Başkan Yılmaz, “tekkeköy’ü İstiyorum”

26 Şubat 2014 Çarşamba | Haberler | |

Başkan Yılmaz Tekkeköy Hamzalı Köyünde düzenlenen ve miting havasında geçen Açıkhava Toplantısında bir araya gelen kalabalığa “Şapkamızı önümüze koyma zamanı geldi. 30 Mart’ta sizden Tekkeköy’ü istiyorum” dedi...

Başkan Yılmaz, “tekkeköy’ü İstiyorum”

Başkan Yılmaz Tekkeköy Hamzalı Köyünde düzenlenen ve miting havasında geçen Açıkhava Toplantısında bir araya gelen kalabalığa “Şapkamızı önümüze koyma zamanı geldi. 30 Mart’ta sizden Tekkeköy’ü istiyorum” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz AK Parti tarafından Tekkeköy İlçesi Hamzalı Köyünde düzenlenen Açıkhava Toplantısına katıldı. Saat geç olmasına ve havanın yağışlı olmasına rağmen yüzlerce Tekkeköylü’nün bir araya geldiği ve büyük bir coşkunun yaşandığı toplantı tam bir miting havasında gerçekleşti.

Toplantıya Başkan Yılmaz’la birlikte AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, Tekkeköy İlçe Başkanı Yusuf Güngör, Tekkeköy Belediye Başkan Adayı Hasan Togar, parti il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

Köy meydanında toplanan yüzlerce vatandaşa konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kendisinin de Tekkeköy’den çıkmış, Tekkeköy sokaklarında büyüyüp oyun oynamış bir kişi olduğunu dile getirerek, “Tekkeköy’ün baldırı çıplak bir çocuğu, bir evladıyken Samsun’a Büyükşehir Belediye Başkanı oldum. Bundan hep gurur duydum. Ama bir şeyin ezikliğini de özellikle son 10 yıldır hep içimde taşıyorum. Bu beni üzüyor, kahrediyor. Ben bu güzel ilçenin insanlarından aldığım oylarla Büyükşehir Belediye Başkanı oldum ama Tekkeköy Belediye Başkanlığı hala muhalefet partisinde. Hep soruyorum kendime biz neyi eksik yaptık ya da ne yanlışımız oldu da bu ilçe iktidar partisinin nimetlerinden uzak kaldı. Bu güzel ilçenin güzel insanları yıllardır iktidar partisinin hizmet anlayışından maalesef uzak. Tekkeköy’ü, bu toprakları muhalefet partisinin elinde bırakarak AK Parti'nin, İktidar partisinin buralara hizmet etmesinin önüne geçmeye kimin hakkı var.” Diye konuştu.

Muhalefet partilerine oy veren hemşerilerine seslenerek konuşmasını sürdüren Başkan Yılmaz şöyle devam etti, “Kardeşlerime söylüyorum, onları incitmek istemiyorum tabii ki onları üzmek istemiyorum tabii ki ama artık şapkamızı önümüze koymanın zamanı geldi. Şimdiye kadar hata ettik ama artık bunu düzeltmenin zamanı geldi de geçiyor. 30 Mart’ta bu işi bitirelim. Siz değerli hemşerilerimden artık Tekkeköy Belediyesini istiyorum. Bu akşam burada yarattığınız coşku beni çok mutlu etti. Allah sizden razı olsun. Artık yelkenimiz rüzgarla doldu, rotamızı da belirledik. Artık kapı kapı gezme zamanı. Artık tek tek el ele tutuşup, tek tek yüz yüze, kol kola temas grup insanlarımızın en küçük bir tereddütü bile varsa bunları ortadan kaldırmanın zamanı geldi. Buradan bütün samimiyetimle söylüyorum; bu mesele Hasan Togar meselesi değil, Yusuf Ziya Yılmaz meselesi de değil. Bu coğrafyayı bu güzelliği İktidar partisi nimetlerinden yararlandırma ve faydalandırma meselesi. Neden İktidar partisinin nimetlerinden benim buradaki insanım istifade etmesin. Sadece bu noktaya kilitlenmenizi istiyorum. Biz birbirimizi tanıyor, birbirimizi biliyoruz. Heyecanımı bağışlayın. Bu defa bu 2014 seçimlerini takip eden beş yıl içerisinde bu köyleri bu coğrafyayı bu Tekkeköy’ümüzü muhalif partilerin bulunduğu kompleksten, incinmişliğinden, itilmişliğinden, kakılmışlığından kurtaralım. Bizler İktidar partisinin belediyesiyiz, bizde bütün imkanlardan, yatırımlardan, isteklerden yararlanmak istiyoruz diye göğsümüzü gere gere konuşalım. Hasan Beyle beraber dolu dizgin 2014’ten sonra koşmak imkanını bize verin, bizi destekleyin.”Başkan Yılmaz, “tekkeköy’ü İstiyorum”
Başkan Yılmaz, “tekkeköy’ü İstiyorum”
Başkan Yılmaz, “tekkeköy’ü İstiyorum”
Başkan Yılmaz, “tekkeköy’ü İstiyorum”
Başkan Yılmaz, “tekkeköy’ü İstiyorum”
Başkan Yılmaz, “tekkeköy’ü İstiyorum”
Başkan Yılmaz, “tekkeköy’ü İstiyorum”
Başkan Yılmaz, “tekkeköy’ü İstiyorum”
Başkan Yılmaz, “tekkeköy’ü İstiyorum”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım