Başkan Yılmaz, “dersimize Çok İyi Çalıştık”

7 Mart 2014 Cuma | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ladik ilçesinin köylerini ziyaret etti...

Başkan Yılmaz, “dersimize Çok İyi Çalıştık”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ladik ilçesinin köylerini ziyaret etti. Köy ziyaretlerinde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Yılmaz, 1 Nisan itibariyle köylerdeki su, yol ve kanalizasyon gibi alt yapı sorunlarının çözümüne yönelik başlattıkları çalışmaların yoğun ve hızlı bir sürece gireceğini söyledi. 2 yıl içinde tüm köylerde alt yapı sorunu bulunmayacağının altını çizen Başkan Yılmaz, bunun yanında köy ekonomilerini de canlandırarak, geçim kaynağı haline getirmeye çalışacaklarını kaydetti.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz AK Parti İl Baştan Yardımcısı İrfan Kalyoncu, Ladik Belediye Başkan Adayı Selim Özbalcı ve Ladik ilçe Başkanı Fikret Baştan ile birlikte Ladik ilçesinin Tatlıca, Kıranboğaz, Deliahmetoğlu, İsasofta, Güvenli, Çoraklar ve Günkoru köylerini ziyaret etti. Ziyaretlerde vatandaşlardan yoğun ilgi gören başkan Yılmaz, köylerin sorunlarını öğrenerek,  öncelikli yapılması gereken problemler hakkında bilgi aldı.

Gezdiği hemen hemen bütün köylerde  yol, su ve kanalizasyon sorunu olduğunu öğrenen Başkan  Yılmaz, seçimin hemen akabinde köylerde öncelikli olarak bu sorunların çözümüne yönelik çalışma başlatacaklarını belirtti. 2 yıllık zaman diliminde bu çalışmaları tüm köylerde bitirmeyi hedeflediğini ifade eden Başkan Yılmaz, bunun yanında köy ekonomilerinin geliştirilmesi için de büyük çaba harcayacaklarının altını çizdi.

 

Bugüne kadar verdikleri her sözü yerine getirdiklerini hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun'u 17 ilçesiyle geliştirmek, kalkındırmak ve büyütmek için canla başla çalışacaklarını vurguladı. Hedeflerin belirlenen zamanlarda bitirilmesinin önemine değinen Başkan Yılmaz, "Verdiğimiz sözleri harfiyen yerine getirerek, sözümüzü tutmanın mutluluğunu yaşacağız.  Bunun içinde seçimden sonra artık boşa harcayacak bir günümüz olmayacak. Şuan itibariyle ilçe ilçe köy köy çalışma planımızı yaptık. Seçimin ardından bunları program takvimi  çerçevesinde hızla hayata geçireceğiz. Tüm bu sorunları çözdüğümüzde, seçim zamanlarında köylerimizi dolaşıp boş keseden atarak vaatlerde bulunan, sonra da hiç bir şey söylememiş gibi unutan siyasetçi tipi de tarihe gömülecektir." diye konuştu.

 

İlçelerdeki yaşam koşulları da dahil her türlü sorun, ihtiyaç ya da beklentileri tespit ettiklerini söyleyen Başkan Yılmaz, "Aslında bu çalışmaların hepsi, 30 Mart’tan sonra sorumluluğumuz altına girecek olan ilçelerimiz ve yerleşim birimlerimize vakit kaybetmeden en iyi hizmeti götürmenin çabalarıdır. Yani dersimize iyi çalıştık.  Köylerimizde yaşayan hemşerilerimiz  merak etmesin, endişelenmesin. Biz verdiğimiz sözü tutan bir partiyiz. Bunu da yine el birliği ile çok çalışarak gerçekleştireceğiz. Şimdi eskisinden daha çok, daha azimli ve daha arzulu bir şekilde çalışmalıyız ki hizmeti en ücra yerlere kadar taşıyabilelim.” şeklinde konuştu.

 

İnsanların yaşam konforunu artırmaya büyük önem verdiğine de değinen Başkan Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü; "İnsana yapılan  hizmeti Hakka yapılan hizmet olarak görüyorum. Onun için bu kadar çok koşturuyor, yatırımdan yatırıma koşuyoruz. Hizmet topyekûn ibadettir. Bu sebeple elimizden geldiğince halkımızın, insanların ihtiyaçlarını gidermeye devam edeceğim. . Önümüzdeki dönem yüzümüzü ve mesaimizi köylerimize döndüreceğiz.  Bilgi birikimi ve tecrübelerimizi alıp köylerimizde kullanacağız. Alt yapı problemlerindeki eksiklikleri hızla çözüme kavuşturacağız."

Başkan Yılmaz, “dersimize Çok İyi Çalıştık”
Başkan Yılmaz, “dersimize Çok İyi Çalıştık”
Başkan Yılmaz, “dersimize Çok İyi Çalıştık”
Başkan Yılmaz, “dersimize Çok İyi Çalıştık”
Başkan Yılmaz, “dersimize Çok İyi Çalıştık”
Başkan Yılmaz, “dersimize Çok İyi Çalıştık”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım