Minik Tuba, Başkanlık Koltuğunda

24 Nisan 2012 Salı | Haberler | |

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi’ni ziyarete gelen 50. Yıl İlköğretim Okulu öğrencilerinden 6. sınıf öğrencisi Tuba Bayraktar, başkanlık koltuğunu geçici olarak devraldı.

Minik Tuba, Başkanlık Koltuğunda

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ’ın yurt dışı programı nedeniyle öğrencileri Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Vekili Kerami GÜRBÜZ ağırladı. Ziyarete 50. Yıl İlköğretim Okulu Müdürü İsmet ÖZDAĞ ve okul öğrencileri Tuba BAYRAKTAR, Fatma Zehra DEMİR, Yunus Emre BİTİM, Furkan UĞURAL ve Hanife KÖSE katıldı. Daha sonra öğrencilerden Tuba BAYRAKTAR, Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini sembolik olarak Belediye Başkan Vekili Kerami GÜRBÜZ’den devralarak makam koltuğuna oturdu.
Minik Tuba koltuğa çabuk alıştı ve Samsun ile ilgili olarak yapılmasını düşündüğü projeleri arka arkaya sıraladı. Bayraktar, öncelikle çevre temizliğinin önemine değinerek sahil kenti olan Samsun’un deniz ve kıyılarının çok temiz olması gerektiğini söyledi. Ardından şehirdeki kütüphanelere ek olarak bilgi evlerinin açılması gerektiğini söyledi.
Küçük Başkanın tüm taleplerini dikkatlice dinleyen Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Kerami GÜRBÜZ de öncelikle tüm öğrencilerin, gençlerin ve çocukların bayramını Başkan Yusuf Ziya YILMAZ ve şahsı adına kutlayarak Tuba BAYRAKTAR’ın projelerine yönelik açıklamalar yaptı.
Konuşmaların ardından minik öğrencilere Kerami GÜRBÜZ tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Minik Tuba, Başkanlık Koltuğunda
Minik Tuba, Başkanlık Koltuğunda
Minik Tuba, Başkanlık Koltuğunda
Minik Tuba, Başkanlık Koltuğunda

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım