Şehidimizi Uğurladık

03 Mayıs 2010 Pazartesi | Haberler | |

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde Abalı Karakolu'nda şehit edilen Samsunlu Teğmen Ahmet Altunoğlu'nu, son yolculuğuna yaklaşık 20 bin kişi uğurladı.

Şehidimizi UğurladıkDiyarbakır'ın Lice ilçesinde Abalı Karakolu'nda şehit edilen Samsunlu Teğmen Ahmet Altunoğlu'nu, son yolculuğuna yaklaşık 20 bin kişi uğurladı.
Dün askeri uçakla Samsun'a getirilen Teğmen Ahmet Altunoğlu'nun cenazesi, bu sabah Samsun Askeri Hastanesi'nden alındı. Naaş, kortej eşliğinde Bahçelievler Mahallesi Tunalılar Sokak üzerindeki baba evine, oradan Atatürk Bulvarı üzerinden Büyük Camii'ne getirildi. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı cenaze törenine katılanlar tek tek arandı. Öğle namazının ardından Büyük Camii önünde tören düzenlendi. Törende konuşma yapan Jandarma Albay İbrahim Buğur, terörle mücadeleye değinerek, şehitlerin büyük kahramanlıklarını anlattı. Baba Mehmet Altunoğlu, oğlunun fotoğrafına sarılarak gözyaşı döktü, kardeşleri Hasan ve Samet, ağabeylerine ağıt yaktı. Kendinden geçen anne Ayşe Altunoğlu'nu ise yakınları zor teselli etti. 5 gün önce şehit olan Samsunlu şehit Selman Özay'ın
cenazesine katılan baba Mehmet Altunoğlu, bu sefer kendi oğlu için dua etti. Şehit Selman Özay'ın yakınları da cenazede hazır bulundu.
İl Müftüsü Osman Şahin'in helallik almasının ardından Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Garnizon Komutanı Tümgeneral Ömer Bayraklı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, baba Mehmet, kardeşler Hasan, Samet Altunoğlu, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, askeri erkan ve binlerce vatandaşın katılımıyla cenaze namazı kılındı. Askerler tarafından omuzlarda taşınan naaş, top arabasına konuldu. Atatürk Bulvarı üzerinde askeri tören kıtasının ve bandosunun eşliğinde top arabasında taşınan şehidin naaşını,
binlerce vatandaş ellerinde Türk bayrakları ile takip etti ve teröre lanet yağdırdı. Yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı cenaze töreninin ardından şehidin naaşı, Kıranköy Mezarlığı'ndaki Garnizon Şehitliği'ne götürüldü. Vatandaşlar şehitliğe kadar yürüdü.
Şehidimizi Uğurladık
Şehidimizi Uğurladık
Şehidimizi Uğurladık
Şehidimizi Uğurladık

Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır. www.samsun.bel.tr

Kayrasoft Yazılım