Öğrencilerden Karma Resim Sergisi

26 Şubat 2013 Salı | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Resim Bölümü öğrencileri “Karma Resim Sergisi” açtılar.

Öğrencilerden Karma Resim Sergisi

Büyükşehir Belediyesi Konservatuvar binasında açılan resim sergisine İlkadım Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Kültür ve Turizm İl Müdürü Yüksel Ünal, Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Resim Bölümü Öğretmeni Kemal Özen, öğrenciler ve davetliler katıldı.
Açılış öncesi konuşan Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş, “Güzel sanatlara yönelik çalışmalarımız devam etmekte. Konservatuvarımız bünyesinde bine yakın yetişkin, genç ve çocuklarımız bizim çeşitli aktivitelerimizden yararlanmaktalar. İnanıyorum ki sanatla uğraşan, sanata yönelik bir takım uğraşları yüreğinde hisseden insanların bakış açıları çok daha güzel olacaktır. Tabii toplumumuzda özellikle sanata, sanatçıya ve onların oluşturduğu ürünlere karşı hassasiyet gösteren sizin gibi çok değerli insanlar var. Zamanınızı belki de çok farklı mekanlarda çok daha eğlenceli işlerle geçirebilirsiniz. Ama sizler sanata gönül verdiniz, elinize fırçayı ve kara kalemi aldınız emek verdiniz” dedi.
Konuşmaların ardından Karma Resim Sergisi’nin açılışı yapıldı. Yapılan serginin açılışını İlkadım Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Kültür ve Turizm İl Müdürü Yüksel Ünal, Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi Çamaş yaptı.
Açılış sonrası protokol ve davetliler resim sergisini gezdi. 6-60 yaş arası 33 öğrencinin 4 aylık çalışma sonrası hazırladığı 70 adet resim sanatseverlerin beğenisine sonuldu. Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Sergi Salonu’nda düzenlenen sergi, 25 Şubat-2 Mart tarihleri arasında açık kalacak.

Öğrencilerden Karma Resim Sergisi
Öğrencilerden Karma Resim Sergisi
Öğrencilerden Karma Resim Sergisi

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım