Susuzluğun Resmini Çizdiler

07 Haziran 2010 Pazartesi | Haberler | |

Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu tarafından hazırlanan ve Samsun Yerel Gündem 21 Kadınlar Konseyi tarafından organize edilen

Susuzluğun Resmini ÇizdilerTürkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu tarafından hazırlanan ve Samsun Yerel Gündem 21 Kadınlar Konseyi tarafından organize edilen "Ya Susuz Kalırsak" isimli fotoğraf sergisi Samsun AKM'de açıldı. Açılışa Samsun Vali Yardımcısı Ramazan Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Yerel Gündem 21 Kadınlar Konseyi Başkanı Av. İncilay Toraman ve sanatseverler katıldı. 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle olası susuzluk tehlikesine dikkat çekmek istediklerini belirten Yerel Gündem 21 Kadınlar Konseyi Başkanı Av. İncilay Toraman, "Bu sergi, suyun hayatımızdaki önemini ve üzerimize düşen sorumluluğumuzun farkına varılması için hazırlandı" dedi.
Dünyadaki suyun sınırsız olmadığını ve bir gün tükenebileceğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Bizim ülkemizde, özellikle Samsun'da bu ölçekte bir problem yok ama dünya bir bütün. İnsanlar ortak kaderi yaşarlar. Sanatçıların susuzluğun önemine dönük vurguları sözle söylemekten daha etkili" diye konuştu. 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle Yerel Gündem 21 Kadınlar Konseyi tarafından düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren Çatalarmut İlköğretim Okulu öğrencileri Tuğçe Kepen, Feyzanur Aker ve Seda Seven isimli öğrencilere hediyeleri verildi.
Susuzluğun Resmini Çizdiler

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım