Başkan Yılmaz, “durduramayacaklar”

28 Şubat 2014 Cuma | Haberler | |

Tarihi Bedesten ve Kuyumcular Çarşısı esnafı ile bir araya gelen Başkan Yılmaz, seçim öncesi oynanan komplo ve ayak oyunlarına dikkat çekerek, “Türkiye’nin yürüyüşünü durduramayacaklar” dedi...

Başkan Yılmaz, “durduramayacaklar”

Tarihi Bedesten ve Kuyumcular Çarşısı esnafı ile bir araya gelen Başkan Yılmaz, seçim öncesi oynanan komplo ve ayak oyunlarına dikkat çekerek, “Türkiye’nin yürüyüşünü durduramayacaklar” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tarihi Bedesten ve Kuyumcular çarşısı esnafı ile sabah kahvaltısında bir araya geldi, ardından da esnaf ziyaretleri yaptı. Çarşı esnaflarından Cemil Köseoğlu’nun ev sahipliği yaptığı kahvaltıya Başkan Yılmaz’ın yanı sıra AK Parti Kadın Kolları ve Gençlik Kolları yöneticileri, bazı yönetin kurulu üyeleri, AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok, AK Parti Kavak Belediye Başkan Adayı İbrahim Sarıcaoğlu, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, partililer ile Bedesten ve Kuyumcular Çarşısı esnafları katıldılar.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz kahvaltı sırasında yaptığı konuşmada içerisinde bulundukları seçim atmosferine dikkat çekerek, “Özellikle son 2 aydır yaşanan olumsuz havaya ve yansıtılmaya ya da pompalanmaya çalışılan negatif enerjiye aslında hiç yabancı değiliz. Bu ülkede her zaman seçimlerden önce özellikle medya aracılığı ile birtakım ayak oyunları, yönlendirmeler ve istikrara yönelen saldırılar hep yapıldı. Şimdi yine aynı senaryo farklı aktörler aracılığı ile ve bazı medya organlarınca yine sahneye koyulmak isteniyor. Son 12 senedir ülkemizde yaşanan rahatlamayı hepimiz yaşadık. Türkiye bir nefes aldı. Kendine geldi ve ayaklarının üzerinde durup yürümeye başladı. Hem bölgesinde hem de tüm dünyada bir güç haline gelip sözü dinlenen bir ülke olmaya başladı. Bu nasıl oldu? Bu AK Parti’nin lideri ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ve liderlik yetenekleri ile oldu. AK Parti ile başlayan tek parti iktidarının istikrarı ile oldu. İşte şimdi oynanan oyunlar bu gelişmelerden rahatsız olan ve birtakım ayak oyunları ile bu gidişi durdurup ülkeyi yeniden bazı odaklara muhtaç edip yeniden hasta adam haline getirmek isteyen çevrelerin Başbakanımıza ve ülkemize oynadıkları sinsice ve ahlaksızca oyunlarıdır” diye konuştu.

2014 Mart’ında yapılacak olan seçimler öncesi yaşanan bu travmanın 2015 seçimlerinde de olacağını dile getiren Yılmaz, “Amaç Sayın Başbakanı bir şekilde oradan indirmek. Durmayacaklar. 2015 seçimlerinde de ellerinden geleni yapacaklar. Ama biz 2014 Mart seçimlerinden alacağımız sonuçla bu travmanın çok daha etkisiz ve zayıf kalmasını sağlayabiliriz. Her zaman olduğu gibi son sözü gerçek sahibi yani halkımız söyleyecek. En güzel dersi yine halkımız verecek. Hem Samsun’da hem de tüm Türkiye’de bir kez daha halkın söylediği olacak ve halk iktidara gelecek. Onun için de diyoruz ki 2014 seçimleri artık 2015 seçimlerinden farksızdır. Oyumuzu verirken kendimizin de, çocuklarımızın da, bu ülkenin de istiklali ve istikbali için vereceğiz inşallah. Bu yürüyüşü durduramayacaklar” şeklinde konuştu.

Başkan Yılmaz kahvaltıdan sonra Bedesten ve Kuyumcular Çarşılarında esnafları ziyaret ederek hal hatır sordu ve varsa istekleri ve taleplerini dinledi.

Başkan Yılmaz, “durduramayacaklar”
Başkan Yılmaz, “durduramayacaklar”
Başkan Yılmaz, “durduramayacaklar”
Başkan Yılmaz, “durduramayacaklar”
Başkan Yılmaz, “durduramayacaklar”
Başkan Yılmaz, “durduramayacaklar”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım