Başkan Yılmaz, “samsun, Morali Olan Bir Şehir”

14 Ocak 2014 Salı | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İlkadım İlçe Başkanlığı tarafından Baruthane Mahallesi’nde düzenlenen mahalle ziyaretine katıldı.

Başkan Yılmaz, “samsun, Morali Olan Bir Şehir”

Baruthane Mahallesi’nde bir sitede yapılan sohbet toplantısına AK Parti İlçe Başkanı Adnan Varol ile birlikte katılan Başkan Yılmaz, Baruthanelilerle bol bol sohbet edip sordukları soruları yanıtladı.

Başkan Yılmaz, toplantıya katılanlara hitaben yaptığı konuşmada, 1999’da başkan olduğunda, Samsun’un morali bozuk ve o dönem bazı şehirlerde olan hareketliliğe ve devinime sahip olmayan bir kent olduğunu ifade ederek, “Allah’a şükür şu anda moralli ve geleceğe umutla bakan bir kent olduğumuzu düşünüyorum. Samsun yelkenine rüzgarı doldurdu ve geleceğe doğru gidiyor. İnşallah her şey yolunda giderse önümüzdeki 2019’a kadar biz de yönetimde olursak ki, bizim de kendimize ait projeksiyonlarımız var; Samsun, otelleri, alış veriş merkezleri, sahilleri, turizm potansiyeli, üniversiteleri, ekonomisi, sanayisi, sivil toplum örgütleri ile eğitimi ve sağlık imkanları ile birlikte ne ararsanız bulabileceğiniz adeta bir küçük İstanbul gibi bir şehir olur diye düşünüyorum. Samsun bunu hak ediyor ve Samsun’da böyle bir potansiyel de var. Tabii böyle bir değişim ve dönüşümün bazı sancıları da oluyor. Şehre getirdiğimiz, monte etmeye çalıştığımız her yeni şey, başlangıçta bazı tepkiler yaratabiliyor. Ama daha sonra buna alışılıyor. Biz de Samsun halkının geleceği için iyi olduğunu düşündüğümüz şeyleri başta Samsun halkı buna oy vermez, olumlu bakmaz, siyaseten de doğru olmaz, biz siyaseten doğru olanı yapalım, Samsun halkının ihtiyaçları önemli değil diye hiçbir zaman demedik ve düşünmedik. Biz Samsun halkının geleceği için gerekli olan neyse, yapılması gereken neyse onu yapalım diye düşündük.” diye konuştu.

İÇME SUYU OLMAYAN KÖY KALMAYACAK

Son yıllarda sürdürülen hızlı gelişim süreci ile Türkiye’nin kentlerin belirli bir düzeye geldiğini söyleyen Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, “Ancak köylerimiz için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. Köylerimizin gelişimi ve değişimi kentlerimizin gerisinde kaldı. Köylerimizde yol, içme suyu, kanalizasyon gibi meseleler tam manasıyla çözülemedi. Maalesef bir de köylerimizdeki o eski güzel dedelerimizden kalan tarihi evleri yıkıp kentleşme adına betonarme binalar dikip bir imarlaşma trajedisi yaşandı. İşte şimdi yapılmak istenen, kentlerimizde edindiğimiz bilgi birikimi ve tecrübelerimizi alıp köylerimizde kullanmak için bir adım atmaktır. Yani önümüzdeki dönem yüzümüzü ve mesaimizi köylerimize döndüreceğiz. Yani 2016’ya kadar ben iddia ediyorum; Samsun’a bağlı 960 köyün hiçbirinde, musluğu açtığında suyu akmayan ev kalmayacak.” şeklinde konuştu.

Başkan Yılmaz, “samsun, Morali Olan Bir Şehir”
Başkan Yılmaz, “samsun, Morali Olan Bir Şehir”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım