Yılmaz, ‘’Çalışanlarımız güzel bir şey yaptığında sevinen, eksik veya yanlış bir şey yaptığında üzülen bir büyüğünüzüm. Sizleri aile fertlerim gibi görüyorum. Böyle olduğu sürece o kurum kurumsallaşır ve kurumsal kimlik kazanır. Samsun Büyükşehir Belediyesi de son 15 yıl içinde tüm hizmetleri ile başarılı bir kurumsal kimliğe sahip oldu. Belediye Başkanı olarak şoförümden tüm personelimize kadar herkese evladım gözüyle bakıyorum. Kimsenin siyasi düşüncesine, fikrine, zikrine bakmıyor, ayrımcılık yapmıyoruz. Buna en güzel örnek, önceki Belediye Başkanının şoförünün şuan hala makam aracımı kullanmasıdır. 15 yıl önce işini yapan herkes benim adamım, yapmayan adamım değil demiştim. Bu bugün de yarın da geçerli olacak bir kriterdir. Belediye başkanı seçilsem de seçilmesem de belediye kimliğini taşıyan herkesi ömrüm boyunca evladım gibi göreceğim.’’ dedi.

SEÇİM NASİP İŞİDİR, SİZ İŞİNİZİ  İYİ YAPIN

Seçim kampanyası kapsamında 4 aydır gece gündüz çalıştıklarını anımsatan Başkan Yılmaz, “ Seçim işi nasip işidir. Seçilemezsek saygı duyacağız. Seçilirsek de 2019’a giden süreçte Samsun’u vizyon sahibi marka şehirlerden biri haline getirmek için var gücümüzle çalışacak, projelerimizi hayata geçireceğiz. 15 yıl boyunca Samsun halkının geleceği için hep birlikte gece gündüz koştuk, çalıştık. Yaptığımız güzel şeyler de var, yapamadıklarımız da. Eksikliklerimiz, hatalarımız, düşünemediklerimiz olabilir. Ama yapmaya çalıştığımız şeyleri de yüzde 90 oranında başardık. Seçimde nasıl bir teveccüh gösterileceğini de hep birlikte göreceğiz. Seçilirsek önümüzdeki 5 yıllık dönemde büyük hizmetlere ve projelere hep birlikte imza atacağız.”şeklinde konuştu.

SAMSUN’UN GELECEĞİNE KATKI VERMEYE DEVAM EDİN

Art niyetli kesimlerin sözlü sataşmaları, dedikodu ve iftiralarına karşı uyarıda bulunan  Başkan Yılmaz, “Kalan son bir hafta içinde üzerimize atılmak istenen çamur ve iftiralar artabilir. Bunları asla dikkate almıyor, hem belediye hizmetlerinde hem de seçim kampanyasında harıl harıl çalışıyoruz. Siz de kötü karalama kampanyaları, bir takım tartışma zeminleri içine çekilmek istenebilir, sözlü saldırılara maruz kalabilirsiniz. Bunlara asla prim vermemeli, siyasi tartışmalara girmemelisiniz. Bu kesimlerle muhatap olmayın ve her hangi bir diyaloğa girmeyin. Siz işlerinizi en iyi şekilde yaparak Samsun’un geleceğine katkı vermek için gayret etmeye devam edin. Sizler Büyükşehir Belediyesi çatısına yakışan bir hassasiyetle hareket etmeli, efendiliğinizi korumalısınız. İşinizi iyi yaptıktan sonra size kimse bir şey söyleyemez. Dikkatli olun ve elinizden geleni yapın.’’ diye konuştu.

 

MAHALLE DEDİKODULARIYLA KAYBEDECEK ZAMANIMIZ YOK

Seçim kampanyaları çerçevesinde siyasi muhaliflerinden haklarında ileri geri konuşanların olabileceğini dile getiren ve ne konuştuklarını merak dahi etmediğini vurgulayan Başkan Yılmaz; ‘’ Kötü söz sahibine aittir. Meydanlarda ne atıp tuttuklarını merak dahi etmiyorum. Biz spor olsun diye buralarda değiliz. Biz Samsun’a hizmet etmek için buradayız ve gece gündüz koşuyoruz. Samsun’a da hizmeti nasıl yapacağımıza dair sorumlulukları omuzumuzda taşıyoruz. Sorumluluğu olmayanlar ne konuşursa konuşur. Faydalı bir şey varsa arkadaşlarımız bunu dikkate alır, inceler. Bunun dışında lüzumsuz mahalle dedikodularıyla,  itiş kakışla işimiz yok. Bunlarla vakit geçirmeyeceğiz.” Dedi.

ÇALIŞANLARIMIZI MAĞDUR ETMEYECEĞİZ

İşçilerin özlük hakları ve maaş iyileştirmelerine yönelik sendika sözleşmesi imzalandığına da değinen Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, sözlerini söyle sürdürdü; ‘’Ülkemizin ve belediyemizin ekonomik şartları, durumları baz alınarak sendika temsilcisi ile arkadaşlarımız oturup çalıştı. Neticede hakeme gerek kalmadan anlaşmaya varılarak sözleşme imzalandı. İlerleyen zamanlarda imkanlarımız arttıkça iyileştirmeler olacaktır. Bunun yanında imar inşaat şirketimiz bünyesinde ve diğer hizmet alımı yapan şirket bünyesindeki çalışanlarımızın da durumunu biliyoruz. Bu personellerimizin de maaşlarını artırmaya yönelik çaba sarf edecek bunun yollarını arayacağız. Merak etmeyin, biz baba isek evlatlarımızın haklarını vermekle yükümlüyüz. Bunun bilincindeyiz. Çalışanlarımızın mağdur olmamalarına yönelik tedbirleri alacağız. ‘’

Başkan Yılmaz, “belediye Kimliğini Taşıyan Herkes Benim Evladımdır”
Başkan Yılmaz, “belediye Kimliğini Taşıyan Herkes Benim Evladımdır”
Başkan Yılmaz, “belediye Kimliğini Taşıyan Herkes Benim Evladımdır”
Başkan Yılmaz, “belediye Kimliğini Taşıyan Herkes Benim Evladımdır”
Başkan Yılmaz, “belediye Kimliğini Taşıyan Herkes Benim Evladımdır”
Başkan Yılmaz, “belediye Kimliğini Taşıyan Herkes Benim Evladımdır”
Başkan Yılmaz, “belediye Kimliğini Taşıyan Herkes Benim Evladımdır”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım