Orta Karadeniz’in Havasını Samsun Tahmin Edecek

15 Mart 2013 Cuma | Haberler | |

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi (BTUM) düzenlenen törenle resmen hizmete girdi.


Samsun’un Atakum ilçesinde bulunan Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 7 gün 24 saat hizmet verecek olan Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi’nin (BTUM) açılışı Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.
Programda ilk olarak kurdele kesimi ve Meteoroloji Müzesi’nin gezilmesi gerçekleştirildi. Daha sonra Meteoroloji Genel Müdür Yardımcısı Ali KARATAŞ ile görüntülü bağlantı yapılarak, merkez hakkında bilgi alındı.

Teknolojinin gelişmesinin insanlığa sunulan hizmetlerde faydalı sağladığını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, “Dünyada bilimin ve teknolojinin gelişmesi her alanda insanlığa hizmetleri sunma yönünde faydalar sağlıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğümüz de bu bağlamda değişen ve gelişen dünyanın yeni teknolojilerini alıp onu içinde bulunduğumuz sürece katkı verir hale getiriyor. Eskiden ‘Allah’ın bildiği işi, onlar ne bilecek?’ der gibi olan yaklaşımlar, günümüzde elle tutulur hale geldi ki, bizzat Bölge Müdürlüğümüzün çalışmalarını cep telefonları üzerinden takip eder hale geldik” diye konuştu.
Slayt eşliğinde konuşma yapan ve BTUM’un sorumluluk sahasında 7 il ve 100 ilçenin olduğunu söyleyen Bölge Müdürü Murat ASAR, “Bölge Müdürlüğümüzde ayrıca gözlem ağında 47 adet otomatik gözlem istasyonu, 1 adet meteoroloji radarı, 4 adet havaalanı otomatik ölçüm istasyonu, 2 adet deniz otomatik gözlem istasyonu ve 1 adet de yüksek atmosfer gözlemi bulunmaktadır. Vatandaşlarımız bizi 7 gün 24 saat arayabilirler” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Bölge Müdürü Murat ASAR, Samsun Valisi Hüseyin AKSOY’a ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ’a günün anısına plaket verdi. Daha sonra protokol üyeleri ve personeller birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Orta Karadeniz’in Havasını Samsun Tahmin Edecek
Orta Karadeniz’in Havasını Samsun Tahmin Edecek
Orta Karadeniz’in Havasını Samsun Tahmin Edecek
Orta Karadeniz’in Havasını Samsun Tahmin Edecek

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım