Başkan Yılmaz, “samsun Kalkınma Planına Sahip Bir Şehirdir”

17 Mart 2014 Pazartesi | Haberler | |

Başkan Yılmaz, AK Partinin siyaseti ve bilimi rast gele kadrolarla yapmadığını dile getirerek, “Samsun 2003 yılından bu yana kalkınma planına sahip bir şehirdir” dedi...

Başkan Yılmaz, “samsun Kalkınma Planına Sahip Bir Şehirdir”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İlkadım Belediye Başkan adayı Erdoğan Tok’un, geniş katılımla düzenlediği proje tanıtım programına katıldı.
Samsun Büyük Otel'de düzenlenen sabah kahvaltısında bir araya gelen partililer, esnaf odaları temsilcileri ve basın mensuplarına yönelik kısa bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Erdoğan Tok beyin hangi projeleri yapacağını, hangi faaliyetlerde bulunacağı ve halkımızın merak ettiği açıklansa diye beklediği bir toplantıdayız. Bunun açıklanması için toplumda bir beklendi vardı. AK Parti 2014 seçimlerine giden sürecin daha 8 ay öncesinde partimiz tecrübeli, bilim camialarında yerel yönetimler konusunda Sakarya'da bir toplantı yapmıştı ve toplantıda projeler ve programlarla ilgili bir toplantıydı. Ben o toplantıdan çok yararlanmıştım. 2019'a giden süre içerisinde yapılacak olan işlerin projelenmesiydi. AK Parti gibi bilime, siyaseti rast gele yapmayan kadrolarına ve yönetimine de yakışan buydu. 2004 seçimlerinde 'Kalkınma yerelde başlar' diye bir slogan vardı. 2009'da ise 'Marka şehirler' diye bir slogan vardır. Bu sloganlar toplumsal beklentilerle üretilmiş sloganlar ve projelerdir. Bugün Erdoğan beyin hazırladığı bu program ve projeleri elini şakağına dayayarak 'yaz onu, yaz bunu' diyerek yaptığı işler değildir. Samsun 2003 yılından bu yana kalkınma planına sahip bir şehirdir. Samsun, geleceğe hangi koridorlarda ve beklentilerle yürüdüğü karışık değildir. 3 ana başlıkta toplanıyor. 1. Tarım ve tarıma dayalı sanayi, 2. Uluslararası ticaret ve üçüncü de uzman iş gücüne dayalı sanayidir" diye konuştu.
Programda Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol ve AK Parti Samsun Milletvekili Prof. Dr. Tülay Bakır'da birer konuşma yaptılar. Proje tanıtım toplantısına ayrıca eski AK Parti Samsun Milletvekili Birnur Şahinoğlu, eski AK Parti İl Başkanları, Samsun’daki STK, sendika, esnaf odaları başkanları ile temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Başkan Yılmaz, “samsun Kalkınma Planına Sahip Bir Şehirdir”
Başkan Yılmaz, “samsun Kalkınma Planına Sahip Bir Şehirdir”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım