Başkan Yılmaz, “belediyeciliğin Okulu Olmaz”

8 Şubat 2014 Cumartesi | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışı için geldiği Ondokuzmayıs ilçesinde vatandaşlara ve partililere seslendi...

Başkan Yılmaz, “belediyeciliğin Okulu Olmaz”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışı için geldiği Ondokuzmayıs ilçesinde vatandaşlara ve partililere seslendi.

AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından organize edilen programa Başkan Yılmaz’ın yanısıra Samsun Milletvekilleri Mustafa Demir, Cemal Yılmaz Demir, Ahmet Yeni ve Tülay Bakır, İl Başkanı Fuat Köktaş, İlçe Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Osman Topaloğlu, AK Parti İl ve İlçe yöneticileri ve üyeleri ile çok sayıda vatandaş ve partili katıldı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziyta Yılmaz açılış öncesi bir konuşma yaparak partililere ve vatandaşlara seslendi. Halkımız kimin ne yapıp yapamayacağını çok iyi biliyor diyen Başkan Yılmaz, “Bizim hizmet ehli olduğumuzu zaten hemşerilerimiz yeteri kadar biliyor. Nereden biliyor; bu geçtiğimiz süre içinde AK Parti iktidarının 2002’den bu yana bu ülkeye kazandırdığı şeylerin bu ülkeye kazandırdıklarını adım adım tek tek say desek, içinizdeki herhangi bir kardeşim bile eksiksiz sayabilir. Çünkü yapılan bu hizmetler insana dokunan, insan için, merkezinde insan olduğunu düşünerek yapılan hizmetler olduğu için bizim insanlarımız bunların kıymetini biliyor. Bizlerde böyle bir misyonun ve sürecin mensupları olarak öğünmeden, böbürlenmeden, mütevaziliğimizi elden bırakmadan bu hizmetleri anlatmaya, hatırlatmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Bir kere daha 30 Mart yerel seçimlerinin önemine vurgu yapan Başkan Yılmaz,”Bu 30 Mart seçimlerinde siyasi önyargılarla hareket edilirse, yani ben başka partidenim AK Partinin adayına oy vermem diyenlere sesleniyorum özellikle. Bunu yapmayın. Ondokuzmayıs’a kötülük yaparsınız. Ondokuzmayıs’a iyilik yapmanın yolu iktidar partisinin adayına oy vermekten geçer. Belediye Başkanı iktidar partisinin Belediye Başkanı olursa maça 1-0 önde başlar, galip başlar. Siyasi olarak değil hizmetlerin daha sağlıklı yürümesi için önde başlar. İnanın ben ağzımın kenarından değil yüreğimin içinde konuşuyorum.  Biz geçtiğimiz 15 sene içerisinde Samsun’u bir yerlere getirme mücadelesinde kısmen başarılı olduk. Herşeyi hallettik demiyorum. Halledemediğim çok şey var. Bu halledemediğim işler için benim de zaman zaman yüreğim acıyor. Ama elimizden gelenin en fazlasını yapmaya çalıştık. Önümüzdeki 5 sene içerisinde de inşallah eksikliklerimizi tamamlayacağız. Tecrübe kazandık, çok şey öğrendik. Belediyeciliğin okulu yok. Belediyecilik bir yerde okutulan, öğretilen bir iş değil. Belediyecilik yaparak öğrenilen, karşılaştığınız sorunları çözerek ayrıntılarını ve pratiğini kazandığımız, tıpkı bisiklet kullanmak gibi bir şey, yüzmek gibi bir şey. Adamı bisiklete bindir anlatsın sana nasıl bindiğini. Ama hiç bisiklet kullanmadıysa tepetaklak gider. Denize at nasıl yüzdüğünü anlatır. Ama hiç yüzme öğrenmediyse taş gibi dibe batar. Oylarınızı tepetaklak gidecek olan, taş gibi batacak olana vermeyin. İşleri bilen adamlara, ehil olanlara verin. Oyunuzu bu işleri yapabilecek olanlara, çocuklarımıza bir gelecek sağlayabilecek olanlara verin. Bu konuştuğumuz şeylerin anlamı büyük. Büyük veballeri var bunun ben biliyorum. Sonuçta ben de sizin gibi bir faniyim. Konuş konuşabildiğin kadar ama yapamazsam, sözlerimi tutamazsam ne olacak. Ben bunun sorumluluğunu herzaman omuzlarımda taşıyor ve hissediyorum. Diye konuştu.

Başkan Yılmaz konuşmasının ardından beraberindekilerle birlikte İlçe SKM açılışını yaptıktan sonra aynı gün öğlenden sonra açılışı yapılacak olan Atakum İlçesi SKM açılışına katıldı. Bu programa da  Başkan Yılmaz’la beraber yine Samsun Milletvekilleri Mustafa Demir, Cemal Yılmaz Demir, Ahmet Yeni ve Tülay Bakır, AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, Canik Belediye Başkanı ve Adayı Osman Genç, Atakum Belediye Başkan Adayı İshak Taşçı, İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok, AK Parti yöneticileri ve üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Yılmaz, “belediyeciliğin Okulu Olmaz”
Başkan Yılmaz, “belediyeciliğin Okulu Olmaz”
Başkan Yılmaz, “belediyeciliğin Okulu Olmaz”
Başkan Yılmaz, “belediyeciliğin Okulu Olmaz”
Başkan Yılmaz, “belediyeciliğin Okulu Olmaz”
Başkan Yılmaz, “belediyeciliğin Okulu Olmaz”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım