Başkan Yılmaz; Hizmetin Devamlılığı Sağlanacak”

10 Aralık 2013 Salı | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, seçimler öncesi ve seçim sonrası yapılması gerekenlerle ilgili Bafra ilçesinde bir toplantı yaptı...

Başkan Yılmaz; Hizmetin Devamlılığı Sağlanacak”

Bafra Öğretmenevi’nde yapılan toplantıya AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, İlçe Özel İdare Müdürü Yakup Tulum, AK Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, SASKİ Genel Müdürü Coşkun Öncel, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, Fen İşleri Daire Başkanı Mustafa Yurt, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve belediye bürokratları katıldı.
İl Başkanı Fuat Köktaş, “Büyükşehir Belediyesi’nde Yusuf Bey ile devam kararından sonra ,ilçelerimizde nasıl bir strateji belirlememiz gerekiyor ve seçim öncesi stratejilerimiz neler olmalı, bunları konuşmak için bir araya geldik. Öncelikli sorunlar, ortak kısa vadeli öncelikli sorunları tartışalım ve Büyükşehir’in hinterlandına giren tam şehir yasasından sonra çalışma sistemimiz nasıl olmalı, zaman kaybetmemek hemen adına bütün ilçelerimizde toplantı yapma kararı aldık. Bugün ilkini Bafra’dan başlatıyoruz. Amacımız insanlarımıza hizmet etmek” dedi.
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise, “Önümüzdeki süreci yönetmek için Özel İdare kapsamında yürüyen işlerimiz var. İlçe belediyelerimiz, belde belediyelerimiz kapsamında işlerimiz var. Ama bu işlerin bazıları çeşitli nedenlerle yavaş ilerleyen veya çeşitli imkansızlıklarla durma noktasında olanlar olabilir, bunların nedenleri olabilir. 30 Mart’a 4 ay kadar kısa bir süre var ve 30 Mart seçimlerinden sonra da bilindiği gibi 2014 yılı Cumhurbaşkanlığı seçimi, onu takip eden zaman içinde genel seçim gibi süreçler var. O bakımdan hizmetin devamlılığını, hizmetin akışının aksamadan devamlılığını sağlayabilmek ve bizim de 2014’ü takip eden günlerde de Bafra’mız üzerinde yapacağımız aksiyon hareketini, büyük dönüşüm hareketini, bugüne kadar Özel İdarelerimizle verilmeye çalışılan hizmetleri yapmanın hazırlığına başlamadan önce sizlerle böyle bir toplantı organize edelim istedik. Bu arada ilçenin öncelikli ve çabuk bitirilebilecek olan projelerini de bir an önce ele alıp seçimlere kadar ya da hemen seçim sonrasında bitirmek gibi bir hedefimiz var.” diye konuştu. 
Toplantıda, ilçe ve belde belediyeleri ile İl Özel İdaresi sorumluluğunda yürüyen ve yapılması gereken projeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Başkan Yılmaz; Hizmetin Devamlılığı Sağlanacak”
Başkan Yılmaz; Hizmetin Devamlılığı Sağlanacak”
Başkan Yılmaz; Hizmetin Devamlılığı Sağlanacak”

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım