Başkan Yılmaz, “bu Mesleğin Üyesi Olmak Büyük Mutluluk”

30 Aralık 2013 Pazartesi | Haberler | |

Makine Mühendisleri Odası (MMO) Samsun şubesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen 59. yıl gecesine katılan Başkan Yılmaz, bu mesleğin üyesi olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi...

Başkan Yılmaz, “bu Mesleğin Üyesi Olmak Büyük Mutluluk”

MMO Samsun Şubesi, kuruluşunun 59. Yılını kutlamalarını Fuar İçi Neco Tesisleri'nde düzenlediği geceyle kutladı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, MMO Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan, oda üyeleri ve ailelerinin katıldığı gece ödül töreni ile başladı. Gecede, ilk olarak odaya üye olan mühendislere rozet takma merasimi gerçekleştirilirken meslek hayatında 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50, 55 ve 60. yıllarını dolduran makine mühendislerine katılımcı protokol üyeleri tarafından plaket verildi.
MMO Samsun şubesinin çalışmaları hakkında bilgi veren MMO Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan, "Amasya, Çorum, ordu, Sinop, Tokat ve Samsun'u kapsayan şube etkinlik alanımızda sahip olduğumuz bin 834 üye, 591 öğrenci üyeyle birlikte 18'i makine mühendisi olmak üzere toplam 32 kişilik kadromuzla hizmet veriyoruz" dedi.
Kendisinin de makine mühendisi olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "1975 yılında İstanbul Yıldız Devlet Mimarlık ve Mühendislik Fakültesinden mezun oldum. Hemen Samsun'a dönmek zorunda kaldım. Geldim ve Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü'nde işe başladım. Karayolları bana birçok şeyler kattı. Baktığınız detaydaki varsa bir aks hatalarını bir makine mühendisi kadar çabuk gören bir mühendislik dalının olduğunu zannetmiyorum. Böyle bir mesleğin mensubu olmaktan duyduğum mutluluğu size ifade etmekle yetineceğim. Bu akşamın güzel bir akşam olmasını diliyorum. Kısa süre sonra 2014'e gireceğiz. 2014’ün hepinize huzur, esenlik ve mutluluk getirmesini diliyorum" diye konuştu.
Geleneksel 59. yıl gecesinde Samsun'un yerel sanatçılarından Funda ve ünlü sanatçı Işın Karaca sahne alırken, makine mühendisleri ve aileleri gece boyunca eğlendi.

Başkan Yılmaz, “bu Mesleğin Üyesi Olmak Büyük Mutluluk”
Başkan Yılmaz, “bu Mesleğin Üyesi Olmak Büyük Mutluluk”
Başkan Yılmaz, “bu Mesleğin Üyesi Olmak Büyük Mutluluk”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım