Başkan Yılmaz, “şehrin Sarkacını Döndürme Zamanı”

1 Mart 2014 Cumartesi | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, seçim kampanyası kapsamında en duygulu mitingini doğup büyüdüğü, çocukluluğunun en güzel yıllarının geçtiği Çarşamba ilçesi Dikbıyık Beldesi'nde yaptı...

Başkan Yılmaz, “şehrin Sarkacını Döndürme Zamanı”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, seçim kampanyası kapsamında en duygulu mitingini doğup büyüdüğü, çocukluluğunun en güzel yıllarının geçtiği Çarşamba ilçesi Dikbıyık Beldesi'nde yaptı.

Başkan Yılmaz, beldenin girişinde dostları, arkadaşları ve akrabalarının sevgi seliyle karşılandı. Coşkulu kalabalık karşısında duygulanan  Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, seçim otobüsünün üzerinde hemşerilerine hitap etmekte de zorlandı. Sokaklarında bisiklet sürüp koşuşturduğu beldesinde sevenlerine hitap etmekten büyük gurur ve mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, seçimden sonra Samsun'u hızla kalkınan bir sürece sokacağını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Dikbıyık Belediye Başkanı Kemal Ayan, Çınarlık Belediye Başkanı Nihat Soğuk, Hürriyet Belediye Başkanı Mehmet Aydın ve Dikbıyık Eski Belediye Başkanı Davut Sancar'ın katıldığı belde mitinginde hemşerilerine hitap eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a belde halkı büyük ilgi gösterdi. Dikbıyık Belediye Spor Başkanı İsa Kontbay ile sporcular, Başkan Yılmaz'a miting öncesinde ismi yazılı 55 numaralı takım formasını hediye etti.

'Destek Halktan, Hizmet Yusuf Ziya Yılmaz'dan' yazılı pankart açan Dikbıyıklılara kendisine gösterdikleri büyük ilgiden dolayı teşekkür eden Başkan Yılmaz, “İnsanın doğup büyüdüğü, çocukluluğunun geçtiği, bisiklet sürüp sokaklarında koşuşturduğu yerde otobüsün üzerine çıkıp konuşma yapması insana gurur, onur veriyor. Gurur veren bir şey daha var. O da kendi yakınları, büyükleri, akrabaları, arkadaşları tarafından sevilip takdir edilmesi de her faniye nasip olmayacak şekilde destek görmesi de başka bir mutluluk. 15 yıllık belediye başkanlığı süresince herkesin istediğini yapamamış olabilirim. Ama elimden gelen tüm gayreti gösterdim. Babamın ve büyüklerimin kemiklerini sızlatmayacak şekilde mücadele verdim. Bir dönem daha devam edip, hayalimdeki projeleri hayata geçirerek Samsun'a hizmet etmenin mutluluğu ile yaşayayım istedim. Evladınız olarak hizmetinizdeyim. Afra tafra ile işimiz yok. Ağalık beylikte gözümüz yok. Sizin için hizmetkar olmayı yüreğime koyarak karşınıza çıktım.''  diye konuştu.

ŞEHRİN SAAT SARKACINI DÖNER HALE GETİRECEĞİZ

Samsun ekonomisini saat sarkacına benzeten  Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, '' Şehir geliştikçe oteller, alışveriş merkezleri, hastaneler, üniversiteler, kamu ve özel sektör yatırımları bir çok sayıda hizmet, onu takip ediyor. Samsun'da bu sarkacı süratle döner hale getiremedik ama sarkaç son noktaya doğru geldi. Sarkaç artık tur atar hale geldi. 30 Mart seçimlerinden sonra bu sarkacı Allah'ın izniyle fırdöndü diye döndüreceğiz. Samsun'u bir kartopunun  giderek büyümesi gibi büyüyen, gelişen ve kalkınan bir sürece sokacağız. Bununda ilgili projeler, hesaplar, kitaplar yapıldı. Hepsiyle ilgili projeler çantamın içinde duruyor. Seçimden iyi bir sonuçla çıkarsak Başbakanımın karşısına çıkıp projelerimizi insanlarımıza anlattık, sözünü verdik. Şimdi sizden destek bekliyoruz diyeceğim. O da verecek. Hızlı şekilde Samsun'un sarkacını tıkır tıkır döndürmeye söz veriyorum. Bunu başaracağız. Ama biraz gayret gerekiyor.'' şeklinde konuştu.

SİZE GÜVENİYORUM

Her seçim döneminde olduğu gibi uluslararası odakların 30 Mart seçimleri sürecinde de Türkiye'yi sıkıntılı bir sürece sokmasının manidar olduğuna dikkat çeken Başkan Yılmaz, ''Her seçim Türkiye, uçağın türbülansa girmesi gibi sıkıntılı bir süreçle karşı karşıya bırakılıyor. Otobüs asfaltta hızla giderken stabilize yola geçtiğinde tıkırtı yapar ya, siyaseten seçim dönemlerinde de ülke bu otobüs gibi stabilize yola sokuluyor, uçak gibi sarsılıyor. Yaşadığımız süreç de aynı bunun gibi. Seçim dönemlerinde menfaat odaklı uluslararası hinoğlu hinlikler harekete geçer. Hiç bir ülke Türkiye'nin kalkınmasını, gelişmesini, dışa bağımlılıktan kurtulmaya çalışmasını istemiyor. Bunun içinde boş durmayıp ellerinden geleni yapıyorlar. Bunların normal zamanlarda olmaması çok ilginçtir. Ama seçimden sonra her şeyin normale döneceğine inanıyorum. Onların kurnazlığı varsa halkımızın da engin feraseti ve desteği var. Allah'a, kitabına, peygamberine güvenip inandığım gibi size inanıyorum. Siz her şeyin en iyisini bilirsiniz. Gereğini de yapacağınıza yürekten inanıyorum.'' değerlendirmesinde bulundu.

KÖYLERİMİZDE İKTİSADİ KALKINMA HAMLESİ BAŞLATACAĞIZ

2 sene içinde asfaltı ve suyu olmayan köy bırakmayacaklarını söyleyen Başkan Yılmaz, ''Köylerimizde yaşayanlar alt yapıyla ilgili şikayet edecek bir şey bulamayacak. Bir şeye daha öncelik vereceğiz. O da köylerimizde halkın geçim kaynağı olan, iktisadi açıdan köylerin kalkınmasını sağlayacak plan ve projelere ağırlık vereceğiz. Köylerimizi kalkındırmak, ekonomik değerini yükseltmek, halkın geçim şartlarını iyileştirmek zorundayız. Bunun üzerinde süratle duracağız. Köylerimizin boşalmaması, nüfuslarının azalmaması için bu plan projeyi hayata geçireceğiz. Eskiden tarım, hayvancılık, meyvecilik, arıcılık gibi ekonomik canlılığı olan birçok köyümüzde bu hareketlilik azaldı. Nüfus yüzde 10'nun altına düştü. Herkes şehirde nasip, iş, aş arayınca köylerimiz bu hale geldi. Eskiden köylerde bir çiftin evlenebilmesi için damadın şehirde evi olması şartı koşuluyordu. Evi yoksa kız verilmek istenmiyordu. Artık köylerimizde iktisadi kalkınmayla ilgili değişim dönüşümü başlatacağız. Bunu çok önemsiyoruz. Köylerimizde reçberliğin önündeki engelleri, problemleri kaldıracağız. İşi kim biliyorsa, köy ekonomisinin nasıl kalkınabileceğine dair iş yapan kim varsa bunlardan oluşun komite kurup plan proje üreteceğiz.'' açıklamasını yaptı.

Birlik ve birliğe ihtiyaç duyulan bir dönemden geçildiğine de değinen Başkan Yılmaz, '' Birbirimizle uğraşmayı bıraksak, bizi kimse tutamaz. Bunu bir kenara bırakıp ülkemizin, şehrimizin, ilçemizin ve köylerimizin geleceği için çalışmalıyız. Allah'ın izniyle de başaracağız. '' ifadelerini kullandı.

Başkan Yılmaz, “şehrin Sarkacını Döndürme Zamanı”
Başkan Yılmaz, “şehrin Sarkacını Döndürme Zamanı”
Başkan Yılmaz, “şehrin Sarkacını Döndürme Zamanı”
Başkan Yılmaz, “şehrin Sarkacını Döndürme Zamanı”
Başkan Yılmaz, “şehrin Sarkacını Döndürme Zamanı”
Başkan Yılmaz, “şehrin Sarkacını Döndürme Zamanı”
Başkan Yılmaz, “şehrin Sarkacını Döndürme Zamanı”
Başkan Yılmaz, “şehrin Sarkacını Döndürme Zamanı”
Başkan Yılmaz, “şehrin Sarkacını Döndürme Zamanı”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım