Haberler

29 Kasım 2015 Pazar | Medya | |

RAYLI SİSTEMDE VİYADÜKLER YÜKSELİYOR
Samsun'un iki yakasını raylı sistemle birleştirecek olan raylı sistemin Gar-Tekkeköy arasındaki inşaatında yükselen viyadük direklerinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 10.10.2016'da hizmete girecek olan raylı sistemin hem trafiği rahatlamasına hem de maddi kaybı büyük ölçüde azaltmasına kesin gözüyle bakılıyor.
Başkan YILMAZ, Asker Ailelerinin Mutluluğuna Ortak Oldu
Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında düzenlenen törende 1995/4 dönem acemi erler yemin ederek, vatani görevinin ilk bölümünü tamamladı. Askerlerin yemin törenine katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da asker ailelerinin bu gurur gününe ve mutluluğuna ortak oldu.
Başkan YILMAZ: “ Miliç Sahili Projesi Terme’ye Değer Kazandıracak ”
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Tüm ilçelerimizin kalkınması ve gelişmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Bunlardan biri de işte Terme'de hayata geçirdiğimiz sahil projesi. Projemizde artık sona yaklaşıyoruz" dedi.
KUŞ CENNETİ'NE ESTETİK DOKUNUŞ
Samsun Büyükşehir Belediyesi Kent Estetik Kurulu, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’ne giden yollardaki estetiği bozan binaların boyanması, onarılması ve yol güzergahında yapılacak estetik düzenlemeleri görüşmek için deltada bir araya geldi.
KUŞ CENNETİNDE AVCI KATLİAMI
Türkiye’nin en büyük sulak alanlarından Samsun Kızılırmak Kuş Cenneti’nin sazlık alanlarında çıkan yangının sebebi belli oldu.
BAŞKAN YILMAZ RESTAURANT AÇILIŞINA KATILDI
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ayazoğlu Pide ve Kebap Restaurant’ın açılış törenine katıldı. Samsun Valisi İbrahim Şahin ile birlikte restaurantın açılış kurdelesini kesen Başkan Yılmaz, hayırlı ve bol kazançlar diledi.
TERME İLÇESİ SAHİLİNE KAVUŞUYOR
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmakta olan Terme Miliç Sahil Düzenleme Projesi’nde sona yaklaşıldı.
BÜYÜKŞEHİR, KURTULUŞA GİDEN YOL İÇİN HAREKETE GEÇTİ
19 Mayıs 1919 yılında Samsun’a çıkan Mustafa Kemal Atatürk, 25 Mayıs 1919’da Havza’ya giderken hangi yolu kullandı? Havza'da nerede dinlendi? Havza'dan Amasya'ya hareket ederken nerelerden geçti? İşte Atatürk'ün kullandığı o tarihi yolları turizme kazandırmak isteyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, harekete geçti.
Başkan YILMAZ: “ Lojistik Köy Bölgesel Avantajlarımızı Artıracak ”
Uluslararası ulaşım projelerine ev sahipliği yapan Karadeniz’in başkenti Samsun, Lojistik Köy Projesi ile bölgesel avantajlarını artırmaya hazırlanıyor. Yapımı devam eden projenin hayata geçmesiyle Samsun, bölgenin ekonomik ve sosyal kalkınmasında önemli yer tutan lojistik sektörünün merkezi haline gelecek.
İSTİKLAL MÜCADELESİNİ YÜREĞİMİZDE HİSSEDECEĞİZ
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarihte uzun bir yolculuğa çıkmak ve Samsun'un bizimle yaşayan tarihini hatırlatmak için 19 Mayıs 1919 gününü “Panorama 1919 Müzesi” ile ölümsüzleştiriyor.
 1   2   3   »

T.C. Samsun Büyükşehir Belediyesi

Samsun, Türkiye'nin en kalabalık on altıncı şehri ve Karadeniz'in Orta Karadeniz Bölümü'nde yer alır.

samsun, 19 mayıs, alaçam, asarcık, atakum, ayvacık, bafra, canik, çarşamba, havza, ilkadım, kavak, ladik, salıpazarı, tekkeköy, terme, vezirköprü, yakakent, belediye, büyükşehir, samsun büyükşehir belediyesi, karadeniz,