Başkan Yılmaz, “lafla, Sözle Hizmet Yapılmaz”

21 Şubat 2014 Cuma | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Yakakent SKM’nin açılında yaptığı konuşmada “lafla, sözle iş yapılmaz. Ayinesi iştir kişinin” diye konuştu...

Başkan Yılmaz, “lafla, Sözle Hizmet Yapılmaz”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Yakakent SKM’nin açılında yaptığı konuşmada “lafla, sözle iş yapılmaz. Ayinesi iştir kişinin” diye konuştu.

AK Parti Yakakent İlçesi Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) yapılan törenle açıldı. Açılışa Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, Bafra Belediye Başkanı ve adayı Zihni Şahin ve İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven Alaçam Belediye Başkan Adayı Hadi Uyar ve İlçe Başkanı Ali Şengül, Yakakent Belediye Başkan Adayı Hüseyin Kıyma ve İlçe Başkanı Mehmet Gençoğlu, AK Parti kadın ve gençlik kollarının yöneticileri ve üyeleri, bazı yönetin kurulu üyeleri ile çok sayıda partili katıldılar.

Miting havasında geçen açılışta toplanan kalabalığa konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, alanı dolduranlara kendilerine güç ve destek verdikleri için teşekkür ederek, “Sizin de gayet iyi bildiğiniz gibi ben Samsun'da 15 senedir Belediye Başkanlığı yapıyorum. Özellikle son 12 senedir AK Parti iktidarının oluşturduğu istikrarla Samsun'daki değişime hep birlikte tanık olduk. Bunlar yeterli mi?, bunlar tamam mı?, bunlar eksiksiz mi? Tabii ki hayır. Hayat devam ettiği sürece insanın istekleri, insanın arzuları hiç bitmiyor. İnsanın içindeki bir değişim, bir gelişim, bir büyüme isteği bu. Bu her zaman oldu, bundan sonra da olacak. Şu ana kadar Yakakent’e hizmet vermiş olan gerek bizim partimiz gerekse daha önceki dönemlerde hizmet veren herkese ben teşekkür ediyorum. Biz bundan sonra geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için var gücümüzle çalışmalıyız. Çünkü onların beklentileri bizim yaşıtımız olan insanlarla aynı değil. Onlar dünyadaki çağdaşlarını takip ediyorlar. Amerika'daki onların yaşıtı bir çocuk neye sahipse onu görüyor onu istiyorlar. İşte bizim şu anda burada bu otobüsün üzerinde olmamızın asıl nedeni bu. Biz çocuklarımıza iyi bir gelecek için çırpınıyoruz, onların geleceğini inşa etmek için çırpınıyoruz. Daha iyi bir Yakakent yapmak için çırpınıyoruz. Çocuklarımız, bizim yaşadığımız bazı yoksunlukları mağduriyetleri yaşamasın diye çalışıyoruz. Onların refahını yükseltmek için çırpınıyoruz. Bunun için buradayız.” Diye konuştu.

önümüzdeki beş yıl içerisinde Yalakent’te bugüne kadar yapılan hizmetlerin çok daha iyisini yapacaklarını ifade eden Başkan Yılmaz şöyle devam etti, “Özellikle altını çiziyorum, köylere çok güzel hizmetler yapacağız. Yakakent’in köylerinin doğal güzelliği, dokunulmamışlığı çoğu yerde yok. Bu köylerin bu güzelliklerini ortaya çıkartıp insanlara tanıtacağız. Ulaşım başta olmak üzere bütün ihtiyaçlarını karşılayıp önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde tüm yollarını asfaltlayacak, su problemi olan köyümüz varsa bunları çözecek ve köylerimizi konfora kavuşturmak için gece gündüz mücadele edeceğiz. Bütün bunları biz yapabiliriz. Bu vaad edilen süre içerisinde bu kadar kısa zamanda bu hizmeti gerçekleştirebilecek olan biziz. Bunu başkası yapamaz. Bu işler lafla peynir gemisi yürütmeye benzemez, bu işler başka işler, bu işler bu işin içinde pişmiş, bu mücadelenin içinden gelmiş insanların işidir. Lafla, sözle iş ve hizmet yapılmaz. Ayinesi iştir kişinin. Ben bu hizmetlerin içinden geldiğim için ve bu hizmetlerin içerisinde olduğum için kendime bu kadar güvenerek konuşuyorum. Biz geleceğe bakıyoruz, işimizi konuşuyoruz, işimizi planlıyoruz. Rrakiplerimiz ileri geri konuşuyorlar. Bırakın konuşsunlar. Onlar konuşsunlar biz işimizi, hizmetimizi yapalım.”

Konuşmaların ardından SKM’nin açılışını yapan Başkan Yılmaz ve beraberindekiler Samsun’a dönerken uğradıkları Alaçam’a bağlı Yenice köyünde vatandaşlarla da bir araya geldiler. Burada da kısa bir konuşma yapan Yılmaz daha sonra bazı esnafları da ziyaret ederek sohbet etti.

Başkan Yılmaz, “lafla, Sözle Hizmet Yapılmaz”
Başkan Yılmaz, “lafla, Sözle Hizmet Yapılmaz”
Başkan Yılmaz, “lafla, Sözle Hizmet Yapılmaz”
Başkan Yılmaz, “lafla, Sözle Hizmet Yapılmaz”
Başkan Yılmaz, “lafla, Sözle Hizmet Yapılmaz”
Başkan Yılmaz, “lafla, Sözle Hizmet Yapılmaz”
Başkan Yılmaz, “lafla, Sözle Hizmet Yapılmaz”
Başkan Yılmaz, “lafla, Sözle Hizmet Yapılmaz”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım