Başkan Yılmaz, “tekkeköy’ün Kaderi Değişecek”

20 Mart 2014 Perşembe | Haberler | |

Başkan Yılmaz, Tekkkeköy Belediye Başkan Adayı Hasan Togar’la ele ele Tekkeköy’ü geri kalmışlıktan kurtaracaklarını belirterek, “Tekkkeköy’ün kaderini değitireceğiz” dedi...

Başkan Yılmaz, “tekkeköy’ün Kaderi Değişecek”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz partisi tarafından Tekkeköy Büyüklü Beldesi ve ardından Kerpiçli köyünde düzenlenen halk buluşmalarında hemşerilerine seslendi. Programa Başkan Yılmaz’ın yanı sıra, Tekkeköy İlçe Başkanı Yusuf Güngör, Belediye Başkan Adayı Hasan Togar, parti ve teşkilat yönetici ve üyeleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Yılmaz Büyüklü’de toplanan coşkulu kalabalığa seslenerek, “ Allah’ın bize verdiği sağlığı ve enerjiyi memleketimize hizmet noktasında feda olsun diyerek sonuna kadar kullanmaya gayret ediyoruz. Dostluklardan, kardeşliklerden memlekete hep fayda gelir. Memlekete fitne, fesat, dedikodu, kıskançlık zarar verir. Maalesef ülkemizde de bunlar bol miktarda var. Yapacak işi gücü olmayanlar inanların alışkanlıkları, işidir bunlar. Ama işi gücü olan insan, bunlarla uğraşacak vakit bulamaz. Biz işimiz gücümüzle uğraşıyoruz. Diğer şeylerle uğraşacak zaman bulamıyoruz. İyi ki bulamıyoruz ki hiç olmazsa günaha girmiyoruz.

Millete hizmet yolundaki çalışmalarımız, işlerimiz de çok güzel. 2 bin kişilik ekibimizle gümbür gümbür iş yapıyoruz. Denizi doldurarak metrobüs yolu inşaatı yapıyoruz. 2 ay içinde gidilebilir hale gelecek. Günde 3 bin ton taş döküyor, diziyoruz. Bunlar bizim işimiz.” Diye konuştu.

Başkan Yılmaz, Hasan Togar ile birlikte oldukları takdirde el ele Tekkeköy’ü bu geri kalmışlıktan hızla kurtaracaklarını dile getirerek, “Tekkeköy’ün kaderini değiştirebiliriz. 2 sene içinde tüm köy yolları asfalta kavuşacak. Bu olaylar, hizmetler bizim işimiz. Derdimiz, sizlere daha fazla hizmet edebilmek. Büyüklü yolunu 6 ayda yapmıştık. Önümüzdeki günlerde de Yeşilyurt ve Sarıyurt’a kadar devam ettireceğiz. Köylerimize içme suyu problemini artık tamamen ortadan kaldıracağız. Susuzluk çeken köylerimizi bu dertten kurtaracağız. Ama kuraklık olmaması için, alt yapı hizmetlerimizin verimli olabilmesi adına da suya ihtiyacımız var. Allah bizi susuz bırakmasın. İnşallah önümüzdeki günlerde sel gibi afetler yaşamadan normal yağış olur da bu kuraklık sona erer.” Şeklinde konuştu.

 

DEMOKRASİ GÜZEL BİR ŞEY AMA…..

 

Demokrasinin güzel bir şey olduğunu söyleyen Başkan Yılmaz, “Dünya, demokrasiden daha güzel bir rejim bulamadı. Ama demokrasinin de bazı şeyleri var. Özellikle gelişmekte olan ülkelere demokrasi fayda sağlıyor ama zarar da verebiliyor. Fitne, fesat, dedikodu üretiliyor. Ülkenin ahengini bozmak isteyen güçler, demokrasinin zayıf karnını kullanabiliyor. Allah bu unsurlara fırsat vermesin. Buna rağmen demokrasi dünyada en güzel rejimdir.” Dedi.

KİBİR BİZE YAKIŞMAZ

 

Seçimlere 10 gün kaldığını anımsatan Başkan Yılmaz, “ Bu fitne fesatçılar boş durmayacak ama biz işimize gücümüze bakıyoruz. Günü birlik, kısa, orta ve uzun vadeli yaptığımız ve yapmayı planladığımız işler var. Seçim kazanmak nasip işi. Kazanamasak da gelen arkadaşa yarın şu işler yapılacak, aksatma da deriz. Kazık çakacak halimiz yok. Bu ülke nice Yusuf Ziya Yılmaz’lar, Hasan Togar’lar yetiştirir. Hiçbir zaman kibirli olmadık, kendimizi vazgeçilmez görmedik, görmeyeceğiz. Kibir bize akışmaz. Kibir olursa hizmet edemeyiz zaten. Bir böyle kötü hasletleri düşünmek bir yana aklımızın köşesinden bile geçerse eğer günah işlemiş, harama el uzatmış gibi kendimizi görürüz.

Ne yapmayı düşünüyorsak, insana dokunmasını, insana faydalı olmasını istiyoruz. İnsanlar arasındaki ayrımcılık, şu şuranın adamı bu buranın adamı diye bölünmüşlük, nifak sokuculuk, memleketimize atılan en kötü zehirdir. Bırakalım bunu. İnsanı ne olursa olsun Yaradan yarattığı için sevelim.” Diye konuştu.

 

SEN AĞA BEN AĞA İNEKLERİ KİM SAĞA

 

Eskiden köylerdeki ekonomik hareketliliğin muhteşem olduğunu kaydeden Başkan Yılmaz şöyle devam etti, “Şimdi sokaklarında in cin top oynuyor. Tarla taban, öküz, inek yok. Hatta bahçelerde tavuk bile kalmadı. Böylesine tembelliğe, ağalığa can bile dayanmaz. Sen ağa ben ağa inekleri kim sağa durumu yaşıyoruz. Böyle ömür geçmez, refah, zenginleşme olmaz. Köylerimizdeki bu durum, iyiye gidiş değil. Çalışmamız ve üretmemiz lazım. Köylerimize istediğimiz kadar güzel yollar, aydınlatmalar, hastaneler, postaneler, okullar yapalım. Kullanan olmadıktan sonra ne işe arar. Buralarda gümbür gümbür üretim olmalı, yetiştirilen ürün para etmeli. Reçberlik artmalı. Aksi taktirde çocuklarımızı köylerimizde tutamayız. ‘Üniversiteyi okudum, 2 tane ineğin peşinde mi koşturacaksın, bırak beni İstanbul’a gideyim’ diyecek. İşte bizim derdimiz, İstanbul’a gideyim diyen çocuklarımızı durduracak şeyleri hazırlamak olmalı. Bu çocuklarımızı, hem kendisine hem de Samsun’a katkı verecek potansiyel enerji olarak kullanabilmeliyiz. Ama bunu dert eden yok. Ama bu beni çok düşündürüyor. Önümüzdeki 5 yılda bunlarla ilgili kafa yoracağız. Ortaya sunulacak güzel fikirleri enine boyuna inceleyeceğiz. Herkesin mutlaka söyleyecek sözü vardır. Köy ekonomimizi, maaşla yaşama alışkanlığına alternatif olacak çıkış yollarını bulmamız lazım. Bulmazsak sosyolojik olarak sıkıntı yaşarız.  Bunlarla yatıp bunlarla kalkıyorum. Bütün mücadelem memleketime faydalı işler yapmaktır.”

 

ÇAKILTAŞI SİYASETİ YAPMIYORUZ

 

Başkan Yılmaz Büyüklü’den sonra beraberindekiler ile birlikte gittiği Kerpiçli köyünde de köylü hemşerilerine hitap etti.

“İnsanlarımızın memnuniyeti, bizleri 2 kat çalışmaya sevk ediyor.” Diyen Başkan Yılmaz şunları söyledi, “Yeter ki insanlarımızda ‘Eline Sağlık’ı görelim. Bunu gördükçe bizleri daha fazla yorulmaya teşvik eder. Gelirimiz arttıkça hizmetlerimiz de artacak, sizlerin memnuniyeti de. Kamu kaynaklarını israf ederek insanların gözünü boyamaya yönelik çalışmalar yapmak, yol yerine iki kamyon çakıl taşı gönderme tarzı siyaset, doğru şeyler değil. Biz Hasan Togar ile Tekkeköy’ü geri kalmışlıktan kurtaralım. Tekkeköy’ü hızla gelişen ilçeler kategorisine sokalım, aradaki uçurumu kapatalım.

Falancı filancı işini bırakalım. İlçemize hizmet için el ele verelim, ilçemizi şantiyeye çevirelim. Genel seçimlerde kime oy verirseniz verin. Tekkeköy’ü bu durumdan çıkarmalıyız. Buralar kalkınsın istiyorum. Buraları kalkındırmanın mücadelesini vereceğiz. Alt yapı sorunları sorun olmaktan çıkacak.

Bu güzelim memleketimiz, içinden geçtiğimiz sıkıntılı süreci, yaşadığımız süreci yaşamayı hak etmiyor. Ama her şeye rağmen, büyük bir çalışma süreci yaşıyoruz. Her şey iyi giderken, engellemek isteyenler de işini yapıyor. Engellemelere rağmen, millete hizmet yolunda koşmaya, çalışmaya devam edeceğiz.”

Başkan Yılmaz, “tekkeköy’ün Kaderi Değişecek”
Başkan Yılmaz, “tekkeköy’ün Kaderi Değişecek”
Başkan Yılmaz, “tekkeköy’ün Kaderi Değişecek”
Başkan Yılmaz, “tekkeköy’ün Kaderi Değişecek”
Başkan Yılmaz, “tekkeköy’ün Kaderi Değişecek”
Başkan Yılmaz, “tekkeköy’ün Kaderi Değişecek”
Başkan Yılmaz, “tekkeköy’ün Kaderi Değişecek”
Başkan Yılmaz, “tekkeköy’ün Kaderi Değişecek”
Başkan Yılmaz, “tekkeköy’ün Kaderi Değişecek”
Başkan Yılmaz, “tekkeköy’ün Kaderi Değişecek”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım