Başkan Yılmaz: ‘en Önemli Sermaye İlişki Sermayesi’

12 Haziran 2013 Çarşamba | Haberler | |

Liderlik Eğitimi alan başarılı öğrencilere seslenen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, hayatta başarılı olmak için gereken en önemli sermayenin ilişki sermayesi olduğunu söyledi.

Başkan Yılmaz: ‘en Önemli Sermaye İlişki Sermayesi’

İlkadım ilçesinde bulunan 23 ortaöğretim kurumundan seçilen, liderlik özellikleri ve akademik başarıları ile ön plana çıkan 48 öğrenci liderlik eğitimi almaya başladı. İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün öncülüğünde ve YEDAŞ’ın katkıları ile eğitim alan öğrencileri ziyaret eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, İl Milli Eğitim Müdür Vekili İsmail Yavuz ve İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu bir süre yapılan eğitim çalışmalarını izlediler.
Burada öğrencilere yönelik bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, gençlerin kendilerini her alanda daha iyi yetiştirme gayret ve isteklerinin çok olumlu olduğunu ve bunun kendilerini çok memnun ettiğini ifade ederek, “Bu durum bizi umutlandırıyor. Biz de Samsunumuza ya da ülkemiz geneline yaptığımız hizmetlerimizin tümünde sizlere layık olmaya çalışıyoruz. İleride siz gençler ‘keşke bizden öncekiler şunları yapsaydı işimiz bu kadar zor olmazdı’ demeyin diye en azından kendi dönemimizde yapmamız gerekenleri en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz” dedi.
Liderlik vasfının çok önemli bir özellik olduğunu ve şu an eğitim alan öğrencilerin bazı özellikleri ile ön plana çıkmış olduklarının anlaşıldığını dile getiren Başkan Yılmaz konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hayatta başarılı olabilmek için kendi ile barışık, kendi iç çelişkilerini aşmış mutlu bir birey olmanız gerekiyor. Yani mutlu, güler yüzlü, olayları iyi tahlil edebilen, iyi ortaya koyabilen bir birey olmakla başlıyor her şey. İkincisi zaten böyle bir birey haline gelirseniz etrafınızda iyi ilişkiler kurabilen birisi de oluyorsunuz. İlişki sermayesi dünyanın en önemli sermayelerinden birisi. Ben bir insanda olması gereken en önemli sermayenin bilgi sermayesi olduğunu zannediyordum. Hayır, bilgi değil. Bilgiden daha da önemlisi ilişki sermayesi. Bilginiz olabilir ama dünyanın çok bilgili bazı insanlarının ilişki özürlü, iletişim özürlü olduklarına tanık oluyoruz. İletişim özürlü olduğunuz zaman sahip olduğunuz bütün birikimlerin hepsini bir kenara koyup kullanamıyorsunuz. İyi ve sağlıklı iletişimin üzerine sizlerde olduğuna inandığım liderlik özelliğini de koyarsanız mükemmel bir şahsiyet ve başarılı olmak için önünde hiçbir engel olmayan bir profil çıkıyor ortaya. İyi bir insan olmak, ilişki sermayesi yüksek bir insan olmak ve bulunduğu ortamda da liderlik özellikleri ile ön plana çıkmak en önemli şeylerinden birisidir diye düşünüyorum. Sizlerin de bunu başaracağına inanıyor ve hepinize sevgilerimi sunuyorum.”

Başkan Yılmaz: ‘en Önemli Sermaye İlişki Sermayesi’
Başkan Yılmaz: ‘en Önemli Sermaye İlişki Sermayesi’

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım