Başkan Yılmaz, “üslubumuz Kenti Germemeli Ve Tedirgin Etmememelidir”

20 Mart 2014 Perşembe | Haberler | |

Başkan Yılmaz, seçime katılan unsurların kullandığı dilin ve üsluplarının mümkün mertebe duyarlı ve sağlıklı olmasını tavsiye ederek, “Siyasiler kentin gündemini germemeli ve tedirgin etmemelidir” dedi...

Başkan Yılmaz, “üslubumuz Kenti Germemeli Ve Tedirgin Etmememelidir”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz işletmeci Eyüp Güler tarafından verilen kahvaltıya katıldı. Kahvaltıya AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş ve İl Yöneticileri, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır, SMMMO Başkanı Hayrul Kayar, Karadeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Fahrettin Ulusoy, Samsun’un önemli iş adamları ve sanayicileri katıldı.

Kahvaltı sırasında kısa bir konuşma yapan Başkan Yılmaz, 30 Mart seçimlerine on gün kaldığını anımsatarak, “30 Mart seçimleri ülkemiz için önemli bir dönemeç. 30 Mart seçimlerinden sonra, inanıyorum ki Türkiye'de yeni bir dönem başlayacak. Siyasetin bu türbülanstaki havası geçecek. Türkiye'nin artık 30 Mart seçimlerinin sonucunda siyasi bir istikrar elde ederek geleceğe doğru daha büyük umutlarla bakacak. Bu süreç içerisinde inşallah dolu dizgin ülkemize, şehirlerimize hizmet etme yönünde siyasetin biraz önce söylediğim fırtınalı günlerinden daha sakin günlere dönüp işimize gücümüze bakacağız.” Diye konuştu.

Seçimin her zaman, dünyanın bütün ülkelerinde gündemi meşgul ettiğini ve şu anda Samsun’da bir heyecan varsa bunun demokrasinin güzelliğinden geldiğini ifade eden Başkan Yılmaz, “Ancak seçime katılan unsurların da kullandığı dili ve üslubu mümkün mertebe duyarlı ve sağlıklı kullanmalarını tavsiye ediyorum. Şehri germemelerini, tedirgin etmemelerini tavsiye ediyorum. Bunu önce kendimize söylüyorum. Benim ağzımdan hiç bir zaman, o bu bunu dedi, şunu yaptı, bunu yaptı diye duymamışsınızdır, duymayacaksınız. Biz kendi yaptığımız işleri, yapacağımız işleri konuşuyoruz. Kendi yapacağımız işlerin ağırlığının ve  sorumluluğunun altındayız. Siyasetin içinde olmayan, işi gücü olmayan, bekara hanım boşar gibi ileri geri konuşanlar olabiliyor. Biz hep bu gündemlerin dışında kaldık, bugün de dışındayız.” Şeklinde konuştu.

“Bizim bütün sevdamız, bütün çabamız sadece bu şehrin gelişmesi, bu şehrin inkişafı” için diyen Başkan Yılmaz sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Bu şehir gelişirse bu coğrafyada gelişir. Samsun Karadeniz'in en büyük şehri.  Samsun büyür ve gelişirse bu, Sinop’u da,  Tokat’ı da, Amasya’yı da, Ordu’yu da hatta Çorum’u da etkiler. Ben hiçbir zaman umutsuz olmadım. Samsun’umuzun geleceğine hep umutla baktım. Onun için, yarınlarımız daha güzel, daha iyi olacak. Sadece biraz daha fazla çalışmamız gerekiyor. Üretmeden yaşamak gibi bir şansımızın olmadığını, üretime dayalı ticaretimizi, sanayimizi, ekonomimizi topyekün geliştirmeye yönelik bir seferberlik içine ülkemizin girmesi gerekiyor. Öyle inanıyorum ki seçimden sonra Türkiye'nin gündemi buna döner. Bu ekonomiyi, sanayiyi, ticareti nasıl yaparız da kalkındırır, daha fazla ihracat yaparız bu ortamlarda inşallah bunları konuşuruz diye düşünüyorum.”

Başkan Yılmaz, “üslubumuz Kenti Germemeli Ve Tedirgin Etmememelidir”
Başkan Yılmaz, “üslubumuz Kenti Germemeli Ve Tedirgin Etmememelidir”
Başkan Yılmaz, “üslubumuz Kenti Germemeli Ve Tedirgin Etmememelidir”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım