Haberler

10 Şubat 2016 Çarşamba | Medya | |

SAHİL TAHRİBATINA ANLIK MÜDAHELE
Dün kenti esir alan fırtına sonrasında Samsun sahilinin bir bölümü dev dalgaların taşıdığı çakıl ve molozlarla doldu. Dev dalgaların yarattığı tahribat ise Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından anında giderildi.
Başkan YILMAZ, Güneşdoğdu İçin Düzenlenen Törene Katıldı
Samsun’un Çarşamba ilçesinde eğitim alanında büyük katkıları bulunan ve 92 yaşında vefat eden Mustafa Kemal Güneşdoğdu için Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Hukuk ve İletişim Fakültelerinin bulunduğu ve kendi adının verildiği kampüste tören düzenlendi.
SAMSUN B.Ş.B MODEL BELEDİYE OLDU
Kırgızistan Cumhuriyeti’nin 10 ayrı belediyesinin üst düzey yöneticileri Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği projeleri yerinde inceleyerek hayran kaldıkları projeleri kendi ülkelerinde uygulama kararı aldı.
ÇAKIR: TARİHİ DEĞERLERİMİZİ KORUMAMIZ GEREKİR
Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Turan Çakır, "Belediyecilik artık tarihi değerlerimizi şehirle buluşturup,tarihimize sahip çıkmaktır" dedi.
SAMSUN EKONOMİSİNİ ŞAHLANDIRACAK PROJE: LOJİSTİK KÖY
Samsun’un ekonomik anlamda tarihini değiştirecek projelerden birisi olan Lojistik Köy Projesi’nin yapım çalışmalarına başlanıyor.
OKA'DAN SUUDİ ARABİSTAN'A TURİZM ÇIKARMASI
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Yönetim Kurulu, Suudi Arabistan'da çalışma ziyareti gerçekleştirdi.
TERTEMİZ KARADENİZ İÇİN YAPILAN EN BÜYÜK ÇEVRE YATIRIMI
Yüzde 100 temiz Karadeniz için yapılan ve en büyük çevre yatırımlarından biri olan Samsun Doğu İleri Biyolojik Atık su Arıtma Tesisi, günde yaklaşık 105 bin metreküp suyu son teknolojiyle arıtarak Samsun sahillerinin kirlenmesini önlüyor.
KARADENİZ'İN HIRÇIN DALGALARI KUMSALLARA ZARAR VERİYOR
Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt Karadeniz’in hırçın dalgalarının kumsalları yok ettiğini, gerekli tahkimat çalışmalarının yapılmazsa kıyıya yakın evlerde büyük zararlar oluşacağını söyledi.
ÇALIŞMALAR DELTANIN GELECEĞİNE IŞIK TUTACAK
2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Orman ve Su İşleri 11. Bölge Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen, Kızılırmak Deltası’nda ‘Sürdürülebilir Yaşam ve Doğa’ programı, sonuç değerlendirme toplantısı ile sona erdi.
DKMP Gn.Md.Yrd. Yıldırım, Genel Sekreter Öncel’i Ziyaret Ett
Doğa ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcısı Hayrettin Yıldırım, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel’i ziyaret etti.

T.C. Samsun Büyükşehir Belediyesi

Samsun, Türkiye'nin en kalabalık on altıncı şehri ve Karadeniz'in Orta Karadeniz Bölümü'nde yer alır.

samsun, 19 mayıs, alaçam, asarcık, atakum, ayvacık, bafra, canik, çarşamba, havza, ilkadım, kavak, ladik, salıpazarı, tekkeköy, terme, vezirköprü, yakakent, belediye, büyükşehir, samsun büyükşehir belediyesi, karadeniz,