Başkan Yılmaz, “büyük Düşünün”

8 Mart 2014 Cumartesi | Haberler | |

Başkan Yılmaz Yabancılar Çarşısı esnafına seslenerek, “Bunları yapanların sizden fazlası yok eksiği var. Artık üretim yapıp satma zamanı. Sizlerin de Büyük düşünme zamanı geldi.” Diye konuştu...

Başkan Yılmaz, “büyük Düşünün”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Anadolu Hastanesi personeli ile yaptığı sabah kahvaltısının ardından Yabancılar Çarşısı esnafının organize ettiği kahvaltılı toplantıya katıldı. Kahvaltı büyük bir kalabalık ve coşkuya sahne olurken çarşı esnafının konukları Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol, İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok, partinin yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri ve adayları ile çok sayıda partili oldu.

Başkan Yılmaz kendisine yönelik tezahüratlar arasında başladığı konuşmasında Rus Pazarı olarak başlayan süreçte artık burasının bir Pazar olmaktan çıktığını ve bu adın buraya yakışmadığını dile getirerek, “Benim sizden istediğim, siz ticaretinizi düşünün, ticaretinizi büyütmeyi düşünün. Al sat yapan küçük birer esnaf olmaktansa kendi imalatını yapan, yaptığı bu imalatları ilerleyen zamanlarda markalaştıran, bu süre içerisinde bir takım dış ülkelerle ilişkiye geçerek bunları bu ürettiği malları dışarıya satmayı düşünen kişiler olun. Ankara'dan İstanbul'dan getirdiğiniz 3 kuruşluk malı beş kuruşa satarak bir kalkınma yaratamayabiliriz. Artık bütün şehirler ihracatına bakıyor. Kişi başına düşen geliri nasıl geliştirebiliriz nasıl büyütebiliriz bunlara bakılıyor. Büyükşehir Belediye başkanları olarak biz de artık rutin bir takım belediye hizmetlerinden, altyapı hizmetlerinden öteye ekonomiyi nasıl geliştirebiliriz bunun arayışı içerisindeyiz. İnanın bunu yapanların sizden bir üstünlüğü yok. Fazlalıkları yok eksiklikleri var.” Diye konuştu.

Bazı fitne-fesat üreten çevrelerin kendilerinin bu çarşıyı yıkmak istedikleri dedikodusunu yaydıklarını belirten Başkan Yılmaz, “Biz her zaman yıkan değil yapan, üreten ve canlandıran olduk. Bizim mensubu olduğumuz zihniyet öldürmeyi değil yaşatmayı, köreltmeyi değil canlandırmayı ilke edinen bir zihniyettir. Bu dedikoduları fitneleri yayanlar biz burayı inşa ederken mahkemelere başvurup buraların yapılmasını engellemeye çalışanların tam da kendileridir” şeklinde konuştu.

Başkan Yılmaz, “büyük Düşünün”
Başkan Yılmaz, “büyük Düşünün”
Başkan Yılmaz, “büyük Düşünün”
Başkan Yılmaz, “büyük Düşünün”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım