Başkan Yılmaz: Köylerdeki Ekonomiyi Para Eder Hale Getireceğiz

8 Mart 2014 Cumartesi | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, melemeni ile meşhur Kavak’ın Çakallı mevki ve ilçenin İstasyon mahallesinde esnafları ziyaret etti...

Başkan Yılmaz: Köylerdeki Ekonomiyi Para Eder Hale Getireceğiz

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, melemeni ile meşhur Kavak’ın Çakallı mevki ve ilçenin İstasyon mahallesinde esnafları ziyaret etti. Esnaflarla sohbet eden Başkan Yılmaz, ilçe halkının uzun yıllardır gündemini meşgul eden köylerdeki alt yapı sorunlarını 2 yıl içinde çözüme kavuşturma sözü verdi. Bunu mutlaka başaracaklarını ifade eden Başkan Yılmaz, köylerdeki geçim kaynağı olan tarım ve hayvanlığı canlandırıp geliştirerek, emeğin karşılığının alınacağı bir hale getirmenin mücadelesini vereceklerini k aydetti.

AK Parti Kavak Belediye Başkan Adayı İbrahim Sarıcaoğlu ile ilçe başkanı Üzeyir Başkaya’nın katıldığı ilçe gezisinde esnaflardan büyük ilgi gören Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, vatandaşlardan köylerdeki alt sorunlarını artık düşünmemelerini istedi. Ziyaretlerde halka hitap eden Başkan Yılmaz, hedeflere ulaşmak için gece gündüz demeden doludizgin koştuklarını söyledi.

30 Mart seçimlerine ilişkin kampanya yürüten rakip adayların olmayacak vaatlerde bulunabildiklerine dikkat çeken Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, ‘’Seçime giden süre içinde herkes koşuyor. Rakiplerimiz de koşuyor. Kim bilir cennet vaat ediyorlardır, yeri göğü birbirine yaklaştıracağız, güneşi aşağı indireceğiz, doları aşağı çekeceğiz, mazotu ucuzlatacağız diyorlardır. Diyorlardır da diyorlardır. Dilim kemiği yok. Sorumluluk mevkiinde olmayanlar konuşup duruyor. Ama biz, sorumluluk altındayız. Samsun’un ve halkın geleceği için işleri planlıyoruz. Nerede aciliyeti olan insan odaklı hizmet varsa canımızı dişimize takarak olayın üzerine gidiyor, mücadele gidiyoruz. Bizim de imkanlarımız sınırsız değil. Bir yerde petrol, ganimet bulmadık. Ama bilgimiz, becerimiz, tecrübemiz var. Hükümetin imkanları var arkamızda. Ufak tefek olsa da kangrene dönmüş meseleleri bırakmayın ve çözün diye talimat veren bir Başbakan var yanımızda. Ona güvenerek çalışıyoruz.’’ dedi.

KAVAK İLE İLGİLİ TEREDDÜDÜM KALMADI

Kavak Belediye Başkan adayı İbrahim Sarıcaoğlu’nun seçimi kazanıp halka AK Parti belediyeciliği hizmetini tanıştıracağına dair bir tereddüdünün kalmadığının altını çizen Başkan Yılmaz, ‘’Kavak’ın özellikle köy ve kırsal kesimlerinde kangren olmuş olan sorunların meclis üyeleriyle birlikte çözebileceğine inandığım bir adayı var. İbrahim Sarıcaoğlu beyin bu işin altından başarıyla kalkacağına inanıyorum. Seçimi alacağına dair bir tereddüdüm de kalmadı. Ama yine de daha çok çalışıp insanlarımızın talep ve isteklerini almaya devam edeceğiz. Seçimi kazanıp 31 sabahında Kavak’ı AK Parti belediyeciliği ve hizmetleri ile tanıştırmak için ‘Bismillahirrahmanirrahim’ diyeceğiz. 31 Mart sabahı yapılacak işleri önümüze koyacak olursak aciliyeti olan yol, su, kanalizasyon ve köprü gibi alt yapı sorunlarını 2 sene içinde çözüp uzun yıllardır ilçe gündeminde olan bu sorunları çözmenin mutluluğunu yaşayacağız. Artık bir muhtar geldiğinde benim köyümün yol, su veya kanalizasyon sorunu var dedirttirmeyeceğiz. Bu sorunların var oluşu, 21. Yüzyıl Türkiyesi’ne yakışmıyor. Türkiye’ye yakışmayan bu sorunları hallederek bir kenara koyacağız. Ama istekler bitmeyecek. Grup yolları asfaltlandıktan sonra ara yolların asfaltlanması istenecek. Ama şuan grup yollarının mevcut durumunu asfaltlayarak hasta insanları hastanelere ulaşırken çektikleri sıkıntıdan kurtarmamız lazım.‘’ açıklamasında bulundu.

 

KÖYLERDEKİ ÜRETİMİN KARŞILIĞI OLMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Alt yapı sorunlarının yanında köylerdeki ekonomik hayatın canlanması ve geliştirilmesi konusuna büyük önem verdiğini hatırlatan Başkan Yılmaz, ‘’Neden köylülük bitiyor, köylerde yaşam tükeniyor, insanlar doyup büyüdükleri köylerini neden terk etmek istiyor ve terk ediyor. Neden köyümüzde çiftliğimiz, ahırımız, tarlamız yok. Niye köylü olmaktan uzaklaşıyoruz. Neden ırgatlık yapmak pahasına şehirlerin içine doluşuyoruz. Şimdi bunu cevabını arıyoruz. Bunu cevabı ise köylerdeki ekonomiyi iyileştirmekten geçiyor. Köylerimizde yaşam çok güzel. Yeterki köylerimizdeki ekonomiyi değerli kılalım. Köylerde yapılan üretimin karşılığı olması için çalışma başlatacağız. Bakanlarımızla görüşüp konuyu Başbakanımıza götüreceğiz. Samsun şehir merkezinin köylerden tek artısı doğalgaz olmasıdır. Elektrik, eksik olanlar giderilmek koşuluyla içme suyu, yol ve teknolojinin hayatı kolaylaştırıcı imkanları köylerimizde de var. O zaman mesele, köylerimizdeki ekonomik üremin, çiftin, çubuğun para eder hale gelmesini saplamaktır. Bunu ivedilikle yapmamız ve başarmamız lazım. Köylerimiz ara sıra uğranan yerler olmaktan çıkmalıdır. Güzelim köyünü bırakıp şehirde askeri ücretle çalışarak yaşamak mantık değil. Böyle yapanların da yakası ömür boyu bir araya gelmez. Şuan en çok köy ekonomilerinin geliştirilmesine kafa yoruyorum. Bu sadece benim değil, herkesin işidir. Bu önümüzde duran resmin perde arkasıdır. ‘’ ifadelerini kullandı.

Başkan Yılmaz: Köylerdeki Ekonomiyi Para Eder Hale Getireceğiz
Başkan Yılmaz: Köylerdeki Ekonomiyi Para Eder Hale Getireceğiz
Başkan Yılmaz: Köylerdeki Ekonomiyi Para Eder Hale Getireceğiz
Başkan Yılmaz: Köylerdeki Ekonomiyi Para Eder Hale Getireceğiz
Başkan Yılmaz: Köylerdeki Ekonomiyi Para Eder Hale Getireceğiz
Başkan Yılmaz: Köylerdeki Ekonomiyi Para Eder Hale Getireceğiz
Başkan Yılmaz: Köylerdeki Ekonomiyi Para Eder Hale Getireceğiz

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım