Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’dan Tanıtım Gezisi

11 Mayıs 2012 Cuma | Haberler | |

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, düzenlediği tanıtım gezisinde son bir yıl içinde yaptığı çalışmaları tanıttı.

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’dan Tanıtım Gezisi

Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri, Samsun’un önde gelen sivil toplum kuruluşları (STK) ve gazetecilere yönelik bilgilendirme gezisi düzenledi. Gezi öncesi Batıpark Amazon Kafe’de kahvaltı verildi. Kahvaltının ardından, yakında açılışı yapılacak olan Amazon Adası gezildi.

Otobüsle giderken katılımcılara mikrofonla açıklamalar yapan Başkan Yılmaz, bazı bölgelerde otobüsten inerek yapılan çalışmaları yerinde gösterdi. Ağırlıklı olarak Atakum ilçesinde olmak üzere İlkadım’ın bir bölümünde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Yılmaz, sahil kesimi ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Yılmaz, “Şimdi bu konuda gerekli olan adımları atmaya başladık. Buradaki mekanları kaldırarak sahili temizleyip halkın kullanımına açıyoruz. Marka olabilecek plajlar yapıyoruz. Ayrıca burada her türlü deniz sporunu yapma imkanı da sağlayarak sahili vatandaşlarımızın kullanımına açacağız” dedi.

 Başkan Yılmaz ve beraberindeki heyet daha sonra Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki 600 kişilik Kent Parkı Tiyatro Kültür Merkezi, Atakum Sahil Yolu çevre düzenleme çalışmaları, Kurupelit Yat Limanı çalışmaları, Barış Bulvarı alt yapı ve yol çalışmalarını gezdi.

Barış Bulvarı’nın önemli bir koridor olduğunu, bu bulvarın Atakum ile Ankara yolunu birleştireceğini belirten Başkan Yılmaz, “Çalışmalarımız hızla sürüyor. 2013’ün yaz aylarında asfalt çalışmaları tamamen bitmiş olacak. Işıklandırma ve diğer çalışmalarının bitimiyle birlikte muhtemelen 2013 yılının sonlarında Barış Bulvarı’nı hizmete açacağız” diye konuştu.

Daha sonra, Başkan Yılmaz ve beraberindekiler, İkinci El Otomotivciler Sitesi’ni ziyaret etti. İkinci El Otomotivciler Sitesi Yönetim Kurulu’nun daveti üzerine yapılan ziyarette tesis gezildi. İkinci El Otomotivciler Dernek Başkanı Hasan Kahyaoğlu, konuklara site hakkında bilgi verdi.

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’dan Tanıtım Gezisi
Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’dan Tanıtım Gezisi
Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’dan Tanıtım Gezisi

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım