Haberler

31 Mayıs 2016 Salı | Medya | |

BÜYÜKŞEHİR'DEN YIL SONU KARMA RESİM SERGİSİ
Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Resim Bölümü kursiyerlerinin eserlerinin yer aldığı "Yılsonu Karma Resim Sergisi" açıldı.
BAŞKAN YILMAZ'DAN ECDADA VEFA
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bulgaristan temaslarının ikinci gününde Plevne'deki Osmanlı-Rus Savaşı Müzesi'ni ziyaret etti.
BAŞKAN YILMAZ OSMANLI'NIN İZİNİ SÜRÜYOR
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve TKB Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 150 TKB üyesi Belediye Başkanı ve TKB Danışma Kurulu Üyeleri ile birlikte gittiği Bulgaristan’da Osmanl mirası eserleri yerinde inceledi.
Başkan YILMAZ : “ Ata Yadigarı Kırsal Mimari Ayağa Kaldırılacak ”
Tarihi Kentler Birliği (TKB) ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, TKB olarak ÇEKÜL Vakfı ile birlikte el ele vererek, ata yadigarı kırsal mimariyi yeniden ayağa kaldıracaklarını söyledi.
BAŞKAN YILMAZ EDİRNE'DE TARİHİ MEKANLARI GEZDİ
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve TKB Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz TKB toplantısının ardından yağlı güreşleri izleyip tarihi mekanları gezdi.
Başkan YILMAZ Traklar Sergisinin Açılışına Katıldı
Tarihi Kentler Birliği (TKB) Edirne Semineri için Edirne’de bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve TKB Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Traklar Sergisi’nin açılışına katıldı.
Başkan YILMAZ: 'TKB Olarak Kırsal Mimariyi Çok Önemsiyoruz'
Tarihi Kentler Birliği (TKB) Edirne Semineri gerçekleştirildi. TKB ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, özellikle kırsal mimariyi çok önemsediklerini belirterek, "Bunların kazanılması ve kurtarılmasına yönelik bir çabanın gösterilmesi için hep birlikte yeniden kendi içimizde, yeni bir bilinçle hareket edeceğiz" dedi.
“2. OT YEMEKLERİ FESTİVALİ”
Samsun’un yöresel otlarını ve ot yemeklerini tanıtmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) ve Samsun Turizmciler Derneği'nce ortaklaşa “2. Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivali” düzenlendi.
Ulusal Kent Sempozyumu Şehir Gezisiyle Sona Erdi
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Ulusal Kent Estetiği Sempozyumu şehir dışından gelen katılımcılara kent estetiği açısından yapılan çalışmaların ağırlıklı olduğu yerler gezdirildi.
BAŞKAN YILMAZ ACEMİ ERLERİN YEMİN TÖRENİNE KATILDI
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda acemi er ve erbaşların yemin törenine katıldı. Vatani görevinin ilk bölümünü tamamlayan er ve erbaşların dağıtım töreninde Başkan Yılmaz, askerlerin ve ailelerinin sevincine ortak oldu.
 1   2   3   »

T.C. Samsun Büyükşehir Belediyesi

Samsun, Türkiye'nin en kalabalık on altıncı şehri ve Karadeniz'in Orta Karadeniz Bölümü'nde yer alır.

samsun, 19 mayıs, alaçam, asarcık, atakum, ayvacık, bafra, canik, çarşamba, havza, ilkadım, kavak, ladik, salıpazarı, tekkeköy, terme, vezirköprü, yakakent, belediye, büyükşehir, samsun büyükşehir belediyesi, karadeniz,