Samsun'da Ahmet Özhan Konseri

28 Mayıs 2013 Salı | Haberler | |

Samsun’da sanatseverlerle buluşan klasik Türk müziği ve tasavvuf müziğinin önde gelen isimlerinden olan Ahmet Özhan izleyenlere unutulmaz bir konser gecesi yaşattı.

Samsun'da Ahmet Özhan Konseri

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen konseri Vali Yardımcıları Osman Nuri ÇOBANOĞLU ve Hasan ÖZHAN, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet GÖKTAN, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Cumhuriyet Başsavcısı Ali YELDAN, Sahil Güvenlik Komutanı Zeki BODUR, İl Özel İdare Genel Sekreteri Adem ARSLAN, Atakum Kaymakamı Salim DEMİR, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan ÇAKIR, Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi ÇAMAŞ, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven ÖZYURT, Milli Eğitim Müdürü Dr. Mustafa CORA, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ve çok sayıda vatandaş izledi.

1. Samsun Müzik ve Sahne Sanatları Festivali kapsamında, Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu ile birlikte sahneye çıkan Özhan, güçlü yorumuyla olduğu kadar sahnedeki enerjisi ile de dikkat çekti. Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konser yaklaşık 3 saat sürdü. Salonun tamamen dolu olduğu ve sanatseverlerin yanı sıra Samsun protokolünün de katıldığı konser sonunda Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ ve Festivalin Sanat Yönetmeni Mehmet YILMAZ, sanatçıyı tebrik ederek birer çiçek verdiler.

“SAMSUN'A HER ŞEY YAKIŞIR”
İki yıl aradan sonra yeniden Samsun seyircisi ile buluşmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren sanatçı Ahmet Özhan; “Festivalin Samsun’a önemli bir katkı yapacağını düşünüyorum. Önemli olan sürekliliktir. Umarım bu şehirdeki yerel yönetimlerin ve kuruluşların festivale olan desteği devam eder ve bu süreklilik sağlanır. Samsun’a her şey yakışır. Bildiğiniz gibi burası güneşin doğduğu yer. Samsun her zaman ilkleri gerçekleştirmiştir. Bu festivalde inanıyorum ki daha uzun yıllar devam edecek festivalin ilk yılı” dedi.

1. Samsun Müzik ve Sahne Sanatları Festivali 7 Haziran’a kadar devam edecek.

Samsun'da Ahmet Özhan Konseri
Samsun'da Ahmet Özhan Konseri
Samsun'da Ahmet Özhan Konseri

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım