Başkan Yılmaz, “atakum’da Bir Elimiz Eksik”

5 Mart 2014 Çarşamba | Haberler | |

30 Mart Yerel Seçim çalışmalarına devam eden ve temposunu artıran Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Atakum Mimar Sinan Mahallesi’ndeki AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katıldıktan sonra Tekkeköy’de Çay Mahallesinde düzenlenen mahalle mitinginde vatandaşlara seslendi..

Başkan Yılmaz, “atakum’da Bir Elimiz Eksik”

Atakum’daki SKM açılışına Yılmaz’ın yanı sıra AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, AK Parti Yönetim Kurulu Üyeleri, partinin il ve ilçe teşkiletindan yöneticiler, Atakum İlçe Başkanı Ömer Faruk Şahin, Belediye Başkan Adayı İshak Taşçı ile çok sayıda partili katıldı.

Açılış öncesi toplanan Atakum’lu hemşerilerine seslenen Başkan Yılmaz, Türkiye’nin şehirlerinin bir eski yerleşik yerleri bir de yeni gelişmekte olan, yeni yüzlerini anlatan yeni şehir dedikleri kesimlerinin olduğunu söyledi. Yılmaz, “ Samsun’un yeni çehresi ve yeni şehri, son 10 yıl içinde birlikte inşa ettiğimiz Atakum’dur. Atakum her gün biraz daha büyüyor, gelişiyor, güzelleşiyor. Atakum geleceğe umutla koşuyor. Allah’ın izniyle sizlerle beraber daha da hızlı koşacak.” Diye konuştu.

 

“Biz yeni gelişmekte olan Atakum’u inşa ederken hükümetimiz de büyükşehir sınırlarını büyüterek Atakum’u Altınkum’u da içine alacak şekilde büyük coğrafyaya dönüştürdü.” Diye konuşan Yılmaz, “Sorumluğumuz artarken bir taraftan da sevindik. Yeni Atakum’u bir sanat eseri gibi işleyerek geliştirmek için daha güzel planlarız diye sevindik. Ama Başbakanımız, bakanlarımız ve milletvekillerimiz bununla da yetinmediler. Atakum, sahilde Dereköy’e kadar uzayan bir şehir olmaktan çıkacak, Güneyin de kasnakçı berberine kadar bütün köyleri de içine alacak büyük bir hinterland haline gelecek dediler. Bu bizim sorumluluğumuzu giderek artırırken, büyük şehir Atakum’un yeni çehresini daha büyük planlama yapma şansını bize verdikleri, böyle bir armağan verdikleri için bir daha sevindik. Öyle inanıyorum ki bu sınırların büyüme meselesi sizleri de sevindirdi. Nüfusu, hinterlandı büyüyen bir ilçede, yeni şehirde yaşamanın zevkini, çocuklarımıza daha iyi bir gelecek planlamanın güzelliğini, sizler de hissettiniz.” Şeklinde konuştu.

 

ATAKUM’DA BİR ELİMİZ EKSİK

10 yıl içinde Atakum’daki gelişmeleri adım adım takip ederek, ilçemizi nakış gibi işliyoruz diye konuşan Başkan Yılmaz, “Ama bir tarafımız eksik, bir kolumuzu kullanmaksızın işliyoruz. Sadece Büyükşehir elini kullanıyoruz. İlçe elini devreye sokamıyoruz. Resmi iki elimizle yapamıyoruz. İki elimizi kullanabilmek için el ele tutuşmamız gerekiyor. Atakum’da bizimle olan veya olmayan, bizim partimizden olmayanlar dahil şunu bilsin ki tek elle mücadele etmek zorunda kalan bir boksör gibi tek elle mücadele diyoruz. 30 Mart seçimlerinden sonra hem Atakumlu tüm hemşerilerim hem de Samsunlu bütün hemşerilerim 2 elimizi de kullanmamız gerektiğini, bu işlerin tek elle olmadığını Atakumlu hemşerim anladı. Bu seçimde iki elle mücadele edecek, adeta tırnaklarımızla tutunup ilçemizi karış karış geliştirme fırsatını bize verecek.” Diye konuştu.

 

HER İNSANA ULAŞMAYI İBADET OLARAK GÖRDÜM

“ Atakum sadece Samsun’un değil, Türkiye’nin en güzel ilçelerinden bir tanesidir diye devam eden Yılmaz, “İçinden bir gerdanlık gibi geçen raylı sistemi, sahilinde pırıl pırıl plajları, Yörükler beldesine kadar gitmekte olan ve inşa etmekte olduğumuz Adnan Menderes Bulvarı ile birlikte her yeriyle güzellik abidesi olan Atakumumuzu geleceğe taşıyabilmemiz için 30 Mart seçimlerinden güçlü çıkmamız lazım.  Atakum her seçimde şunu yaşadı. Büyükşehirde bir usta var. Yusuf Ziya Yılmaz’a oyumuzu verelim. Ama Atakum’da partimin adayına oy vereyim deniliyor. Bunu yaptığınız sürece çocuklarınızın geleceğini ipotek altına sokuyorsunuz demektir. Siyasi öngörünüz, partinize olan bağlılığınızın bedelini, çocuklarınıza ödetiyorsunuz. Çocuklarınızın geleceği sizin takıntınız olan partiye bağlı kalmak mecburiyetinde olmamalı. Bırakın partinizi çocuklarınız kendi geleceğini planlasın. Bunu altını çiziyorum. 15 yıllık belediye başkanlığım döneminde partime olan bağlılığımın yanı sıra hizmette her insana ulaşacak şekilde hareket etmeyi bir ibadet gibi gördüm.” Dedi.

 

TEKKEKÖY HİZMETE SUSAMIŞ

Atakum’daki programın ardından aynı ekiple birlikte Tekkeköy Çay Mahallesinde düzenlenen mahalle mitingine geçen Başkan Yılmaz’ı büyük bir kalabalık karşıladı. Miting’de AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, parti yönetim kurulundan üyeler ve yöneticiler, Tekkeköy Belediye Başkan Adayı Hasan Togar ve bazı meclis üyeleri ve adayları da hazır bulundu.

Burada da toplanan coşkulu kalabalığa hitap eden Başkan Yılmaz, “Bu coşku, bu heyecan ve bu elektrik, Tekkeköy’ün ne kadar hizmete susadığını, hizmet aşkıyla, sevgiyle, coşkuyla ne kadar dolu olduğunu gösteriyor. AK Parti iktidarının imkanlarından yararlanmak istediğini gösteriyor. Bu da bizi size hizmet etmeye mecbur ediyor. Sizin bu coşkunuz ve heyecanınız karşısında saygıyla eğiliyorum.” Diye konuştu.

Tekkeköy’ün merkezinde ve mahallerinde yapılacak imar, içme suyu, yol, kanalizasyon, yağmur suyu hatları ve doğalgaz gibi hizmetlerin tümünün Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olacağını anımsatan Başkan Yılmaz, “Eğer Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyesi ile birlikte el ele verirse, bu hizmetler gümbür gümbür hızla yapılır. Aksi takdirde yavaş işler. Siz bunu çok iyi biliyorsunuz. O bakımdan 30 Mart seçimlerinden sonra biz, Hasan Togar ile el ele verip bu hizmetleri yerine getireceğiz. Sokaklarını karış karış bildiğim, her karışında buram buram hatıralarım olan Tekkeköyümüze coşku ve heyecanla beraber hizmet aşkıyla doluyuz. Tekkeköy’ün bütün problemlerini çözeceğiz. Bu coşku ve heyecanı, Tekkeköy artık işi bitirmiş, 30 Mart’tan sonrasını görüyor diye görüyorum.” Şeklinde konuştu.

 

FİTNE FESAT ÜRETEN ÇEVRELERLE İŞİMİZ YOK

Geleceği şekillendirmek için nefes almadan çalıştıklarını dile getiren Başkan Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü, “Bilgimiz, enerjimiz, çalışkanlığımız var. Küçük sataşmalar, ayak oyunları, entrikalara bakmıyoruz. Fitne fesat üreten fesatların cirit attığı ortamlarla işimiz yok. Bizim derdimiz insanlarımıza hizmet etmektir. Kapalı Spor Salonu’dan Shell kavşağına kadar metrobüs yolu yapıyoruz. Dolgu sahası için bugüne kadar 5 bin ton taş taşımışız. Gümbür gümbür gece gündüz çalışıyoruz. Seçim yatırımı demiyoruz, çalışıyoruz. Yapılması gereken kalıcı hizmetlerin peşinde koşuyoruz. Allah bizi muvaffak edecektir. Niyet hayır olunca Tekkeköy’ün de akıbeti hayır olacaktır. Gece gündüz koşmaya da devam edeceğiz. Ön plana hizmeti, refahı, çocuklarımızın geleceğini koyuyoruz.” Dedi.

Başkan Yılmaz, “atakum’da Bir Elimiz Eksik”
Başkan Yılmaz, “atakum’da Bir Elimiz Eksik”
Başkan Yılmaz, “atakum’da Bir Elimiz Eksik”
Başkan Yılmaz, “atakum’da Bir Elimiz Eksik”
Başkan Yılmaz, “atakum’da Bir Elimiz Eksik”
Başkan Yılmaz, “atakum’da Bir Elimiz Eksik”
Başkan Yılmaz, “atakum’da Bir Elimiz Eksik”
Başkan Yılmaz, “atakum’da Bir Elimiz Eksik”
Başkan Yılmaz, “atakum’da Bir Elimiz Eksik”
Başkan Yılmaz, “atakum’da Bir Elimiz Eksik”
Başkan Yılmaz, “atakum’da Bir Elimiz Eksik”
Başkan Yılmaz, “atakum’da Bir Elimiz Eksik”
Başkan Yılmaz, “atakum’da Bir Elimiz Eksik”
Başkan Yılmaz, “atakum’da Bir Elimiz Eksik”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım