Medya

08 Aralık 2016 Perşembe | Medya | |

Büyükşehirden Destek Aldı, Karadeniz'in Lideri Oldu
Samsun'da süs bitkileri yetiştiren Vedat Aydın, Büyükşehir Belediyesi'nden aldığı desteklerle Karadeniz Bölgesi'nin en büyük kesme çiçek yetiştiricisi oldu. Aldığı sera ve fidan destekleri ile üretim kapasitesini iki katına çıkaran Aydın, yılda yetiştirdiği 1.5 milyon adet kesme gülü yurt içine pazarlıyor.
TFF Yönetimi Golf Sahasına Hayran Kaldı
Samsun’da Golf Sahasını gezen TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve Yönetim Kurulu üyeleri sahaya ve içinde bulunan tesislere hayran kaldılar.
Başkan YILMAZ: “ Ürdün’le Gönül Bağlarını Kuvvetlendireceğiz ”
Ürdün Zerka Milletvekili Dr. Muhammed Nuh el-Qudah Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek, Samsun ile turizm ilişkilerinin güçlendirilmesi hakkında çalışmalar yapmak istediklerini söyledi.
Başkan YILMAZ:  “ Bisiklet Kullanmak Bize De Şart Oldu ”
Hastalıkların temel nedenlerinden biri olan obeziteye karşı mücadele veren Sağlık Bakanlığı, toplumu sağlıklı ve hareketli yaşama teşvik etmek amacıyla bisiklet kullanımını yaygınlaştırmaya çalışıyor. Bu kapsamda halkın istifade etmesi için gönderilen 1200 bisiklet, protokolle Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edildi.
Samsun, Akıllı Şehir'de İlk Stratejili Kent Olacak
Şehirlerdeki kısıtlı kaynakların bilişim teknolojileri aracılığıyla daha verimli kullanılması, kentlerin refah seviyesinin yükseltilmesi ve halkın beklentilerinin karşılanması amacıyla yapılan akıllı şehir uygulamaları, giderek yaygınlaşıyor. Samsun, başlatılan projeyle Türkiye’de yol haritası ve stratejisi olan bir akıllı şehir olacak.
TFF Yönetim Kurulu, Başkan YILMAZ’ı Ziyaret Etti
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ve Yönetimi Kurulu Üyeleri Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret etti.
Başkan YILMAZ İşyeri Açılışına Katıldı
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İş adamı Musa Arslan’ın mülkiyeti kendine ait olan tarihi binayı orjinaline uygun bir şekilde restore ederek hizmete sunduğu Bi Çay Bi Simit adlı kafenin açılışını yaptı.
BÜYÜKŞEHİR EL UZATTI
Vezirköprü ilçesinde meydana gelen yangında kış ortasında evsiz kalarak hayvanları telef olan Hayati-Sadiye Coşar çiftine Samsun Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı gönderdi. Samsun’a 175 km uzaklıktaki Darıçay mahallesindeki aileye ulaşan Çözüm Merkezi ekipleri, ‘Geçmiş Olsun’ dileklerinde bulunarak yardımları çifte teslim etti.
Saral’dan Başkan YILMAZ’a Veda Ziyareti
Tokat’a atanan vali yardımcısı Ali Galip Saral, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile vedalaştı.
Büyükşehir’den Osmanlıca Dil Kursu
Liselerde zorunlu okutulacak Osmanlıca Türkçesi’nin öğrenimi konusunda ilk dil kursunu Samsun Büyükşehir Belediyesi açtı. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı koordinasyonunda ‘Kent Müzesi’ eğitim salonunda açılan kursa 30 öğrenci katılıyor.
 1   2   3   »

T.C. Samsun Büyükşehir Belediyesi

Samsun, Türkiye'nin en kalabalık on altıncı şehri ve Karadeniz'in Orta Karadeniz Bölümü'nde yer alır.

samsun, 19 mayıs, alaçam, asarcık, atakum, ayvacık, bafra, canik, çarşamba, havza, ilkadım, kavak, ladik, salıpazarı, tekkeköy, terme, vezirköprü, yakakent, belediye, büyükşehir, samsun büyükşehir belediyesi, karadeniz,