Başkan Yılmaz, ”kendim İçin Bir Beklentim Asla Olmadı”

14 Şubat 2014 Cuma | Haberler | |

Siyasi hayatı boyunca hiçbir zaman şahsi çıkar beklentisi içerisinde olmadığını ifade eden Başkan Yılmaz, “Kendim için hiçbir beklentim yok ve asla olmadı.

Başkan Yılmaz, ”kendim İçin Bir Beklentim Asla Olmadı”

BAŞKAN YILMAZ’DAN ÖNEMLİ MESAJLAR

YILMAZ, ”KENDİM İÇİN BİR BEKLENTİM ASLA OLMADI”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, demir çelik endüstrisinde Karadeniz Bölgesi'nin en büyük  firması olan ve Türkiye'nin ihracatına  önemli katkılar sağlayan Yeşilyurt Demir Çelik Endüstrisi ve Liman İşletmeleri Limited Şirketi'ni ziyaret etti. Tekkeköy ilçesi Kutlukent Organize Sanayi Bölgesi'ndeki firmada yöneticilerin misafiri olan Başkan Yılmaz, daha sonra fabrika alanında işçilerle birlikte öğlen yemeği yedi.

Şirket yöneticilerinden Hikmet Yeşilyurt ve Necdet Yeşilyurt'un ev sahipliğinde gerçekleşen yemeğe AK Parti Tekkeköy Belediye Başkan Adayı Hasan Togar da katıldı. Yemeğin ardından birlikte yemek yediği işçilere hitap eden Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, seçimin hemen ardından başlayacakları süreçle ilgili bilgi verdi.

Büyükşehir Yasası ile birlikte il ve ilçe özel idarelerinin büyükşehire devrolacağını, 17 ilçede büyük bir kalkınma ve gelişme hamlesi başlatacaklarını anlatan Başkan Yılmaz, ''Ben bir faniyim. 15 yıllık Belediye Başkanlığı dönemimde her şeyi yaptım, başardım demiyorum. Yapamadığım da birçok şey var. Ama yapmak istediklerimi de büyük oranda yapmaya çalıştım. Belediye Başkanlığının okulu da yoktu, üniversitesi de. Bu süre zarfında çok şey öğrendim. Yeniden aday olmamın sebebi de tamamıyla memleketime, insanımıza ve çocuklarımızın geleceklerine faydalı olabilme ve en iyi şekilde hizmet edebilme arzumdur.

“ SİYASİ HAYATIMDA ÇIKAR BEKLENTİM HİÇBİR ZAMAN OLMADI”

Siyasi hayatı boyunca hiçbir zaman şahsi çıkar beklentisi içerisinde olmadığını ifade eden Başkan Yılmaz, “Kendim için hiçbir beklentim yok ve asla olmadı.  Siyasi hayatımda, hırs, para pul hesabım kitabım asla olmadı. Seçimden sonra kuracağım ekiple birlikte yatıp kalkıp Samsun'a yapılabilecek her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşüneceğiz. Bu ekip daima Samsun'u ve ilçelerimizi nasıl geliştirebilirizi düşünecek ve bunun için uğraşacak. Başka şehirlerde olup da Samsun'da olmadığı için burada yaşamak istenmemesini gerektiren ne varsa bunlarla mücadele ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz. Ben ömrümü buna adadım. Önümüzdeki 5 yılda da bütün enerjimi, bilgi birikimimi ve tecrübemi bunun için kullanacağım.'' diye konuştu.

“SEÇMENİMİZ İLÇESİNİN DE GELECEĞİNİ DÜŞÜNMELİ”

Belediye Başkanını aile reisine benzeten Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, ''Belediye yönetimi, aynı ev yönetmek gibidir. Kıt bir bütçeniz var, yapmak istedikleriniz, hayalleriniz var. Buna karşın eşinizin, çocuklarınızın, yakın çevrenizin, komşularınızın talep ettikleri var. Hayatınızı bir şekilde planlıyorsunuz ya belediye işi de aynen böyle. Elhamdülillah bu şartlar altında 15 yıldır gece gündüz koşup çalıştım. Ama daha kaliteli, başarılı ve hızlı hizmet için ilçelerimizle siyasette de aynı olmamız lazım. Aynı siyasi yönetimler olursa kalkınma, hızlanma daha kolay olur. Mesele bir çuval şeker, kömür, o bu değil. İlçemiz nereden nereye gelecek diye düşünmeliyiz. Mesele bize verilen küçük bir yardım olmamalıdır. Hangi parti olursa ilçenize neler kazandıracağı, en iyi hizmeti hangi parti ve adayının vereceği önemlidir. '' ifadelerini kullandı.

Ziyarette işçilerden büyük ilgi ve destek gören Başkan Yılmaz, teşekkür ederek fabrikadan ayrıldı. Yeşilyurt Demir Çelik Endüstrisi ve Liman İşletmeleri Limited Şirketi, Türkiye İhracatçılar Birliği (TİM)'in 2012 yılı verilerine göre en çok ihracat yapan 1000 firma arasında 338'nci sırada yer almıştı.

Başkan Yılmaz, ”kendim İçin Bir Beklentim Asla Olmadı”
Başkan Yılmaz, ”kendim İçin Bir Beklentim Asla Olmadı”
Başkan Yılmaz, ”kendim İçin Bir Beklentim Asla Olmadı”
Başkan Yılmaz, ”kendim İçin Bir Beklentim Asla Olmadı”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım