Adige Televizyonu, Başkan Yılmaz İle Röportaj Yaptı

22 Mayıs 2013 Çarşamba | Haberler | |

Rusya Federasyonuna bağlı Adige Özerk Cumhuriyeti’nden gelen yerel bir televizyon ekibi Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ ile röportaj yaptı.

Adige Televizyonu, Başkan Yılmaz İle Röportaj Yaptı

Adige Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti Maykop’ta yayın yapan “Ç.T.R.K.Adygeya” televizyonu muhabiri Svetlana Tesheva ile kameraman Madin Yarhytel Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ ile yaklaşık yarım saat süren bir röportaj gerçekleştirdi.
Samsun ve Türkiye’de yaşayan Çerkesler ile Suriye’deki iç karışıklık yüzünden ülkelerinden göç edip Samsun’a gelen Çerkes aileler ile ilgili program hazırlayan televizyon ekibi Başkan Yılmaz’dan Samsun ile ilgili bilgiler aldılar.
Röportaj sırasında kendisinin de Çerkes kökenli bir aileden geldiğini anımsatan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ; “Kafkasya’dan gelip Türkiye’nin farklı coğrafyalarına yerleşen Çerkes kökenli vatandaşlarımız özellikle Kurtuluş Savaşı sırasında büyük fedakarlıklar göstermiş ve savaşın kazanılmasında büyük katkılar vermiştir. Çerkesler tüm diğer etnik kökenli vatandaşlarımız gibi bu ülkenin bir parçası ve vazgeçilmez zenginlikleridir. Suriye’deki iç kargaşalar nedeniyle buradan göç edip Samsun’a gelen aileler arasında Çerkes kökenli kardeşlerimiz, ailelerimiz de var. Biz sivil toplum kuruluşları ile birlikte devlet kurumları el ele verip bu ailelere destek olmaya çalışıyoruz. Bu bizim her şeyden önce insanlık görevimiz. Umarım bu süreç bir an önce sonuçlanır ve misafir etmekten büyük mutluluk duyduğumuz bu kardeşlerimiz de ülkelerine geri dönebilir” diye konuştu.

Adige Televizyonu, Başkan Yılmaz İle Röportaj Yaptı
Adige Televizyonu, Başkan Yılmaz İle Röportaj Yaptı

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım