Başkan Yılmaz, “siyasal Ve Toplumsal Hayatta Rol Alın”

7 Mart 2014 Cuma | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz kadınlara seslenerek, “Siyasal ve Toplumsal hayatta rol alın” dedi..

Başkan Yılmaz, “siyasal Ve Toplumsal Hayatta Rol Alın”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz kadınlara seslenerek, “Siyasal ve Toplumsal hayatta rol alın” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Mavi Işıklar Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi ve Kampında Büyükşehir Belediyesinde görev yapan bayan çalışanlar için öğlen yemeği düzenlendi.

Yemeğe katılarak bayan çalışanlara hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, herkesin Dünya Kadınlar Gününü Kutlayarak,  “Hepinizin dünya kadınlar gününü tebrik ediyorum. Dünyadaki tüm kadınların hakkını ve hukukunu sahiplendiği, kadınların yaşam içerisindeki güçlük ve  zorluklarının giderek azaldığı, kadınların daha güzel bir dünya kurguladığı, gerçekleştirdiği, bunu hayata geçirdiği bir gelecek temenni ederek tüm dünya kadınlarını bir kez daha tebrik etmek istiyorum. Kadınlarımızın, hanımlarımızın karşı karşıya olduğu birtakım dezavantajların ortadan kaldırıldığı bir dünya diliyorum. Şunu bilin ki toplumlar demokratikleştikçe, sosyalleştikçe ve sosyo-kültürel yapı geliştikçe kadınımızın da toplumsal hayattaki yeri giderek güçleniyor. Kadınlarımız elde ettikleri bazı haklara ve kazanımlara sadece yönetimler tarafından kendilerine lütfedildiği için değil, onların insafları ile değil bunları hak ettikleri için sahip oluyorlar. Gelişmiş batı toplumlarında bunun böyle olduğunu görüyoruz. Bizde kadınlarımız maalesef yönetim mekanizmalarında yeteri kadar temsil edilmiyorlar. Bu bizim sosyo-kültürel gelişmişliğimizin yeterli olmadığını gösteren bir gösterge. Türk toplumunun hak etmediği bir gösterge. Burada siz değerli kadınlarımıza da önemli bir iş düşüyor. Bu süreçte sizlerin de biraz çaba göstermesi gerekiyor. Siyaset denen şey ülke yönetiminde söz sahip olmak ise, ülke yönetimi de eğer bizim çocuklarımızın yarınları, gelecekleri üzerinde söz sahibi olmak demekse, bu bir toplumsal sorumluluk ise, sizlerin de bu işin içerisinde olmanız gerçekten çok önemli diye düşünüyorum. Lütfen sizde siyasal ve toplumsal hayatta rol alın. Kendinizi yetiştirin, kendinizi geliştirin, körü körüne bazı ideolojilerin ve düşüncelerin mahkumu olmayın. Toplumun neresinde olmanız gerektiğini düşünün ve bunu değerlendirin.” Diye konuştu.

Başkan Yılmaz, “siyasal Ve Toplumsal Hayatta Rol Alın”
Başkan Yılmaz, “siyasal Ve Toplumsal Hayatta Rol Alın”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım