Başkan Yılmaz, Vezirköprü Heyetini Ağırladı

08 Nisan 2013 Pazartesi | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ; ‘Eğer el ele verirsek 2-3 yıl içerisinde su ya da yol problemi olan hiçbir köy bırakmayız’ dedi.

Başkan Yılmaz, Vezirköprü Heyetini Ağırladı

Vezirköprü ilçesinden gelen 200 kişilik mahalle ve köy muhtarları ile belediye meclis üyelerini konuk eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, burada yaptığı konuşmada ileriye dönük önemli mesajlar verdi. Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis’in de aralarında olduğu konuklarını Samsunum-1 gemisinde ağırlayan Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, Büyükşehir Belediyesi hizmet sınırlarının tüm ili kapsar hale gelmesinden sonra diğer ilçelerde olduğu gibi Vezirköprü’de de görev ve hizmet seferberliği yaşanacağını dile getirdi. Yapılması gereken öncelikli hizmetlerin ve var olan noksanlıkların tespiti için önümüzdeki günlerde Vezirköprü’yü mahalle mahalle, köy köy dolaşacaklarını belirten Yılmaz, “Köylerimize ve kırsal bölgelerimize götürülen belki güzel hizmetler de var ancak çözülemeyen çok önemli sorunlar da var. İşte biz bu önemli sorunları çözebilmek adına şimdiden çalışmalara başladık. Başbakanımızın da talimatı var. Artık Türkiye’deki idari mekanizmaların gündeminden su gibi yol gibi meseleleri düşürmemiz gerekiyor. 2-3 sene içerisinde hiçbir köyün böyle sorunları kalmayacak. Ben kendimi bildim bileli bu işlerin içinde oldum. Bu işlerin içinde saçlarımı ağarttım, yaşlandım. Onun için diyorum ki ben dersimi iyi çalışırsam bu işi yaparım. Her konuda mütevazi bir insanım ama bu konuda mütevazi değilim. Eğer ele ele verirsek ben bu işi en iyi şekilde yaparım” diye konuştu.

“BELEDİYEYİ 2014 SONRASINA HAZIR HALE GETİRMELİYİM”
Yaklaşık 2 bin 500 kişinin dolaylı ya da dolaysız olarak görev yaptığı bir kurumun amiri olduğunu ifade eden Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu belediyeyi 2014 yerel seçimlerinden sonra bu görevi yapabilecek bir kabiliyete ulaştırmak ve hazır hale getirmek durumundayım. Yani bu belediyenin görevlileri 2014 yerel seçimlerinden sonra başkan ben olayım ya da bir başkası olsun Vezirköprü’ye gittiğinde kendisini Amerika’ya gitmiş gibi hissetmemeli. Tüm bu coğrafyada olan sorunların önceden tespit edilmesi lazım. Herkes ne yapacağını bilmeli, ne yapacağı ile ilgili bazı operasyonları şimdiden üstlenmeli hatta bazı protokolleri şimdiden yapmalı. Biz Vezirköprü’ye de diğer ilçelerimize de Samsun’dan hizmet ya da araç göndermeyeceğiz. Vezirköprü’ye ne yapılacaksa o hizmeti verecek düzeni orada kuracağız. Bir şantiye, bir ekip Vezirköprü’de yatıp, Vezirköprü’de kalkacak. Bazen bu konuda yanlış anlamalar oluyor diye söylüyorum. Vatandaşlarımız Samsun’dan ilçenin 50 km. uzağındaki köye hizmet mi olur diye sorabiliyor. Merak etmeyin bunların hepsini düşünüyor ve planlıyoruz.”
Samsunum-1 gemisiyle kenti denizden görme şansı bulan konuklar, gezi sonrası Samsun’u gezdikten sonra Vezirköprü’ye döndü.

Başkan Yılmaz, Vezirköprü Heyetini Ağırladı
Başkan Yılmaz, Vezirköprü Heyetini Ağırladı
Başkan Yılmaz, Vezirköprü Heyetini Ağırladı

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım