Başkan Yılmaz:’son 10 Yıl İçerisinde Çok Mücadeleler Verdik’

07 Mart 2013 Perşembe | Haberler | |

Samsun İlkadım Kaymakamlığı tarafından düzenlenen, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘İlkadım 2019 Eğitim Vizyonu Çalıştayı’ başladı.

Başkan Yılmaz:’son 10 Yıl İçerisinde Çok Mücadeleler Verdik’

Amisos Hotel’de düzenlenen çalıştaya Samsun Valisi Hüseyin AKSOY, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, İlkadım Kaymakamı Ahmet NARİNOĞLU, Canik Kaymakamı Abdullah KALKAN, OMÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Cevdet YILMAZ, İlkadım Belediye Başkanı Necattin DEMİRTAŞ, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Mustafa CORA, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut NUMANOĞLU, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Eğitimin bir bütün olduğunu ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Sadece öğretmeni değil, öğrencisi, velisi ve eğitimin alt yapısı olan okullarla ilgili olarak da birçok sorunu vardır. İnsan bu dünyaya gelmekle insan olma sürecini tamamlamış olmuyor. İnsan hayatı boyunca başka bir şey olmak için, daha iyi bir insan olmak için ve kendisini geliştirmek için mücadele veriyor. Bu mücadelenin sonucunda ya insanlaşıyor ya da başaramamış bir şekilde hayatını sonlandırıyor. Biz bugün burada insanın insan olma mücadelesine katkı veren bir çabanın içersindeyiz. Türkiye büyük bir ülke. Büyük ülke olduğun içinde büyük sorunları var. Dolayısıyla eğitiminin de sorunları büyük. İkili öğretimden kurtulmanın elzem olduğuna inanıyorum. Bazen ben 6.30’da erken çıkarın evden. Saat 07.30 gibi sırtında kocaman çantasıyla okula giden çocuklar görüyorum. O saatlerde birçok arkadaşlarımız evinde uyurken, o yavrucuklar okullarına gidiyor. Bunlar o çocuğa büyük bir eziyet diye düşünüyorum. İkili öğretim yerine tekli öğretim olmasını isterim. Samsun’un en önemli sorunu olan okullaşma dersliklerdeki öğrenci sayısının azaltılmasıyla ilgili son 10 yıl içersinde çok mücadeleler verdik. Bizde bu konuda çok çalıştık. Ama MEB biraz Ankara merkezli çalışıyor. MEB bünyesindeki inşaat ve okullaşmayla ilgili birimin taşrada ve Anadolu şehirleri üzerindeki yerel yönetimlerle olan diyalog ve işbirliği anlayışında bir takım eksiklikler olduğunu gördüm” ifadelerini kullandı.

Başkan Yılmaz:’son 10 Yıl İçerisinde Çok Mücadeleler Verdik’
Başkan Yılmaz:’son 10 Yıl İçerisinde Çok Mücadeleler Verdik’

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım