Bafra / Derbent / Derbent Barajı

22 Temmuz 2015 Çarşamba | Samsun / 72 Saatte Samsun / İkinci Gün | |

Derbent Baraj gölü ve çevresindeki ağaçlık alanlar Bafra'nın görülmeye değer köşelerindendir. Piknik yapmak ve dinlenmek amacıyla gidilecek yerler olması yanında; olta veya ağ ile balık avlamak için de uygun mekânlardır.

Bafra / Derbent / Derbent BarajıGöllere bağlı olarak düşünülen ve düzenlenen turizm faaliyetleridir. Bu çerçeve, Altınkaya ve Derbent Baraj gölleri ile Balık göllerini değerlendirmek mümkündür. Adı geçen yerler ülkemizin tabii güzellik kaynaklarındandır.

Altınkaya ve Derbent Baraj gölleri 75' er km2 su toplama yüzeyleri, Bafra Balık gölleri de toplam 4.390 hektarlık alanları ile güzide bir turizm potansiyelidir. Alabalık tesisleri, otel, motel işletmecilikleri, ev pansiyonculuğu, göl safarileri, olta balıkçılığı ve diğer hizmetler göl turizmi için başlıca özelliklerdir.Ayrıca bölge su altı dalış ve avlanmak içinde uygundur.

Samsun şehir merkezine geri dönüş, serbest zaman, alışveriş amaçlı; becidiye, yabancılar pazarı ve çiftlik caddelerinin gezilmesi.Yalova gemisinde alınacak akşam yemeğinin ardından geceleme otelimizde.
Bafra / Derbent / Derbent Barajı

T.C. Samsun Büyükşehir Belediyesi

Samsun, Türkiye'nin en kalabalık on altıncı şehri ve Karadeniz'in Orta Karadeniz Bölümü'nde yer alır.

samsun, 19 mayıs, alaçam, asarcık, atakum, ayvacık, bafra, canik, çarşamba, havza, ilkadım, kavak, ladik, salıpazarı, tekkeköy, terme, vezirköprü, yakakent, belediye, büyükşehir, samsun büyükşehir belediyesi, karadeniz,