Başkan Yılmaz, Çarşambalı Hemşehrileriyle Buluştu

29 Mayıs 2013 Çarşamba | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Çarşambalı hemşehrileri ile buluştu.

Başkan Yılmaz, Çarşambalı Hemşehrileriyle Buluştu

AK Parti Çarşamba İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Kadın ve Gençlik Kolları üyeleri, meclis üyeleri ile mahalle ve köy muhtarları ile Samsunum-1 gemisinde kahvaltı yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, daha sonra Batıpark’a götürdüğü hemşehrilerine Amazon Adası ve aslan heykellerini gezdirdi.

Yapılan kahvaltı sırasında konuşan AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Mehmet KÖSE, kendilerini misafir ettiği için Başkan Yusuf Ziya YILMAZ’a teşekkür ederek, “Hemşehrimiz olan Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın yapmış olduğu önemli hizmetleri, bir de kendi ağzından dinleme fırsatı bulduğumuz için mutluyuz. Yeni yerel yönetimler yasası ile tüm köylerimiz ve mahallelerimizle birlikte Büyükşehir'e bağlanıyoruz. Bu yeni yapılanma ile hizmetlerin Çarşamba’ya çok daha aktif, hızlı ve yararlı bir şekilde geleceğine yürekten inanıyorum. Daha şimdiden eksikliklerimizi ve sorunlarımızı içeren raporlar hazırlandı. İnşallah hepimiz için hayırlı olur” dedi.

BAŞKAN YUSUF ZİYA YILMAZ: “TÜRKİYE, BAMBAŞKA BİR ÜLKE OLACAK”

Daha sonra söz alan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ,  konuklarına “hoş geldin” diyerek şunları söyledi: “Biz 2014 sonrası için tüm hazırlıklarımızı yapıyoruz. Çarşamba’nın tüm köylerini tek tek gezip göreceğiz. Şimdiden arkadaşlarımız, birçok bilgiyi toplayıp raporlaştırdı; sorunumuz, eksikliğimiz neyse bunları hep beraber halledeceğiz. Ülkemiz, son 10 yıl içerisinde Türkiye Cumhuriyeti tarihinde görülmemiş bir istikrar, hizmet ve reform süreci yakaladı. Bunu politik bir söylem olarak dile getirmiyorum. Ben 1983 yılından beri Türkiye’de ne yapılıyor, ne ediliyor, nelerle uğraşılıyor, çok iyi görmüş bir insanım. Türkiye, önümüzdeki 7-8 yıl içerisinde hedeflerini gerçekleştirdiğinde bambaşka bir ülke olacak. Refah seviyesi yükselecek ve birçok konuda 10-15 sene öncesi ile alakası olmayan bir ülke olacak. Ne mutlu bize ki, Türkiye’nin belki de en önemli değişim ve dönüşüm sürecinin yaşandığı bir dönemde aktif görev yapıyoruz. Önümüzdeki dönemde de el ele verip Çarşamba’ya en iyi şekilde hizmet edeceğiz. Ben sizlerle beraber olmaktan gurur duyuyorum ve sizlerle birlikte çok önemli işler yapacağımıza da gönülden inanıyorum.”

Bu arada Başkan Yusuf Ziya YILMAZ’a Çarşamba ilçesinin daha önce hiç yayınlanmamış ve bir kış günü çekilmiş olan eski bir çerçeveli fotoğrafı hediye edildi. Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, konukları ile fotoğraf çektirirken bir ara hemşehrilerinden birisinin kasketini takarak poz verdi.

Yapılan kahvaltı ve sonrasındaki geziye Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan ÇAKIR, SASKİ Genel Müdürü Coşkun ÖNCEL, Çınarlık Belde Belediye Başkanı Nihat SOĞUK, Dikbıyık Belde Belediye Başkanı Kemal AYAN ve Hürriyet Belde Belediye Başkanı Mehmet AYDIN da katıldı.

Başkan Yılmaz, Çarşambalı Hemşehrileriyle Buluştu
Başkan Yılmaz, Çarşambalı Hemşehrileriyle Buluştu
Başkan Yılmaz, Çarşambalı Hemşehrileriyle Buluştu
Başkan Yılmaz, Çarşambalı Hemşehrileriyle Buluştu

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım