Macar Vekil Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti...

27 Ağustos 2013 Salı | Haberler | |

Çeşitli incelemeler ve ziyaretlerde bulunmak için Samsun’a gelen Macaristan Milletvekili ve Avrupa Ülkeleri Macaristan Enerji Piyasası Komisyonu Başkanı Dr. Katalin Szili, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret etti.

Macar Vekil Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti...AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş’ın da katıldığı ziyarette konuşan Macar Vekil Szili, Samsun ziyaretinin kendisi için sürprizlerle dolu olduğunu ve düşüncelerinin ötesinde gelişmiş, güzel ve yaşanabilir bir şehirle karşılaştığını ifade ederek, “Türkiye ve Macaristan arasında ticari ve kültürel bağlar var. Bu bağları kuvvetlendirip iki ülkeyi daha da yakınlaştırmak için çaba göstermeliyiz. Bunun için Samsun ile Macaristan’dan bir şehrin kardeş şehir ilişkisi kurması da dahil farklı seçenekleri düşünebiliriz” dedi.
Başkan Yılmaz da kardeş şehir ilişkisine Türkiye devleti ve Dışişleri Bakanlığı’nın da büyük önem verdiğini anımsatarak, “Hükümetimiz dış ilişkilerde yerel yönetimlerin katkısını çok önemsiyor ve yerel yönetimler aracılığı ile kurulacak olan ilişkilerin çok önemli bir tanıtım ve kaynaşma faaliyeti olduğuna inanıyor. Yerel yönetimler olarak bizlerde kardeş şehir ilişkileri ile buna önemli katkılar veriyoruz. Böyle bir ilişkinin Macaristan’daki bir şehir ile de kurulmasını ben de çok arzu ederim” diye konuştu.
Başkan Yılmaz daha sonra konuk vekile Samsun'un tarihi, ekonomik ve kültürel yapısı ile ilgili bazı bilgiler verirken konuğu da ziyaretin anısına Yılmaz’a üzerinde Macaristan Parlamentosu’nun arması bulunan bir kravat iğnesi hediye etti.
Macar Vekil Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti...
Macar Vekil Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti...
Macar Vekil Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti...
Macar Vekil Başkan Yılmaz’ı Ziyaret Etti...

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım