Haberler

22 Şubat 2017 Çarşamba | Medya | |

Başkan YILMAZ: “ Fuarlar Önceden Çadırlarda Yapılıyordu ”
“Karadeniz 3. Kitap Fuarı” düzenlenen törenle kapılarını ziyaretçilerine açtı.
Samsun Büyükşehir Belediyesi Kitap Fuarında Yerini Aldı
Samsun Büyükşehir Belediyesi bugün açılışı yapılan TÜYAP “Karadeniz 3. Kitap Fuarı”nda açtığı standla yerini aldı.
Kurtuluş Yolu Projesinde Ayrıntılar Netleşiyor
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun-Amasya arasındaki milli mücadelenin ilk yolculuğunu aydınlatan Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Kurtuluş Yolu Projesi olgunlaşıyor. Oluşturulan 16 kişilik proje ekibi, Atatürk’ün geçtiği tarihi güzergahtaki serüvenini gün ışığına çıkarırken, hayata geçirilecek yatırım çalışmaları da netleşti.
Tunuslu Turizmciler Samsun’u Çok Sevdi
Tunuslu turizm ve seyahat acentesi yetkilileri Tunus THY Müdürü Okan Uluocak ile birlikte Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek iki ülke arasındaki turizm faaliyetlerinin arttırılması konusunda fikir alışverişinde bulundular.
Başkan YILMAZ: “ Sivas Tarih Kokuyor ”
Sivas’ta temaslarını sürdüren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Türkiye'mizin bütün şehirleri güzel. Ancak Sivas'ımızın insanı duygulandıran, insanı tarihi derinliklere taşıyan bir havası var. Buram buram tarih kokuyor" dedi.
İŞTE GERÇEK:
Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak, ulusal ve yerel basına konu olan “İşte Atatürk ve 18 silah arkadaşı heykellerinin içler acısı hali” başlıklı haber ile ilgili açıklama yapılması uygun görülmüştür. 
Başkan YILMAZ: “ Gençlerimiz Parlamentoda Olmalı ”
Sivas'ta yerel bir televizyon kanalının ana haber bültenine konuk olan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, seçilme yaşının 18'e indirilmesinin büyük biz kazanım olduğunu dile getirerek, "Türk Gençliği öyle sıradan bir gençlik değil. Cumhurbaşkanımız ve kurucu genel başkanımızın kararı ile artık gençlerimiz de parlamentoda yer alacak" dedi.
Başkan YILMAZ Sivas’ta Başkanlık Sistemini Anlattı
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Sivas’ta konuşmacı olarak katıldığı Siyaset Akademisi’nde, “2007’de yapılan referanduma evet diyerek kaliteli bir anayasanın temelini atan aziz milletimiz şimdi de Başkanlık Sistemi’nin hayata geçmesi için evet diyecek” dedi.
Samsun ile Gürcistan Arasında Bağlar Güçlenecek
Gürcistan Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Avtandil Mikatsadze Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret etti.
NATO Komutanları Büyükşehir'de
İspanya ve Kanada'ya ait NATO Deniz Grubu gemileri Samsun Limanı’na demirledi.
 1   2   3   »

T.C. Samsun Büyükşehir Belediyesi

Samsun, Türkiye'nin en kalabalık on altıncı şehri ve Karadeniz'in Orta Karadeniz Bölümü'nde yer alır.

samsun, 19 mayıs, alaçam, asarcık, atakum, ayvacık, bafra, canik, çarşamba, havza, ilkadım, kavak, ladik, salıpazarı, tekkeköy, terme, vezirköprü, yakakent, belediye, büyükşehir, samsun büyükşehir belediyesi, karadeniz,