Haberler

02 Aralık 2015 Çarşamba | Medya | |

Başkan YILMAZ: “ Cadde Avm Şehrin Vizyonuna Katkı Sağladı ”
Çiftlik Caddesini Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Cihat Karahan ve beraberindeki esnaflar Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı makamında ziyaret ederek yeni yüzüyle büyük beğeni toplayan Çiftlik Cadde AVM projesi için teşekkür ettiler.
BAŞKAN YILMAZ:
Bütünşehir Yasası ile ilgili olarak ilk kez bu kadar net konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "1,5 yıllık uygulamada 50 yıldır belediyelerin çözemediği, su ve kanal meseleleri, sınır meseleleri gibi meseleler hızlı bir şekilde çözüldü. Biz 1.5 yılda imkansız denilenleri hayata geçirdik." dedi
Başkan YILMAZ: “ Gençlerimizin Bilime Yönelmesi Çok Önemli ”
Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin gençlere bilimi sevdirecek, laboratuvar ortamında fiziksel ve kimyasal deneyler yaparak kolay öğrenmelerini sağlayacak Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin proje hazırlıkları sürüyor.
SANATSEVERLER BU SERGİDE BULUŞTU
18. Devlet Türk Süsleme Sanatları Yarışması’nda dereceye giren 85 eserin sanatseverlerle buluştuğu sergi, ödül töreni ile başladı.
TÜRKİYE'NİN TURİZM GERDANI İSKELESİNE KAVUŞUYOR
Türkiye’nin kesintisiz uzanan en uzun sahil şeritlerinden birisine sahip olan Samsun’da turistik gemi turlarının yanaşacağı Çobanlı Halk İskelesi inşaatında sona yaklaşılıyor. Geçen yıl FG Mühendislik firması tarafından Atakum ilçesinde yapımına başlanan iskelenin % 80’i tamamlandı.
SALIPAZARI İLÇESİNDE KÖPRÜ SEVİNCİ
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçelerde yapılan projeler bir bir tamamlanıyor. Yetki ve sorumluluk alanlarının tüm ilçeleri kapsayarak genişlemesinin ardından hizmet atağına kalkan Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun’un her adımına hizmet götürmeye devam ediyor.
RAYLI SİSTEMDE VİYADÜKLER YÜKSELİYOR
Samsun'un iki yakasını raylı sistemle birleştirecek olan raylı sistemin Gar-Tekkeköy arasındaki inşaatında yükselen viyadük direklerinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 10.10.2016'da hizmete girecek olan raylı sistemin hem trafiği rahatlamasına hem de maddi kaybı büyük ölçüde azaltmasına kesin gözüyle bakılıyor.
Başkan YILMAZ, Asker Ailelerinin Mutluluğuna Ortak Oldu
Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında düzenlenen törende 1995/4 dönem acemi erler yemin ederek, vatani görevinin ilk bölümünü tamamladı. Askerlerin yemin törenine katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da asker ailelerinin bu gurur gününe ve mutluluğuna ortak oldu.
Başkan YILMAZ: “ Miliç Sahili Projesi Terme’ye Değer Kazandıracak ”
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Tüm ilçelerimizin kalkınması ve gelişmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Bunlardan biri de işte Terme'de hayata geçirdiğimiz sahil projesi. Projemizde artık sona yaklaşıyoruz" dedi.
KUŞ CENNETİ'NE ESTETİK DOKUNUŞ
Samsun Büyükşehir Belediyesi Kent Estetik Kurulu, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’ne giden yollardaki estetiği bozan binaların boyanması, onarılması ve yol güzergahında yapılacak estetik düzenlemeleri görüşmek için deltada bir araya geldi.
 1   2   3   »

T.C. Samsun Büyükşehir Belediyesi

Samsun, Türkiye'nin en kalabalık on altıncı şehri ve Karadeniz'in Orta Karadeniz Bölümü'nde yer alır.

samsun, 19 mayıs, alaçam, asarcık, atakum, ayvacık, bafra, canik, çarşamba, havza, ilkadım, kavak, ladik, salıpazarı, tekkeköy, terme, vezirköprü, yakakent, belediye, büyükşehir, samsun büyükşehir belediyesi, karadeniz,