Haberler

06 Şubat 2016 Cumartesi | Medya | |

Çakır:tarihi Değerlerimizi Korumamız Gerekiyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Turan Çakır, "Belediyecilik artık tarihi değerlerimizi şehirle buluşturup,tarihimize sahip çıkmaktır" dedi.
SAMSUN EKONOMİSİNİ ŞAHLANDIRACAK PROJE: LOJİSTİK KÖY
Samsun’un ekonomik anlamda tarihini değiştirecek projelerden birisi olan Lojistik Köy Projesi’nin yapım çalışmalarına başlanıyor.
OKA'DAN SUUDİ ARABİSTAN'A TURİZM ÇIKARMASI
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Yönetim Kurulu, Suudi Arabistan'da çalışma ziyareti gerçekleştirdi.
TERTEMİZ KARADENİZ İÇİN YAPILAN EN BÜYÜK ÇEVRE YATIRIMI
Yüzde 100 temiz Karadeniz için yapılan ve en büyük çevre yatırımlarından biri olan Samsun Doğu İleri Biyolojik Atık su Arıtma Tesisi, günde yaklaşık 105 bin metreküp suyu son teknolojiyle arıtarak Samsun sahillerinin kirlenmesini önlüyor.
KARADENİZ'İN HIRÇIN DALGALARI KUMSALLARA ZARAR VERİYOR
Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt Karadeniz’in hırçın dalgalarının kumsalları yok ettiğini, gerekli tahkimat çalışmalarının yapılmazsa kıyıya yakın evlerde büyük zararlar oluşacağını söyledi.
ÇALIŞMALAR DELTANIN GELECEĞİNE IŞIK TUTACAK
2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Orman ve Su İşleri 11. Bölge Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen, Kızılırmak Deltası’nda ‘Sürdürülebilir Yaşam ve Doğa’ programı, sonuç değerlendirme toplantısı ile sona erdi.
DKMP Gn.Md.Yrd. Yıldırım, Genel Sekreter Öncel’i Ziyaret Ett
Doğa ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcısı Hayrettin Yıldırım, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel’i ziyaret etti.
1. ULUSAL KENT ESTETİĞİ SEMPOZYUMU
Türkiye’de ilk defa yapılacak olan “1. Ulusal Kent Estetiği Sempozyumu”nun 25-27 Mayıs tarihleri arasında Samsun’da gerçekleştirileceği açıklandı.
DOĞAYA SÜLÜN SALDILAR
2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Orman ve Su İşleri 11. Bölge Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Kızılırmak Deltası’nda Sürdürülebilir Doğa ve Yaşam Programı’na katılmak için Samsun’a gelen Doğa ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcısı Hayrettin Yıldırım, Kızılırmak deltasını gezdi ve doğaya sülün bırakma etkinliğine katıldı.
BU FABRİKA İŞSİZ GENÇLERİN EKMEK KAPISI OLDU
Samsun'un daha yaşanabilir bir kent olması amacıyla şehri bir bütün olarak ele alan ve kentin kalkınmasına yönelik adımlar atan Büyükşehir Belediyesi’nin Doğal Taş Elemanları Üretim Fabrikası'nda 170 kişiye istihdam sağlanıyor.

T.C. Samsun Büyükşehir Belediyesi

Samsun, Türkiye'nin en kalabalık on altıncı şehri ve Karadeniz'in Orta Karadeniz Bölümü'nde yer alır.

samsun, 19 mayıs, alaçam, asarcık, atakum, ayvacık, bafra, canik, çarşamba, havza, ilkadım, kavak, ladik, salıpazarı, tekkeköy, terme, vezirköprü, yakakent, belediye, büyükşehir, samsun büyükşehir belediyesi, karadeniz,