Sel Problemi, Masaya Yatırıldı

14 Ağustos 2013 Çarşamba | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, Fen İşleri Daire Başkanı Mustafa Yurt, SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Kamil Demircioğlu ve Atakum Belediye Başkanı Metin Burma bir araya gelerek, Atakum ilçesinde yaşanan sel afeti ve alınması gereken önlemleri masaya yatırdı.

Sel Problemi, Masaya Yatırıldı

İlçede her yıl yaşanan sel problemine karşı alınması gereken önlemler konusunda birleşen Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, Fen İşleri Daire Başkanı Mustafa Yurt, SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Kamil Demircioğlu ve Atakum Belediye Başkanı Metin Burma birlikte uzun bir çalışma yaparak, Atakum'da yaşanan sel sorunlarının kaynağı ve çözümü konularında mutabakata vardı. Genel Sekreter Yardımcısı Arlı ve Yurt ile Genel Müdür Yardımcısı Demircioğlu ve  Başkan Burma ilk defa bir araya gelerek böylesine geniş ve kapsamlı bir çalışmanın altına imza attılar.

Yetkililer, ilçede yaşanan sel sorununu kesin olarak ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmaların en kısa zamanda başlayacağı, o ana kadar tedbir amaçlı olarak, Büyükşehir Belediyesi'nin Atakent bölgesinde Yeni Mahalle civarında, Atakum Belediyesi'nin ise, Balaç'ın yanından geçen Kilyos Deresi havzasında geçici önlemler almak için çalışmalara başlayacaklarını belirtti.

Yetkililer ayrıca, “kanalizasyon sisteminin geri tepmesi ile ilgili neler yapılabilir?” konusunda da görüş alışverişinde bulunurlarken, Arlı, Yurt ve Demircioğlu, bu konuyu kendi bünyelerinde değerlendireceklerini, ortaya çıkan çözümlerin de en kısa zamanda uygulamaya sokulacağını söyledi.

Sel Problemi, Masaya Yatırıldı
Sel Problemi, Masaya Yatırıldı

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım