Başkan Yılmaz, “başarı Ve Mutluluk İçin Herkesi Kucaklamalıyız”

11 Şubat 2014 Salı | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun’da başarıyı ve mutluluğu yakalamak için topyekün bir birlik ve beraberlik anlayışına sahip olmak gerektiğini söyledi...

Başkan Yılmaz, “başarı Ve Mutluluk İçin Herkesi Kucaklamalıyız”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun’da başarıyı ve mutluluğu yakalamak için topyekün bir birlik ve beraberlik anlayışına sahip olmak gerektiğini söyledi.

Başkan Yılmaz Samsun’lu işadamı Abdullah Şahin’in Amisos Restaurant’da verdiği sabah kahvaltısına katıldı. Kahvaltıya Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır, STSO Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Karadeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Fahrettin Ulusoy, Samsun’un önde gelen sanayici ve işadamları, bazı bürokratlar ve bazı STK’ların yönetici ve üyeleri katıldılar.

Kahvaltıya katılanlara hitaben bir konuşma yapan Başkan Yılmaz, geliştirilen dostlukların hayattaki en önemli sermaye olduğuna değinerek, “ Hayatın en büyük sermayesi iİlişki sermayesidir. Eğer bu sermayeye sahipseniz, ilişkileriniz güçlüyse diğer sermayelerin hepsini elde edebilirsiniz.” Diye konuştu.

“DEMOKRATİK GÜZELLİĞİ BOZMAK İSTEYEN UNSURLAR VAR”

Samsun sokaklarında şu anda yaklaşık 2000 kişinin 50 milyon dolarlık bir makine parkı ile harıl harıl çalıştıklarını belirten Yılmaz, “ Yani hepimiz bir yandan seçim gündemine elbette odaklandık ama belediyenin rutin günlük işlerinden, projelerimizden de taviz vermeden aynı hızla ve aynı hırsla çalışmaya devam ediyoruz. Şu anda demokratik bir güzellik şehirlerimizde yaşanıyor. Maalesef zaman zaman bu güzelliğe leke düşüren, bu güzelliği inciten bir mürekkep damlası gibi adeta kirleten bazı unsurlar olabiliyor. Ama biz buna takılmayacağız, Biz bunların seviyesine inmeyeceğiz.  Ben kendimi bu şehre adamışım. Gecem gündüzüm, işim gücüm, benliğim bu kentle bir olmuş, bütünleşmiş. 45 gün sonra bu seçimler bitecek ve herkes söylediği ile, yaptığıyla kalacak. Bu şehrin enerjisini, olumlu havasını tüketmeye, emmeye çalışan unsurlar her zaman oldu. Üzülüyorum tabiî ki ama bunlarında üstesinden geleceğiz elbette.” Şeklinde konuştu.

Biz hiç bir zaman kibir ve gurur içinde olmadık diye konuşan Başkan Yılmaz sözlerine şöyle devam etti, “Biz her şeyi yaparak, uygulayarak bu şehirde öğrendik. Yani bu şehir bizim okulumuz oldu. Öyle bir pozisyondayım ki şu anda eğer istikrarımız devam ederse yani ülkemiz bu istikrarını koruyup devam ettirirse önümüzdeki beş yıl içersinde bu şehre çok şeyler daha katacağımı düşünüyorum. Bunu arzuluyorum, bunu düşünüyorum, planlıyorum. Seçimden sonraki yapacaklarımız ve ülkemizin geleceği Türkiye'nin istikrarı ile bağlantılıdır diye düşünüyorum. Toplumsal sorumluluk taşıyan, makam, yer, sivil toplum kuruluşu, medya gibi konumlarda olanların çok dikkatli olması gerektiğini söylemek istiyorum bir kez daha. Bekara hanım boşamak gibi, vitesten atmış, vur, salla, iftira at, olanaksız sözler ver, söyle söyleyebildiğin kadar diyen unsurlarında bu ülkeye en büyük zararı verdiklerine inanıyorum. Böyle bir ortamda azıcık daha soğukkanlı, azıcık daha yapıcı olunmalıdır diye düşünüyorum. Aklıselim olmak gerekir diye düşünüyorum. Aklıselim olunursa bu süreçler daha iyi yönetilir diye düşünüyorum. Olumsuzlukların içerisinden daha rahat çıkarız diye düşünüyorum. Ben şahsen bunu istiyorum. Mutluluk ve başarı denilen şey topyekün olursa o mutluluk ve başarı gerçekten yaşanabiliyor. 0nun için düşmanım da olsa beni hiç sevmese de, ya da ben onu hiç sevmesem de herkesin başarılı olmasını istiyorum. Bu şehirde herkes başarılı olsun ki topyekün bu kent başarılı olsun, mutlu olsun, bir yere gidebilisin. Bunları Polyannacılık yapmak için, duygusallık olsun diye söylemiyorum. Buna inandığım için söylüyorum. Bundan sonraki yıllarda Allah’ım nasip eder de Samsun’u yönetmeye devam edersem yönetim anlayışımın, temel felsefemin, bakış açımın bu olduğunu söylemeye çalışıyorum. Yani eğer biz bütün olarak tüm Samsun olarak, birlikte birşeyleri başarabilirsek  Samsun’u bir yerlere getirebiliriz diye düşünüyorum. Herkesi kucaklamamız lazım. Öteleyerek, dışlayarak şu partili bu partili diyerek, şu dernekten bu dernekten diyerek, yani dışlayarak bu şekildeki bir yaklaşımın irrasyonel olduğunu yada kötü niyetli bir takım odakların uzantısı olduğunu düşünüyorum. Birlik ve beraberlikten hiç kimse zarar görmez diye düşünüyorum.”

Başkan Yılmaz, “başarı Ve Mutluluk İçin Herkesi Kucaklamalıyız”
Başkan Yılmaz, “başarı Ve Mutluluk İçin Herkesi Kucaklamalıyız”
Başkan Yılmaz, “başarı Ve Mutluluk İçin Herkesi Kucaklamalıyız”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım