Gaziler, Büyükşehir Belediyesi’ni Ziyaret Etti

20 Eylül 2012 Perşembe | Haberler | |

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle şehit ve gazi dernekleri Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ’ı ziyaret etti.

Gaziler, Büyükşehir Belediyesi’ni Ziyaret Etti

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet DİRİL, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Karadeniz Temsilcisi Bilal ERİM, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit-Dul ve Yetimleri Derneği Samsun Şube Başkanı İrfan ÖZTÜRK ve gazileri makam odası giriş kapısında karşılayan Başkan Yusuf Ziya YILMAZ, bazı gazilerin elini öptü.

 Ziyarette kısa bir konuşma yapan Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet DİRİL, “Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız her zaman ve her şart altında bizlere bu kent adına en büyük desteği vermiş ve bizi yüceltmiştir. Bu nedenle biz Büyükşehir Belediyesi’ni her zaman kendi evimiz gibi gördük. Sayın Başkanımıza her zaman olduğu gibi minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Allah onu başımızdan eksik etmesin” dedi.

 Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ da Bingöl’den gelen şehit haberleri nedeniyle büyük bir üzüntü ve acı yaşadıklarını ve bu yılki Gaziler Günü’nü bu üzüntünün burukluğu ile geçirdiklerini belirtti. Başkanımız Yusuf Ziya YILMAZ, “Eğer biz bugün akşam eve gidip, ceketimizi kravatımızı çıkarıp, gönül rahatlığı ile eşimizle çocuğumuzla sofraya oturup yemek yiyebiliyorsak bunu dağlarda kayaların arasında sabahlara kadar mücadele eden, gazi olan şehit düşen evlatlarımıza borçluyuz. Onları her zaman minnet ve şükranla anmalıyız. Ben her zaman sizleri görmekten ve elimden geldiğince yanınızda olmaktan mutluluk duydum. Bundan sonra da şehit ailelerimizin gazilerimizin her zaman başımızın üzerinde yeri olacaktır” şeklinde konuştu.

Gaziler, Büyükşehir Belediyesi’ni Ziyaret Etti
Gaziler, Büyükşehir Belediyesi’ni Ziyaret Etti
Gaziler, Büyükşehir Belediyesi’ni Ziyaret Etti

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım