Başkan Yılmaz Oy Oranı Artışında Zirveye Oturdu

06 Kasım 2013 Çarşamba | Haberler | |

Andy-Ar Sosyal Araştırmalar Merkezi tarafından en son yapılan “Yerel Yönetimler Performans Araştırması”na göre Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz bir önceki yerel seçimlere göre oy oranını en fazla artıran Büyükşehir Belediye Başkanı oldu...

Başkan Yılmaz Oy Oranı Artışında Zirveye Oturdu

Andy-Ar Sosyal Araştırmalar Merkezi tarafından en son yapılan “Yerel Yönetimler Performans Araştırması”na göre Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz bir önceki yerel seçimlere göre oy oranını en fazla artıran Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

Dün akşam Habertürk TV’de canlı olarak yayınlanan Türkiye’nin Nabzı programında en son yaptıkları Yerel Yönetimler Performans Araştırması sonuçlarını açıklayan Andy-Ar Sosyal Araştırmalar Merkezi Başkanı Faruk Acar, araştırmalarına katılan kişilere şu an seçim olsa tercihiniz kimden yana olur diye sorduklarını söyledi.

Yapılan araştırmanın sonuçlarına göre oy oranı toplamında Konya ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlarının ardından üçüncü sırada yer alan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, bir önceki 2009 yerel seçimlerindeki oy oranları dikkate alındığında ise oy oranını en fazla artıran Büyükşehir Belediye Başkanı olarak zirveye yerleşti.

Buna göre Başkan Yılmaz 2009 Yerel seçimlerinde aldığı oy oranı olan % 48.4’lük oy oranını % 60.1’e çıkararak % 11.7 oranında artırmış görünüyor. Bir başka deyişle Samsunlu seçmenin şu an için % 60.1'i Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı yeniden başkan olarak görmek istiyor.

Başkan Yılmaz Oy Oranı Artışında Zirveye Oturdu
Başkan Yılmaz Oy Oranı Artışında Zirveye Oturdu

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım